Magányos ​Farkas (Shadowrun 12.) 18 csillagozás

Nigel D. Findley: Magányos Farkas

Vér és mágia tombol Seattle utcáin. Ha egy banda területe akár csak néhány háztömbnyit is változik, az emberek életébe kerül, bűnösökébe és ártatlanokéba egyaránt. Seattle szerződéses rendőrsége, a Lone Star vesztésre áll a város új urai, a bandák ellen.
Rick Larson már évek óta beépített ügynökként dolgozik, és úgy véli, ismeri a játékszabályokat. A bandák erőszakkal és megfélemlítéssel, fegyverekkel és varázslatokkal uralkodnak a területükön, penge élén táncoló, ingatag egyensúlyban, amit csak egy paraszthajszál választ el a totális háborúskodástól.
Larson a város egyik legveszélyesebb bandájába, a Darálók közé épült be, és kiváló pozícióban van ahhoz, hogy érezze ezt az egyensúlyt, reagáljon rá és jelentse a tapasztalatait a főnökeinek. De amikor az egyensúly váratlanul ismeretlen irányba billen, Larson hirtelen rossz oldalon találja magát: nemcsak a banda tűz ki vérdíjat a fejére, de maga a Lone Star is.

Beholder, Budapest, 1998
304 oldal · ISBN: 9639047198 · Fordította: Serflek Szabolcs

ftamas>!
Nigel D. Findley: Magányos Farkas

Ha a fülszöveget nézzük és elolvassuk a a könyvet, meglepődünk.
„Vér és mágia tombol” – nincs benne a könyvben
„Seattle szerződéses rendőrsége, a Lone Star vesztésre áll” – nincs benne a könyvben
„A bandák erőszakkal és megfélemlítéssel, fegyverekkel és varázslatokkal uralkodnak a területükön” – nincs benne a könyvben

Maga a könyv egy belháborúról szól, ami kihatással van egy beépített ügynökre. A történet nem volt rossz, de mégis van utána hiányérzetem, ami nem is a könyv, hanem magának a világnak a következménye. A szerző ugyanis szinte teljesen kihagyta a mágiát és a mátrix világát, ami nekem nem jött be. A történet egy része az utcai bandás rész és ebben a felébredt világban a régi nehézfiúk önmagában nem sokáig élnének. Ugyanígy érdekes, hogy a metahumánok viszonylag kevés szerepet kapnak, már ha a tündéket nem számítjuk. Nem mondom, hogy nem érte elolvasni, de nem is lett különleges. Egy egyszerű fantasy | kaland |akcó regény.

Shinzo>!
Nigel D. Findley: Magányos Farkas

Pörgős és izgalmas, de Findley (általam olvasott) többi írásához képest egy kicsit laposabbra sikerült sztori. Túl sok minden nem történt, semmi plusz információ bárkiről vagy bármiről, teljesen átlagos sablon fantasy/akció. Fanoknak persze kötelező darab, bár ha kimarad nem túl nagy veszteség. :)

Shadowrun sorozat · Összehasonlítás