A ​zafír szirén és a boszorkányok történetei 4 csillagozás

Nictzin Dyalhis: A zafír szirén és a boszorkányok történetei

A XX. század első évtizedeiben a korabeli fantasztikus irodalom zászlóshajója volt a Weird Tales magazin: ide írtak H. P. Lovecraft, Robert E. Howard, August Derleth, Seabury Quinn, Clark Ashton Smith, Robert Bloch, vagy kicsivel később Ray Bradbury.

Sorozatunkban szeretnénk bemutatni az – erre érdemes – ismeretlen szerzők írásait, valamint az ismert kedvencek még meg nem jelent egyes műveit: jelen kötettel a magyarul először olvasható, de annak idején a Weird Tales legnépszerűbb szerzői közé tartozó Nictzin Dyalhis történeteit.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A fantasztikus irodalom klasszikusai

Attraktor, Máriabesnyő-Gödöllő, 2017
180 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155601545 · Fordította: Kiss Sándor

Isley P
Nictzin Dyalhis: A zafír szirén és a boszorkányok történetei

Nem tudtam, hogy mire számítsak a Weird Tales egyébként anno kedvelt, de itthon mégis teljesen ismeretlen írójától, akinek munkássága összesen tizenhárom novellában merült ki. Szerencsére hozta a jó WT-stől elvárható szintet, a novellák bár egymástól függetlenek voltak, némi beleszőtt spiritualitás, a reinkarnáció és a fizikai testen túli egyéb tudathordozók toposzként vonultak végig csaknem a teljes köteten. A kötet címadója, A zafír szirén érdekes történet volt, de kicsit kiforratlannak éreztem, de az azt követő két novella, A tengeri boszorkány és Atlantan szíve viszont kimagasló alkotások, és az összes többi is hangulatos írásnak nevezhető. Jó volt még egy újabb írót megismerni, aki a legendás Weird Tales hasábjain alkotott. WT-s írásai még egy kötetet kitesznek, remélem, azok is megjelenhetnek majd magyarul.