Az ​ötödik leszármazott 5 csillagozás

Nicolet Égeni: Az ötödik leszármazott

Borongós ​ősz vette kezdetét, s a ropogós leveleket hordozó erős szél ugyancsak akadályozta az apró kislány lépteit, aki most kis öklével a mellette lépdelő férfi ujjait szorongatta. Ezt a férfit úgy hívták, hogy Nil Tegedar, magas, robusztus alakja volt, hollófekete hajába megannyi ősz hajszál keveredett. Arca gondterhelt volt, mégis, apró mosolyt erőltetett ajkaira, mikor a hároméves forma kislány hosszú köpenyének rántgatásaival próbált gyorsabban tipegni. A férfi most leguggolt, majd karjaiba vette a lányt, akire ez varázsszószerűen hatott, mivel pár percen belül már gondtalanul aludt Nil vállán. Egy hegyi ösvényen haladtak, s az égen rikító narancsszín csík búcsúztatta a lenyugvó napot. A kacskaringós ösvény egy helyütt megszakadt, a hegy végéről, melyen a páros állt, tökéletesen rá lehetett látni a még mindig zöldellő völgyre, melyben rengeteg ház, utcák, s egy jókora kastély állt. Bár talán a város, s maga a közepén hivalkodó tornyok is távolról sokban hasonlítottak az… (tovább)

Publio, 2012
Publio, 2011

Shanara>!
Nicolet Égeni: Az ötödik leszármazott

Igazán kellemes meglepetést nyújtott ez a soklényes történet, amelynek főszereplője nem a fantasy regényekben megszokott fajok egyike, hanem egy nimfa, aki a megérzéseire támaszkodik. Kicsit lassan indulnak be az események, sok idő kell a lények és a világ bemutatásához, az alapszituáció felvázolásához, de mindezekre szükség van a vége cselekmények megértéséhez. A sok faj, sok politikai csatározást jelent, főleg, ha ehhez még az intézményi berendezkedés is hozzájárul.
Pozitívum, hogy nincs logikai buktató a könyvben, a szerző alaposan építette fel a világot, a cselekményeket, amelyekben bőven van humor, izgalom, a vége eseményekben egyre több a feszültség, a háttérben megbúvó sötétség.
Engem meggyőzött a szerző fantáziája és alapossága. Személyes kedvenceim a Szertartások terme és a Fekete tó titka és működése. A szereplők közül Seffyl Dwir és Eron került közel hozzám, az ő karaktereik sikerültek szerintem a legjobban.
Nagyon megéri elolvasni. Arról értesített a szerző, hogy a folytatás is majdnem kész.
Ami fontos még: a könyv csak e-könyvként jelent meg, az ára nagyon barátságos.
Bővebben: http://shanarablog.blogspot.hu/2013/07/nicolet-egeni-az…

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Nicolet Égeni: Az ötödik leszármazott

Az ötödik leszármazott 1.

Ez egy remek sorozatindító történet volt, nagyon élveztem.
Izgalmas, fordulatos, fantáziadús. Teljesen magával ragadott az ábrázolt világ és a különböző természetfeletti lények sokszínűsége. Nagyon izgultam a végén azon, hogy esetleg rossz vége lesz, mivel tudtam, hogy függő végű, de szerencsére viszonylag nyugvópontra érkeztek az események.
Azért nagyon szeretném, hogy minél hamarabb olvashassam a folytatást, ami tekintve, hogy magyar író alkotásáról van szó, egyáltalán nem biztos, hogy záros határidőn belül kiadásra kerül sajnos.

VMarti>!
Nicolet Égeni: Az ötödik leszármazott

Élvezettel olvastam – nagyon tetszett ( Az ötödik leszármazott) a történet egésze – de különösen a képi világ – és tetszett a magyar helyszínek belevitele és ahogy szépen fokozatosan bomlanak ki a regény szálai.

Szívesen ajánlom Minden korosztálynak ezt az elvarázsolt világot!

Várom a többi részét is!

Az írónő – új néven – átdolgozva adta ki ezt a részt – javaslom elolvasni azt is!

Lydia Keavy – Átjáró a Mindenholba – Egy nimfa varázslatos meséje

Tünde_Márton>!
Nicolet Égeni: Az ötödik leszármazott

Régen olvastam, de nagyon tetszett ès várom nagyon a folytatását!

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Ha egy arra tévedt sólyom, sas, vagy netalán főnix a Nimfa Kastély egyik elfeledett északi tornyának ablakai mellett repült volna el, minden bizonnyal láthatta volna azt a fiatal nimfát, aki most az ablakpárkányon ült, lábait magához húzva, karjaival átölelve őket, így meredve ki az éjjeli tájra.