Crash ​– Zuhanás (Zuhanás 1.) 633 csillagozás

Nicole Williams: Crash – Zuhanás

Lucy nem éppen arról álmodott, hogy új iskolában kezdje az utolsó évet. Arról pedig pláne nem, hogy a gimi rosszfiúja, Jude Ryder leribancozza az első napon. De csak a céljára összpontosít. Balerina szeretne lenni, s nem hagyja, hogy bármi az útjába álljon ennek megvalósításakor. Egészen addig, amíg újra Jude-ba nem botlik.
Jude-nak priusza van – igazi priusza – ami hosszabb, mint egy végzős záró dolgozat, és hangulatingadozása, ami kellemes társaságból hirtelen veszélyessé változtatja. A nevét isten tudja, hány lány sóhajtotta, kiabálta és átkozta. Olyan, mint egy halálos betegség, amit arra teremtettek, hogy tönkretegye a Lucy-féle lányok életét. És ezt el is mondja neki. De míg a pletykák féktelenül terjednek, és jó hírnevek tipródnak a sárba, Lucy nem figyel Jude figyelmeztető szavára. Tragédia készülődik?

Nicole Williams: Crash

328 oldal · ISBN: 9789635614097 · Fordította: Sándor Alexandra Valéria
Könyvmolyképző, Szeged, 2021
328 oldal · ISBN: 9789633990179 · Fordította: Sándor Alexandra Valéria
Könyvmolyképző, Szeged, 2016
328 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633990179 · Fordította: Sándor Alexandra Valéria

Jude Ryder · Lucy Larson

ZitussKa >!
Nicole Williams: Crash – Zuhanás

Az élet lassacskán egy óriási katyvasszá vált, én pedig nem tudtam, hogy vajon azért-e, mert valamiféle átok ül rajtam, vagy csak alapból ennyire szar.

Nos, kérem szépen alássan ez tipikus olyan mondat amivel szerintem mindenki tudott már azonosulni. Őszintén bevallom én azért is szeretem ezeket a történeteket mert noha lehet, hogy nem arra hivatottak, hogy elolvasásuk után filozofikus taglalgatásba kezdjek az élet értelméről és rendkívül intelligensnek próbáljak látszódni, de szórakoztatnak. Ha pedig nem jó életszakaszomat élem, kevésbé érzem magam különösnek. Reményt adnak arra, hogy mindenből van kiút, és megéri küzdeni, változtatni.
Nálam ez a történet maradandó kedvenc és örülök, hogy az alacsony százalék ellenére egy hét és a kezemben lehet a folytatás :)

Viktória_Erdei P>!
Nicole Williams: Crash – Zuhanás

Sok értékelést olvastam, akiknek nem tetszett, de úgy tűnik, most is tévedtem.
Jude – igazi rosszfiú, verekedésbe keveredik, lopott. Imádtam és nem kedveltem is egyben. Imádtam, mert rosszfiú, ki nem szereti a rosszfiúkat. Imádtam, mert ahogy Jude megvédte Lucyt, minden nő ezt szeretné, ezt a biztonságot. De persze a verekedés nem megoldás. Nem kedveltem, mert féltékeny túlságosan, és ez nem jó hosszútávon. Jude ballagási beszédét imádtam, mosolyognom kellett végig.
Lucy kedves, szeretetreméltó csajszi. Nagyon jó olvasni, hogy küzdd az álmaiért. Kíváncsi vagyok a következő részre.

Naiva P>!
Nicole Williams: Crash – Zuhanás

Nem hibátlan, de szerintem ez a könyv nagyon alul van értékelve.

Wello_Book>!

Imádtam.! Mindenestül imádtam.!
Nekem amúgy is bejönnek az ilyen rossz-fiú-vagyok-de-érted-megváltozom féle pasik, szóval nálam már nyert ügye volt a könyvnek. Hirtelen nem s tudok mit mondani rá, csak azt, hogy : Csodálatos.! :)

Nicole Williams: Crash – Zuhanás

Nem kellett csalódnom. Valami azt súgta, hogy ez a könyv nagyon is fog tetszeni, és igaz lett. Nemcsak, hogy tetszett, hanem nagyon-nagyon-nagyon tetszett.
Jude tényleg egy rosszfiú, az a fajta, aki már számtalanszor megjárta a börtönt. Indulatos, könnyen elveszíti a fejét, és nem hisz magában. Mikor találkozik Lucy-val, rájön, hogy ő különleges, és mindent megtesz azért, hogy megvédje.
Lucy legszivesebben az egész világot megmentené, ezért ő nem úgy látja Jude-ot, ahogy mindenki más. Tetszett, ahogy folyton bátorította, és mellette állt.
Később ezért is gondolkodtam el, hogy ne vegyek-e el fél csillagot. Mivel Lucy csinált egy pár igen nagy hülyeséget. Persze az elején Jude is, de akkor is.
Viszont a történet, meg ahogy a végén alakult a cselekmény annyira jó volt, hogy el is felejtettem a picit gyöngébb részeket.
Imádtam, hogy Lucy táncol, balettozik. És imádtam, hogy végül Jude is megtalálta a maga útját.
Dráma az bőven kijutott a könyvben. Mikor az egyik probléma megoldódott, jött a következő.
Aki szereti az ilyen nehéz sorsú fiatalokról szóló történeteket, annak mindenképpen ajánlom, mert iszonyatosan szuper.
A végén pedig még egy bónusz fejezet is vár a következő részből. Már alig várom.

kellyolvas P>!
Nicole Williams: Crash – Zuhanás

Minden apró hibája ellenére nagyon szerettem a történetet. Jude karakterének megvolt a mélysége, remekül beleadta a szerző a lelki sebzettséget és azt meg különösen szerettem, ahogy Lucy iránt érez, ahogy védte őt, saját magától is. Egyértelműen ő volt a húzóerő számomra, bár kétségtelen, hogy volt néhány érzelmi pillanat, ami megérintett Jude-tól függetlenül is. Lucy-ben becsültem a kitartását, bátorságát, a jószívűségét. Tetszett, hogy beleszőtte a táncot a szerző a történetbe, én személy szerint nagyon csípem a balettet, és szinte alig van valamirevaló táncos ya olvasnivaló. (eddig legalábbis nem volt jóhoz szerencsém) Sajnálom, hogy nem a másik borító lett a befutó, ahol szerepel a balettcipő is.
Jöttek a titkolózás miatt kialakult félreértések, összeveszés, kibékülés, a bizalom hiányából és még inkább a kommunikáció hiányából fakadó konfliktusok. Már kezdtem úgy érezni, hogy 12=egy tucat a könyv, szívfájdalom keresztezve szívfájdalommal, amikor az utolsó negyednél betett a szerző egy csavart, amitől leesett az állam. Ez határozottan megemelte a feszültséget, és elfeledtette velem, amit addig éreztem, hogy mintha egy-egy részlet túl ismerős lenne, mintha már olvastam volna valahol.
Fátylat borítottam továbbá olyan csacskaságokra, mint Jude egyik pillanatról a másikra való futball sztárrá válása, akinek hasra esnek a nagysága előtt, és teljes nyugalommal kiugorhat egy csókra a pálya mellé.. meccs közben.
Összességében nagyon tetszett a történet, megkoronázva a váratlan csavarral, ami kellőképpen felkavarja az érzelmeket. Várom a folytatást, amibe bepillantást is kaptam a könyv végén, és ilyenkor muszáj arra gondolnom, hogy könyörgöm, ne kelljen egy évet várni rá! A tinik imádni fogják a könyvet, az idősebb hölgyek pedig remekül fognak nosztalgiázni a középiskolás környezetbe illesztett szerelmi történettel.

Nicole Williams: Crash – Zuhanás

Az elejét picit untam, és azt hittem, hogy ez is egy újabb átlagos, csinibaba – dögös rosszfiú love story. Nos, ennél azért egy kicsivel több volt.
Lucy új iskolában kezdi az utolsó évét. A tánc a mindene. Balerinának készül. És mellékállásban bármikor kész megmenteni a világot, legyen szó akár egy elaltatásra ítélt menhelyi kutyáról, vagy éppen Jude-ról, aki a gimi balhés, indulatkezelési problémákkal küszködő sráca, javítóintézetben él, hosszú priusszal „büszkélkedhet”, és saját magát rákos daganatnak tartja, akitől jobb, ha távol tartja magát az ember lánya. Ám Lucy nem hallgat rá, ad neki egy esélyt, majd még egyet. Szép lassan egymásba gabalyodnak. A családi hátterük nagyon eltérő. Lucy szülei elég furák, és ellenszenvesek: anyuka egy igazi jégkirálynő, a Beatles rajongó apuka meg él a saját kicsiny világában. Azért akadt egy-két pillanat, amikor egészen emberinek tűntek. Eleinte csak annyit tudunk, hogy valami tragédia történt, amitől életük teljesen kifordult a normálisból. Jude-ot elhagyta az anyukája, az apja pedig börtönben ül. Amikor kiderül, hogy a szülők miért olyanok, amilyenek, illetve, hogy mi köze van ehhez Jude-nak, kissé kiakadtam. Hiába no, az élet gyakran produkál meglepetéseket.
Nem értettem, hogy Lucy miért ejti a fiút anélkül, hogy meghallgatná a magyarázatát. Pedig annyira hangoztatja, hogy mindenki megérdemli, hogy esélyt kapjon. Ez nem tűnt túl logikusnak. Valahogy hiányzott a bizalom, meg az őszinte beszélgetés. A Sawyer vonal nem jött be és fogalmam sincs, hogy Lucy miért kezdett el vele járni szinte azonnal a szakítás után, amikor nem is igazán kedvelte.
A rövid ízelítő a következő részből felcsigázta az érdeklődésemet, és ha lehetne azonnal olvasnám!

agi89>!

3 éve már olvastam.
Akkor is imádtam.
De most…
Te jó ég.
Jude.
Hey, Jude…
Dúdolom a dallamot és közben rád gondolok. ♥ …többek közt a 190 centiméteredre és 90 kilódra… ♥

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
328 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633992647 · Fordította: Sándor Alexandra Valéria
oldmoviegirl01>!
Nicole Williams: Crash – Zuhanás

Sokkal rosszabbra számítottam az értékelések alapján. Bár igaz, hogy nem emelkedik ki a hasonló rossz fiú – jó lány témát taglaló könyvek közül, de nem olvashatatlan.

Olvasás közben nekem a Gyönyörű sorscsapás jutott eszembe, talán a hasonlóan indulatkezelési problémákkal küzdő rosszfiú szereplő miatt (örülök, hogy végül Jude megtalálja azt a tevékenységet, ahol levezetheti a düh kiváltotta energiáit). Travissel ellentétben, azonban Jude mögött nem áll egy összetartó család, igaz barát spoiler. Túlságosan is egyedül van a saját nehéz sorsával, és azzal a bélyeggel, amit ráragasztottak, és amibe bele is törődött. És akkor jön Lucy (akinek szintén van mit feldolgozni a múltjával és a jelenével kapcsolatban is) és a szokásos hirtelen vonzalom. Azért Lucy-nek is voltak olyan cselekedetei, amit nem igazán tudtam hova tenni pl. legyünk elfogadóak és ne ítélkezzünk elhamarkodottan, de azért Jude-dal szemben ehhez képest többször túlságosan is hamar ítélkezett; illetve Sawyerhez való viszonya spoiler.

Összességében – maradva az összehasonlításnál – én szívesebben olvastam, mint Jamie McGuire könyvét, ezért több csillagot is fog kapni, de nehéz a döntés a 3,5 és a 4 csillag között. Az azonban mindenképp előnyének tekinthető, hogy a nagy csavar számomra is csak akkor derült ki, amikor Lucy-nek.

Dawnofmyth>!
Nicole Williams: Crash – Zuhanás

Életemben nem mondtam még el annyiszor, hogy „Óh, Istenem”, mint ahányszor az olvasása közben. Egy óriási kliséhalmaz, soook drámával és értelmetlenséggel. Kihívás miatt szenvedtem végig, legszívesebben abbahagytam volna. Egyik főszereplő sem volt teljesen tiszta. Az egész erőltetett és sok helyen értelmetlen, elkapkodott.

zsiina>!

A hírnevünk nem tükrözi, hogy kik vagyunk valójában. Csak azt, hogy mások mit
mondanak rólunk.

Kapcsolódó szócikkek: hírnév · Lucy Larson
Csoszi>!

– Lépésenként haladunk, mielőtt száguldani kezdenénk.

DarknessAngel>!

– Megtaláltam a fülbevalódat – húzta elő az ezüstkarikát a zsebéből.
– Hol volt? – vettem el tőle, hogy visszarakjam a fülembe.
– Az alsógatyámban.
– Hogy az ördögbe került oda? – olvadtam el az alsógatyája gondolatától.
– Nem´tom – válaszolta, amint kisétáltunk a szinte üres udvarra. – De fogalmazzunk úgy, hogy majdnem lett egy piercingem odalent.

Kapcsolódó szócikkek: Jude Ryder · Lucy Larson
zsiina>!

– Sosem hallottad még a mondást, miszerint a múltad nem kell, hogy meghatározza a jövődet?

14. fejezet

DarknessAngel>!

– Ne bámuld már, Jude! – […] – Túl jó nő, még neked is. És mivel könyv van nála, valószínűleg tud olvasni, szóval van annyi esze, hogy elkerülje a magadfajtákat.

pirimano>!

– Kétféle csaj létezik, Al – állapította meg olyan hangosan, hogy a fél tornaterem hallotta. – Olyan, akit megdugsz, és olyan, akit elveszel feleségül. A világ így működik, szóval ne Luce-on tölsd ki a haragod. amiért te az első vagy, ő meg a második.

PaiPai>!

– Jude Rydernek hívnak, ha már úgy nyáladzol utánam, mint egy veszett kutya. Nálam nincs barátnő, nincs párkapcsolat, virágok meg rendszeres telefonhívások. Ha ez így okés, szerintem összedughatnánk, amink van.

Kapcsolódó szócikkek: Jude Ryder
_Enii_>!

A fagyi minden élethelyzetet legalább ötven százalékkal jobbá tesz.

DarknessAngel>!

Nem azért hordott szürkét, mert az a kedvenc színe – hanem mélyfilozófiai okból.

Csoszi>!

Lehet, hogy nem akarom, de a dolgok mégis elcsesződnek körülöttem.

Zuhanás sorozat · Összehasonlítás