Clash (Crash 2.) 14 csillagozás

Nicole Williams: Clash Nicole Williams: Clash Nicole Williams: Clash

Their Romeo-and-Juliet-level passion is the only thing Jude and Lucy agree on. That, and fighting all the time . . .

Also not helping? Lucy's raging jealousy of the cheerleader who's wormed her way into Jude's life.

While trying to hang on to her quintessential bad boy and also training to be the top ballet dancer in her class, Lucy knows something's going to give . . . soon.

How can she live without the boy she loves? How can she live with herself if she gives up on her dreams? If Lucy doesn't make the right choice, she could lose everything.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Simon & Schuster UK, London, 2013
288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780062267159 · ASIN: 1471117634
HarperCollins, USA, 2012
HarperCollins, New York, 2012
294 oldal · ASIN: B00A6EH7X8

Cyby>!
Nicole Williams: Clash

Nem kellett csalódnom ebben a részben sem, legalább annyira tetszett, mint az első. :) Talán egy kicsit jobban is, mert eredeti nyelven valahogy más élményt nyújt, mint lefordítva.
Ebben már több volt Lucy nyavalygása, de ez valahol érthető. A vége viszont minden „rossz” élményért kárpótolt. :)

Naiva P>!
Nicole Williams: Clash

A történet ott folytatódik, ahol a Crash véget ért. Lucy a Julliard-ra jár, balett szakra. Jude előtt pedig ígéretes rugby karrier és fényes jövő áll. Jude ebben a részben sokkal érettebben gondolkozik, viselkedik. Az árva bajkeverőből, aranyifjú rugby játékos. Az előző részben a sok nem szimpatikus húzása miatt nem tudtam igazán megkedvelni. Most jó úton halad. Azt viszont nyugodtan le merem írni, hogy Jude Ryder és Lucy Larson számomra az egyik legjobb, legemlékezetesebb YA páros. Nem csak a The Beatles ihlette névadó miatt. Hanem két külön világ, de a sors is egymásnak szánta őket. Pedig teljesen nyilvánvaló, hogy egyelőre még nagyon diszfunkcionális a kapcsolatuk. Ebben a részben mégis érezhető, sokkal jobban tapasztalható, hogy fejlődik. Egészségesebbé válik. Minimálisan, de azért érezhetően. Ha akadtak benne rések, hézagok, akkor azt próbálták megoldani együtt, közösen. A legnagyobb problémát természetesen egy 3. fél okozta. Nem is akármilyen Ezt az Adriana tyúkot és még finoman fogalmaztam zsigerből utáltam. Még csak meg sem próbálta tagadni a szándékát. Lucy néha már az én türelmemet is próbára tette. Tehát, akit az előző kötetben idegesített a lány viselkedése, az ennél a résznél készüljön fel arra, hogy minimum kiabálni fog a könyvvel. A történet elején még én is a pártját fogtam, de a vége felé…. A bizalmatlansága azért nem volt teljesen indokolatlan. Fogalmazzunk úgy, hogy maguknak kreálták a problémákat, ezért mind a ketten felelősek voltak. A rossz legalább elnyeri méltó büntetését. A történet vége felé, amikor Lucy átmegy badass-be, konkrétan szakadtam a nevetéstől.
A befejezés tökéletes volt. Mindent vitt. Mint egy valóra vált álom. Nagyon aranyos és szívet melengető volt. Ráfért a történetre.

zsofiv>!
Nicole Williams: Clash

Összességében véve nagyon élveztem a könyvet és borzasztóan szurkoltam Lucynak és Judenak. :)
A fél csillag levonás Lucy videlkedése miatt jár, spoiler de egye fene, Jude mindenért kárpótolt, nem egyszer csalt óóóriási mosolyt az arcomra ^^
Viszont egy-két dolog zavart spoiler és megválaszolatlan maradt de annyira olvastatta magát a történet hogy nem törtem túl soká rajta a fejem .. :)
A befejezés tökéletesre sikeredett, igazi tündérmese ^^

Believe_in_fate>!
Nicole Williams: Clash

Egyáltalán nem csalódtam ebben a részben sem, bár nekem első rész valahogy jobban tetszett. :)
Jó volt olvasni hogyan fejlődött Jude az előző részhez képest. Sokkal jobban megszerettem ebben a könyvben. Igaz, hogy Lucy meg egy kicsit hisztisebb volt, de én határozottan együtt éreztem vele.
A véget meg egyszerűen imádtam. Alig várom már, hogy elolvashassam a harmadik részt is! :)

Eda94>!
Nicole Williams: Clash

Én leszek azt hiszem egy kicsit az ellen példa, mert bevallom én volt, mikor rettenetesen untam a könyvet. Sokkal jobban tetszett az első része, ezért úgy érzem a második kicsit haloványabb lett, szerintem erre a könyvre tényleg ér, hogy lehet nem kellett volna folytatni, vagy nem is tudom. Ettől eltekintve a harmadik részt is, valószínűleg elolvasom majd – de biztosan nem a közeljövőben.

Cyby>!

I just wanted you to know I'd be chasing after you right now, naked if need required it. But because I'm respecting your need for time and space, I'll force myself to lie here in bed and pretend I'm asleep.

Chapter 13

Crash sorozat · Összehasonlítás