Hogyan ​dolgozz magadon 47 csillagozás

Nicole LePera: Hogyan dolgozz magadon

A ​megfelelő eszközökkel a kezedben rengeteget tehetsz a mentális, lelki és fizikai jóllétedért.
Az önmagaddal végzett munkát azonban nem spórolhatod meg.

Dr. Nicole LePera a holisztikus pszichológia képviselőjeként vált világszerte ismertté, Instagram-oldalát több mint kétmillióan követik világszerte, Hogyan dolgozz magadon című könyvét pedig számtalan nyelvre lefordították.

Sokan küzdenek krónikus fájdalommal, stresszel, fáradtsággal, szorongással, bélműködési zavarokkal. Sokan érzik úgy, hogy elakadtak az életben, nem tudnak senkihez és semmihez igazán kapcsolódni. A holisztikus pszichológia a test és az idegrendszer egyensúlyának helyreállítására, valamint a feldolgozatlan lelki sebek gyógyítására törekszik úgy, hogy egyszerre összpontosít az elmére, a testre és a lélekre.

Dr. LePera őszinte hangú, gyakorlatorientált kötetében segít felismerni, hogy a gyerekkori rossz élmények és traumák miként okoznak működési zavarokat a testünkben, hogyan… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2021

364 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634339175 · Fordította: Sóskuthy György
362 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636041830 · Fordította: Sóskuthy György
364 oldal · ISBN: 9789636040116 · Fordította: Sóskuthy György

cintiatekla P>!
Nicole LePera: Hogyan dolgozz magadon

Nicole LePera: Hogyan dolgozz magadon Gyógyítsd meg a lelked, az elméd és a tested a holisztikus pszichológia segítségével

A Hogyan dolgozz magadon – Gyógyítsd meg a lelked, az elméd és a tested a holisztikus pszichológia segítségével szerintem hozza a pszichológia témájú könyvekkel szemben támasztott elvárásokat. A témában rutinos olvasóként viszont találtam benne újdonságokat, amik engem személy szerint letaglóztak. Ha kicsit spirituálisabb beállítottságú vagy, akkor mindenképpen telitalálat lehet ez a kötet.

Bővebben: https://www.gyorgytekla.hu/2023/04/nicole-lepera-hogyan…

autumncoffeecat>!
Nicole LePera: Hogyan dolgozz magadon

Miközben olvastam a könyvet rátaláltam Dr. Fodor Antonia Youtube csatornájára, ahol pont a könyvben leírt dolgokról beszél. Nem egyszer volt, hogy néztem egy videóját és annyira ismerős volt az adott téma aztán eszembe jutott, hogy „Jaj, most éppen itt tartok a könyvben”.
Igaz, az utóbbi időben olvastam pár traumagyógyítással, traumával foglalkozó könyvet. Nekem ez egy kicsit sok és száraz volt ez a könyv. Ettől függetlenül érdekes információkat tartalmaz, amit nem árt, ha tisztában van vele az ember, hogy mi miért történt/történik és milyen trauma is kapcsolódik hozzá.
Én inkább a naplózás része miatt kezdtem bele a könyvbe, de nem bántam meg, hogy elolvastam! Figyeljünk magunkra, ne csak testileg, de lelkileg is!
Kicsit hosszú olvasás volt, sok hasznos, újdonsággal az élen.

Nicole LePera: Hogyan dolgozz magadon

Rendkívül összetett, informatív és hasznos olvasmány. Kell némi idő a feldolgozásához, de amint sikerül a végére érni, sok mindent másképp látunk majd magunkkal és az életünkkel kapcsolatban. A mai, modern irányvonalakhoz hasonlóan a szerző itt is a bennünk élő gyermeki énünk megnyugtatására és biztonságérzetének megteremtésére helyezi a fókuszt, amivel ismét igazolást nyer, hogy mennyi minden eredeztethető legkorábbi tapasztalásainkból. A kötődéselmélet is előkerül, a családdal kapcsolatos egészséges, illetve egészségtelen mintákat hosszasan és jól részletezi. Fontos, hogy mindezek ellenére nem általánosít, nem hárít mindent az ember környezetére, hanem a földön tartja az olvasót, hogy ne bújhasson ki a felelősségvállalás és az önreflexió gyakorlása alól. Öngyógyításra buzdít, és a gyakorlatok segítségével minden eszközt megad ahhoz, hogy az olvasó is elkezdhesse feldolgozni traumáit és elakadásait.

hpatrik97>!
Nicole LePera: Hogyan dolgozz magadon

Az első pszichológia témájú könyv, amit olvastam. Számomra eddig minden tudományos, nem kifejezetten szórakoztató jellegű könyv olvasásába beletört a bicskám. Ez azért van, mert hamar megunok dolgokat, ha az első pillanattól kezdve nem tudnak megfogni. Ugyan a pszichológia érdekel, de eddig egy hasonló jellegű könyv sem tudta megragadni a figyelmemet. Ennek talán azért is sikerült, mert nagyon egyszerűen befogadható volt, tele van gyakorlati példákkal, útmutatókkal, segítséggel, és személyes történetekkel. Ez a könyv is tartalmazta a szárazabb, tudományosan magyarázó részeket, de ezek csupán csekély számban fordultak elő. Érdekes olvasmány, olyan, amin érdemes elgondolkodni, apránként, minden fejezetét rávetíteni saját életünkre, bele építeni gyakorlatokat a napjainkba. Úgy érzem ezt a könyvet ajánlani fogom ismerőseimnek, barátaimnak. Azok számára is érdekes lehet, akik alapvetően nem olvasnak hasonló témájú könyveket.

doszka>!
Nicole LePera: Hogyan dolgozz magadon

Érdekes könyv, mindenképpen olyan, amit nem elég csak egyszer elolvasni. Inkább az az ajánlásom, hogy egyszer menjen végig rajta az ember, jelölje be a feladatokat, majd a könyv után kezdje el őket. De lehet lassan is haladni, folyamatosan hozzáadogatni a feladatokat a napjainkhoz. Szerintem jó kezdet arra, hogy az ember elkezdje feldolgozni a saját traumáit és életét, nekem is már most sok minden visszajön abból, amit a könyvből olvastam és próbálom beépíteni a napjaimba.

vikcsu01 P>!
Nicole LePera: Hogyan dolgozz magadon

A téma nem ismeretlen számomra, de szívesen olvasok róla minél többet. Voltak benne újdonságok, a naplózási megoldás tetszett, valamint a jóga és meditáció előnyeire is felhívja a figyelmet, mellyel nagyon is tudtam azonosulni. Gyakran álltam meg olvasás közben, és szembesültem azokkal a problémákkal, amelyekről szó van a könyvben. Leginkább azért kezdtem bele, mert szükségem volt iránymutatásra, hogy miben is kellene változtatnom, és meg is találtam a választ a könyvben. Valószínűleg a naplózást nem építem még be a napjaimba, de remek ötletnek tartom. A jóga és a meditáció viszont még nagyobb részét fogják kitenni az életemnek. :)

etjthy>!
Nicole LePera: Hogyan dolgozz magadon

Nem gondoltam volna hogy egy önsegítő könyv ekkora hatással lesz rám. Tavaly nyáron olvastam ki és mai napig használom a benne leírtakat.

MK_>!
Nicole LePera: Hogyan dolgozz magadon

Érthetően és érdekesen írja le, hogyan működik szervezetünkben a stressz, vagy akár az érzelmek. Ad is jó tippeket, mire érdemes odafigyelni. Nekem néhol valamiért mégis hosszú volt, a feladatok nem érdekesek, viszont azt el tudom képzelni, hogy tényleg működnek. A mantrázás, írás vagy meditálás segít lecsendesedni és fókuszálni, de elgondolkodni és megélni a jelen pillanatot is. A könyv rávezet, hogy figyeljük meg magunkat, az érzelmeinket. Adott helyzetekben, ezekből is sokat lehet tanulni. Szerintem hasznos könyv annak, aki dolgozni akar magán.

annaszlny>!
Nicole LePera: Hogyan dolgozz magadon

Nagyszerű, könnyen értelmezhető pszichológiai könyv. Mindenkinek kötelezővé tenném, akit érdekli a pszichológia, az életének jobbá tétele, különböző kötődéseinek vizsgálata. Természetesen nem helyettesíti a szakemberrel való együttműködést, de egy lökés lehet felé.

Alexandra_Batta>!
Nicole LePera: Hogyan dolgozz magadon

Nagyon sokáig tartott elolvasnom. Néha (sőt, nagyon sokszor) le kellett tennem és el kellett gondolkoznom a saját traumáimon, a saját élményeimen. Ebből adódóan nagyon sok „Ahaa” felkiáltásom volt az olvasás közben, nagyon sok mindenre rájöttem magammal kapcsolatban mire a végére értem. Szerintem pont ezért (mivel az első olvasás csak a felismerés volt) mindenképp újra kell olvasnom, amikor már tudom is, hogy egyes traumáim mit okoztak bennem és ezeket a könyvben lévő módszerek segítségével hogyan tudom a leghatékonyabban feldolgozni.

Helena007>!

Óriási szabadságot jelent, ha nem hiszünk minden gondolatunknak, és megértjük, hogy mi a gondolataink gondolói vagyunk, nem pedig maguk a gondolatok. Az elménk rendkívüli teljesítményekre képes eszköz, és ha nem tudatosítjuk magunkban tudatosan, hogy nincs kapcsolat az igazi Énünk és a gondolataink között, akkor túl nagy befolyást adunk a gondolatainknak a mindennapi életünkben.

Helena007>!

A gondolat, hogy a genetika nem egyenlő a végzettel, mélyreható felismerés volt. Addig azt hittem, hogy mivel a családom beteg volt, nekem is az a sorsom, hogy beteg legyek. Az epigenetikai perspektíva eszközöket adott ahhoz, hogy átformáljam a saját testemről alkotott képemet. Lehet, hogy örököltem bizonyos hajlamokat a családomtól, de ez nem jelenti, hogy ugyanolyanná kell válnom, mint ők.

Chi >!

Mi magunk vagyunk felelősek a saját gyógyulásunkért, és aktív résztvevői leszünk ennek a folyamatnak. Az aktivitásunk szintje közvetlenül összefügg a gyógyulásunk mértékevel. A kis és következetes döntések jelentik az utat a mély átalakuláshoz.

Helena007>!

Az elismerés az egyik legmélyebb emberi szükséglet. Ha a gyermekkori gondolatokat vagy ötleteket nem hallgatják meg, az elménk elutasítottnak érzi magát. Ha gyermekkori önkifejezésünket figyelmen kívül hagyják, a lelkünk lekicsinyelve érzi magát.

Chi >!

A saját világom nagyhatalmú teremtője vagyok, és az energiám és a gondolataim alakítják a körülöttem lévő világot.

Helena007>!

Amikor robotpilóta üzemmódban vagyunk, elménk egy primitív – vagy tudat alatti – része irányítja a reakcióinkat. Akármilyen elképesztő is, a tudatalattink minden egyes tapasztalatunkat elraktározza. Ám a tudatalatti nem csupán semleges raktára a tényeknek és számoknak; érzelmi, reaktív és irracionális is. Minden egyes nap minden egyes pillanatában ez a tudatalatti alakítja azt, ahogyan a világot látjuk; ez a legtöbb (gyakran automatikus) viselkedésünk elsődleges mozgatórugója.

Ahogyan gondolkodunk, beszélünk és reagálunk – mindez abból a tudat alatti részünkből származik, amelyet a gyermekkorunkban a kondicionálásnak nevezett folyamat során rögzült gondolatok, minták és hiedelmek határoznak meg.

bújni_hallak_mágia>!

Minden alkalommal, amikor olyan döntést hozunk, amely kívül esik az alapértelmezett programozásunkon, a tudatalattink mentális ellenállást generálva megpróbál visszahúzni minket az ismerőshöz. A mentális ellenállás szellemi és fizikai kellemetlenségek formájában is megnyilvánulhat.

Helena007>!

Tudatosnak lenni egy tudattalan világban pokolian kényelmetlen. Beszédes, hogy agyi vizsgálatok kimutatták, hogy a spirituális ébredések során és után ugyanazok az idegpályák aktívak, amelyek a depresszióban is. A kutatók „egyazon érme két oldalának” nevezték ezt. A döntő különbség az, hogy a következetes spirituális gyakorlatokat folytató emberek aktiválják, sőt bővítik a prefrontális kéreg – a tudatos elme „lakóhelyének” – méretét, míg a depresszióval és negatív gondolatokkal küzdő emberek esetében csökken az aktivitás ugyanezen a területen.

Perei_Annamária >!

„A gyerekkorom nem volt olyan rossz. Nem kellene panaszkodnom.” Ezt sokszor hallom. De jusson az eszünkbe: felnőtt aggyal nézünk vissza az időben, a tudatosság és az érettség szemszögéből, amely képes a dolgokat megfelelő perspektívába helyezni és összeegyeztetni egymással. Gyermeki agyunk nem rendelkezett ezekkel a képességekkel. Minden nagyobb, intenzívebb, szélsőségesebb volt, mint most el tudnánk képzelni. Ajándékozzuk meg a belső gyermekünket azzal, hogy elismerjük a sérüléseit.

Perei_Annamária >!

Az érzelmi érettség azt jelenti, hogy megértjük saját érzelmi határainkat, és félelem vagy szégyen nélkül közöljük azokat másokkal.