A ​csábító menyasszony (Szerelmi csatározások 3.) 112 csillagozás

Nicole Jordan: A csábító menyasszony

A szilaj szépség, Lilian Loring úgy véli, a szerelem túl kockázatos vállalkozás, és a házasságot a legjobb teljesen elkerülni , még ha nem kívánt udvarlója olyan vonzó külsejű is, mint Heath Griffin, Claybourne márkija. A karizmatikus lord még sosem találkozott olyan nővel, aki ellenállt volna a közeledésének, és a kezdeti tiltakozás után Lily is elolvad Heath érzéki csókjaitól. Talán éppen ezért dönt úgy, hogy olyan helyen rejtőzik el a férfi elől, ahol egy úriember biztosan nem keresne egy hölgyet: egy kétes hírű házban.
A nyomába eredő Heath megtudja, hogy miközben ő vidéken üldözi, az elbűvölő kis bajkeverő vidáman tanítja Londonban társasági viselkedésre a félvilági nőket. Ám rövidesen a hajsza izgalmánál már erősebb Heath vágya, hogy feleségül vehesse a házasság elől mindenáron menekülő Lilyt.
A férfi számára ebben a szerelemi csatában az jelenti a győzelmet, ha sikerül végül elnyernie Lily kezét és a szívét…

Eredeti cím: To Seduce a Bride

Eredeti megjelenés éve: 2008

Victoria, Budapest, 2011
358 oldal · ISBN: 9789639803428 · Fordította: Mucsi Melinda Ágnes

zuna19 >!
Nicole Jordan: A csábító menyasszony

Kicsit lassabban haladtam ezzel a résszel. Lily nekem sokszor volt nagyon sok. A makrancosnál is makrancosabb és még sorolhatnám. Igazából kb a 300. oldaltól vált már kicsit ellenszenves ez a viselkedése.
Maga az alaptörténet és a stílus még mindig hozza a jó és szerethető szintet. Igazából lecsillagozni se fogom, mert szerintem jó kis könyv ez is.
Claybourne viselkedése szimpatikus már az első könyv óta, de itt aztán tényleg kitett magáért.
Fanny is nagyon érdekelt, hogy neki vajon milyen sorsa lesz. spoiler

Silverlight>!
Nicole Jordan: A csábító menyasszony

A nővéreivel ellentétben Lilian egy különleges ifjú hölgy, aki nem igen ad az arisztokrácia szabályaira és elvárásaira, még akkor sem, ha hivatalos eseményen vesz részt. Talán a családi tragédia és a fájdalmas múlt leginkább őt befolyásolta, amikor a párkeresésről van szó. Heath-tel való első ismerkedésük vicces, aranyos. Igazán magával ragadó történet, izgalmas, szórakoztató. Kicsit túlbonyolított a cselekmény az előzőhöz képest, de ennek ellenére pont úgy élveztem, mint a többit. Csodálatos lezárása a lánytestvérekről szóló történetnek. És külön élveztem, hogy párhuzamosa folyt a cselekmény az előző kötet cselekményeivel.

Victoria, Budapest, 2011
358 oldal · ISBN: 9789639803428 · Fordította: Mucsi Melinda Ágnes
l_moni>!
Nicole Jordan: A csábító menyasszony

Lily és Heath jó kis páros.
Mondjuk Lily néha igedegesített, Heath kellően türelmes hozzá.
Még jó is lett volna a könyv ha cirka 100-150 oldallal rövidebb.
Túl sok volt a felesleges, semmit mondó lapok száma.
Számomra eddig a leggyengébb.

Kuri_Szilvia P>!
Nicole Jordan: A csábító menyasszony

Olyan érzésem volt, hogy kevesebb oldalszámon is megírható lett volna a történet. Nem mondom, hogy nem volt kellemes a történet, de néha semmitmondó oldalakat olvastam. keveselltem a párbeszédet is. A szereplők nem voltak jól kidolgozva, vagy csak nekem nem jött át a jellemük.

szymba23>!
Nicole Jordan: A csábító menyasszony

Nagyon tetzsett ez a rész is. :) Lily és Heath története tényleg csatározásokkal volt teli. Nagyon szimpatikuak voltak mindketten, és nagyon örülök neki, hogy többet olvashattam Fannyról, hiszen ő egy igazi kedvenc nálam. Sajnálom, hogy az ő történetét nem írta meg az írónő. :(

_Enii_>!
Nicole Jordan: A csábító menyasszony

Azt kell mondanom,hogy az eddigi leggyengébb a sorozatból.Rengeteg leírás oldalakon keresztül és túúúúl kevés párbeszéd. Talán a következő…

Paulina_Sándorné P>!
Nicole Jordan: A csábító menyasszony

Heath-nek aztán van türelme. Néha fejbe tudtam volna Lily-t csapni, egy-két helyen úgy éreztem, hogy túlzásba viszi a dolgokat. Megértem, hogy miért csinálta, de néha soknak találtam. A történet tetszett, kellemesen kikapcsolódtam olvasás közben. Egy kicsit megijedtem a végén, de nagyon cseles volt Heath. Jó húzás volt.

AnneLGreen IP>!
Nicole Jordan: A csábító menyasszony

Nagyon tetszett a sorozatnak ez a része is. Lily és Heath története tele volt csatározásokkal, de azért be kell vallanom az elődei jobbak voltak.

Szédültnapraforgó>!
Nicole Jordan: A csábító menyasszony

Attól eltekintve, hogy ez egy romantikus, erotikus regény, nagyon élveztem. Kikapcsolódásnak remek. Szórakoztató, tanulságos :)
Kicsit a Szürke ötven árnyalata „feelingem” volt csak 19. század vonatkozásában.
Nagyon tetszett a Lord kitartása, bár nem bírtam, amikor angyalomnak nevezte Lily-t. Viszont, amit Lily csinált, már néha túlzásnak éreztem. Azt a sok ellenkezést…előbb kellett volna „kiéheztetni” s akkor hamarabb beadta volna a derekát :) De jó fejek voltak mindketten, valóban egymásnak teremtették őket. Jó volt, a happy end!

Valóban úgy vélem magam is, hogy itt kezdődik egy jó kapcsolat:
„Rájött, hogy túlságosan is élvezte őlordsága társaságát. A férfi kiváló társalgó volt, érdekes, elbűvölő és szellemes. Képes volt megnevettetni és elgondolkodtatni. Sőt mi több, egészen fesztelenül érezte magát vele.”

Valóban korral jár a házasság iránti vágy?
„Amint egyre idősebb leszek, a házasság kezd mind vonzóbbnak tűnni.”

Nagyon fontos és megszívlelendő gondolat:
„Ha valamit megtanultam, az az, hogy az élet túl rövid, és ostobaság az út széléről nézni, ahogy elmegy az ember mellett.”

repe993 P>!
Nicole Jordan: A csábító menyasszony

Elkelt a harmadik nővér is, a sorozat többi része már nem a Loring testvérekről szól, hanem az előzőleg hozzájuk csapódott barátokról, ismerősökről. Azt hiszem, ha abba akarnám hagyni a sorozatot, itt kellene megtennem. Ráadásul a negyedik rész pont nincs meg a könyvtárban, legnagyobb bánatomra.
Ebben a részben kissé változik a felállás, több a mellékszereplő is. Kíváncsi lettem volna Fanny „szerelemi háromszögére” részletesebben is. Be kell vallanom, egy cseppet szurkoltam Mike-nak, mert értékeltem rosszfiúságát és szenvedélyét Fanny iránt, de -sajnos- ő húzta a rövidebbet. Kár. spoiler
Heath minden trükköt bevet, nem kímél paripát, sem fegyvert, és a végére nem csak Lilly szívébe lopta be magát. Nem zavarnám le, ha hajnali kettőkor jönne se!

Gercuj_Bella P>!

– Én nem vagyok olyan, mint a szokásos hódításai.
– Így igaz. Magán több a tövis, mint a rózsa.

4. fejezet

_Enii_>!

– Maga egy ördög. Azt akarja, hogy megfeledkezzek minden illendőségről.
– Ami amúgy sem volt valami erős oldala.

Gercuj_Bella P>!

Megértően bólintva O'Rourke hátradőlt a székében.
– Szóval így állunk? Odavan a kis bajkeverőért, aki rám támadt.
Heath szája megrándult a találó jelző hallatán.

Szédültnapraforgó>!

– Tehát… azért nem akar férjhez menni, mert a férfiak gyakran boldogtalanná teszik a feleségüket – mondta lassan Claybourne, mintha gondolatban megpróbálná elemezni az elméletet.
– Így van. Először a férfiak úgy magukba bolondítják a nőket, hogy azok képtelenek ésszerűen gondolkodni, és teljes mértékben átadják az irányítást a férfiaknak, majd pedig a féfiak teljesen nyomorulttá teszik a nőket. – Lily önkéntelenül is a fogát csikorgatta. – Felháborítónak tartom, hogy a férfiaknak joguk van kegyetlenkedni a feleségükkel. Eszem ágában sincs ekkora hatalmat adni egyetlen férfinak sem.

Gercuj_Bella P>!

Az, hogy pusztán elcsábítja, szóba sem jöhet. Nem engedné a becsülete, arról nem is beszélve, hogy Marcus valószínűleg nemcsak a máját tépné ki, de egyéb érzékeny testrészeitől is megszabadítaná.

2. fejezet

Gercuj_Bella P>!

És a férfi testéhez simulva Lily még valamire rájött: most már Heath-hez van kötve, de még soha ennyire szabadnak nem érezte magát. Legnagyobb ámulatára a férfi karja közt lelte meg a szabadságát.

Epilógus

l_moni>!

– U–uram, mit keres itt?
– Láttam távozni, és kíváncsi voltam, vajon miért megy a pajtába.
– Követett? – kérdezte a nő közönyösen.
Claybourne udvariasan bólintott.
– Bűnös vagyok, elismerem.
– Tehát szégyentelenül hallgatózott? – kérdezte a nő
összehúzott szemmel.
– Csak kíváncsi voltam. Mindig magában beszél, Loring
kisasszony?
– Néha. De ezúttal a macskával beszéltem…. Vagyis a macskákkal. Bootsnak nemrégen születtek kiscicái.

t_marcsi P>!

Néha bölcsebb dolog a szívedet követni az eszed helyett, …

245. oldalak

Gercuj_Bella P>!

A férfi lágyan megcsókolta, ígéretéhez híven felmelegítve az ajkát, és egyéb, még érzékenyebb részeket is a testében.

Szerelmi csatározások sorozat · Összehasonlítás