Belle ​és Sébastien 19 csillagozás

Cécile Aubry regénye alapján
Nicolas Vanier: Belle és Sébastien

A vadóc Sébastien sokat csatangol egyedül az alpesi hegyvidéken, jól ismeri a hegyi ösvényeket, könnyedén csatolja föl a sítalpat, ha a mostoha időjárás úgy kívánja. A magányos kisfiú mindent tud a hegyről, ám az emberi természetről annál kevesebbet. Egyetlen barátja akad, a szépséges és vad fehér hegyikutya, Belle. Amikor az állat után hajtóvadászatot indítanak a falusiak, Sébastien megérti, milyen hatalma van a félelemnek. A náci megszállás elől menekülők útvonala is a hegyen át vezet Svájc felé. Sébastiennek, a vesztésre álló német katonáknak és a falu lakóinak el kell dönteniük, a hajtók vagy az üldözöttek oldalán állnak-e.

Tagok ajánlása: 10 éves kortól

Móra, Budapest, 2013
344 oldal · ISBN: 9789631195378 · Fordította: Balla Katalin

LittleStar

Nicolas Vanier: Belle és Sébastien Cécile Aubry regénye alapján

Nekem nagyon nagyon tetszett ez a könyv. Bár nagyon régen elkezdtem már, nem azért nem fejeztem be, mert untatott volna, egyszerűen elfelejtettem, hogy őt is olvasni kéne. Nagyjából 20 oldal után belelendültem a történetbe. Borzasztóan örülök, hogy megvettem a DVD-vel együtt a Libri akciójában még anno. Egyszerűen én, mint kutyaszerető ember, úgy gondolom nem hiányozhat a polcomról. Megható, bűbájos sokszor kegyetlenül rideg történet volt a számomra. Imádtam! Abszolút 5*
(és szeretnék egy ugyanilyen csodálatos és hűséges vadon élő kutyát, mint Belle <3)

DKamilla

Nagyon tetszett.
Mivel régen olvastam, ezért rengeteg minden csak olvasás közben jött vissza, így ugyanúgy élveztem mintha most olvastam volna először. A szereplőket imádtam, César, Belle és Sébastien lett a kedvencem. Mindenki annyira emberi volt (persze a kutya nem) és teljesen érthetően, megindokolhatóan cselekedtek. Szépen fel volt építve a cselekmény. Borzalmas volt bepillantani a menekülő család életébe, senkinek sem kívánnám, hogy ilyet átéljen, és szomorú, hogy márpedig ilyenek történtek, és sok esetben nem is végződtek ennyire szerencsésen. A könyv végig fenn tudta tartani az érdeklődésemet, mindenkinek ajánlom.

Iloonka

Nicolas Vanier: Belle és Sébastien Cécile Aubry regénye alapján

Nagyon szép történet, csak ezt tudom mondani. Fantasztikusan meglettek írva a tájleírások, a karakterek. Ez olyan könyv, ami akaratlanul is az ember szívét megérinti.
Belle és Sébastien történetét minden gyereknek ,de még felnőttnek is ajánlanám, hisz ez olyan könyv, ami mindenkinek tud adni valamit.
Biztos megfogom nézni filmben is, mivel azt is nagyon dicsérték ,a könyv után már sejtem, hogy miért.

booksaremyworld

Nicolas Vanier: Belle és Sébastien Cécile Aubry regénye alapján

Ez a könyv,megsiratott.Annyira jó volt,hogy leírni nem tudom.Hallottam ,hogy készül belőle film. Láttam is az előzetest és amikor megláttam ezt a könyvet a könyvtárba nagyon boldog voltam.Egyáltalán nem csalódtam benne,csak dícsérni és ajánlani tudom mindenkinek.Ez a nem mindennapi barátság és szeretet könyve.Nagyon gyorsan olvasható.A szereplők és történt…nem tudom megfogalmazni.Ezt el kell olvasni és át kell élni.^^

Lilla

5ször 5 csillagot is megadnék! ♥
Imádooom! :)
Nem lehet normális értékelést írni róla csak azt tudom mondani, hogy:
MINDENKI OLVASSA EL!!! ;-)

Pabanna

Nicolas Vanier: Belle és Sébastien Cécile Aubry regénye alapján

A Belle és Sebástien egy szuper történet a barátságról! Mindenkinek nagyon ajánlom!

Gólyanéni

…a legerősebb érzelmek sem fordítják ki sarkaiból a világot, beérik annyival, hogy összetörik az ember szívét.

dre

– Nem kutya! Kutyalány! Belle!
– Igen, tudom, de általánosságban akkor is kutya.
– Akkor általánosságban Lina férfi?
Guillaume elnevette magát, jókedvre derítette a férfi Angelina képe, öltönyben, bajusszal…

– Ki beteg, Sébastien?
– Azt nem mondhatom meg. Különben megölöd!
– Nem ölök meg senkit, ez nevetséges! Nem öljük meg az embereket azért, mert betegek! Meggyógyítjuk őket.
– Nem ember.
– Akkor mi?
Sébastien kétségbeesetten az orvos szemébe nézett, és félénk, remegő, ám határozott hangon mondta:
– Belle…

dre

Peternek igaza volt. Nem az a lényeg, ki német, ki francia, ki ellenálló, ki katona, és milyen háborút vív. Egyedül a lelkiismeret kérdése számít.

Kapcsolódó szócikkek: lelkiismeret
Gólyanéni

(…) hiába illanó a boldogság, mindig visszajön, hogy megsimogasson.

Kapcsolódó szócikkek: boldogság
dre

– Meglátogat – kérdezte hirtelen komolyan a férfi, olyan bizonytalan hangon, mely sehogy sem illett hozzá – , ha vége lesz ennek az átkozott háborúnak?
Angelina megrándult, nagyon meglepte a meghívás, de főként a jelző, mellyel a háborút illette. Ezek szerint nem szereti a háborút?
– Maga sosem beszél?
– Némettel sosem.