Pedofíling 47 csillagozás

Nicolas Jones-Gorlin: Pedofíling Nicolas Jones-Gorlin: Pedofíling

Simon egy moziban látja meg Dorothée-t, s a régóta benne bujkáló, ám eddig elfojtott, természetellenes vágy oly erővel tör ki belőle, hogy egész addigi életét kockára téve, egy női WC-ben megpróbálkozik a kislányt magáévá tenni. A helyszínen elfogják , s gyors tárgyalás után az esküdtszék bűnösnek találja. Váratlan szerencse éri azonban: a börtön helyett felajánlanak neki egy speciális kezelést, így Simon nagyjából szabadon élhet, s továbbra is űzheti „kisded játékait”. A történetet a pedofil főhős, Simon egyes szám első személyű elbeszéléséből ismerhetjük meg. A fiatal francia szerző, Nicolas Jones-Gorlin regénye a 2002-es év botránykönyve volt Franciaországban.

Ulpius-ház, Budapest, 2004
206 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639475289 · Fordította: Pacskovszky Zsolt

Natasha>!

„lájkolom”.
de nem is volt nekem olyan brutális. vagy csak én nem vagyok épelméjű, hogy ilyeneken elborzadjak. [ebben a mai világban! bezzeg az én időmben]
bővebben lásd lent, a linkeknél.

Beja>!
Nicolas Jones-Gorlin: Pedofíling

Azt hiszem, csillagozni egy ilyen könyvet… De olvasható, és talán hihető, hogy mi működik a 'másik' ember(?) agyában…

nyolcadikutas>!
Nicolas Jones-Gorlin: Pedofíling

Ez egy páratlan regény. Komoly, kemény és bájtalan.De a maga nemében hibátlan. Erős lendület és egy hihetetlenül erős stílus lengi körül. Dícséret a fordítónak, mert elképesztő szófordulatokat kreált, tényleg, néha csak pislogtam olvasás közben. Túl a hüledezésen, a könyv egy döbbenetes kórkép. Ajánlott mellé Bogosian Plaza és Ben Elton Halál egyenes adásban című regénye. E háromegyütt átfogó képet ad nihilista, irányított és önpusztító világunkról.

zakkant>!
Nicolas Jones-Gorlin: Pedofíling

Nem vártam mást a könyvtől, és nem is lepett meg igazán. De azért érdekes volt bele látni egy kicsit egy pedofil fejébe.

Imoran>!
Nicolas Jones-Gorlin: Pedofíling

Többre számítottam, egy előző olvasmányomat hasonló témában, az Egy gyermek ára c. könyvet (pedofília és gyermekprostitúció) meg sem közelíti. Vulgáris, unalmas, irodalmi értéke közelít a nullához. Nem segített megérteni az ilyen hajlamú emberek gondolkodását és hogy miért ennyire ösztönlények. Maga a téma érdekel, de ez most kevés volt.

Antikváriumban vettem 200 forintért, szerintem Rukkola lesz belőle.

Erika_Turi P>!
Nicolas Jones-Gorlin: Pedofíling

Nem nyerte el a tetszésemet, ami érthetö is, mivel nem egy szorakoztátó olvasmány.
Sok hozáfüzni valom nincs. Számomra undoritó, hogy felnöt emberek igy viselkedne és gondolkodnak. Hát ez is Psykiatriai betegség, gyógyításra szorulnak.

Zalkodi_Erna >!
Nicolas Jones-Gorlin: Pedofíling

Nagyon nehéz volt olvasni, sokszor abba akartam hagyni. Többször a gyomrom is felfordult. Azért vettem meg, mert kíváncsi voltam, mi zajlik egy pedofil fejében. Meg akartam érteni.
Most már tudom, de még mindig nem értem. Szerintem ezt egy egészséges ember soha nem is fogja megérteni.

Ez nem egy újraolvasós könyv. Még mindig ráz a hideg tőle.

Nicolas Jones-Gorlin: Pedofíling

Én nem tudom, mit gondoljak vagy higgyek a könyvről.
A vége fele, már nagyon hasonlít egy olyan fotókiállításra aminek a bejáratára az van írva „nem fotosoppozott képek”.
A könyv nyelvezetével élve, ez az egész sztori olyan mint, egy rossz merevedés. Erősen, keményen kezd, helyenként leül majd próbál valamit összehozni – ismét bekeményedni, és a végén mégiscsak egy puha bárhova csavarható 'kötelet' kapunk -a kezünk közé … na jó szó mint száz. Szarul van megírva, katyvasz az egész, túlságosan nagy az az irrealitás amit …. Azt hittem egy igazi pedofil sztori – bocs hogy ilyet mondok. Csak azét tizennyolcas karika mert sok „csúnya” szó szerepel benne, meg a sztori se egy Hófehérke átdolgozás.
Egyszer talán érdemes elolvasni de semmi különleges nincs benne.

Srác_a_tizedikről>!

Egyszerűen az anyának köszönhetően, akinek kiment a fejéből, hogy ott vagyunk a bölcsőben. Kösz, mami / Thanks, mummy / jól neveltél / esetté tettél / szörnyeteggé / juhé!

_Norbi>!

A faunnak nem patája van, hanem makkos cipője (aranyozott makkal, recseg alatta a Royal Babylone viaszos parkettája.
Ó ez a faun…! Micsoda báj! Micsoda szenvedély! Micsoda…

Kapcsolódó szócikkek: makkos cipő
Srác_a_tizedikről>!

Tekintetét az enyémbe mélyesztette, s az arca azt mondta: ha egy korodbeli fickónak
Hófehérke-plakátja van otthon, akkor mindketten tudjuk, mit jelent az…

Srác_a_tizedikről>!

[…] csak a tündérmesékben. Csak ott smaciznak békákkal a hercegnők, csak ott adják lányaikat a királyok szabólegényeknek, proliknak, szarháziknak, mindez csak a tündérmesékben létezik.

Kapcsolódó szócikkek: tündérmese
Beja>!

Minden akkor kezdődött, amikor megpillantottam Dorothée-t.