Párizs ​mindig jó ötlet 19 csillagozás

A kék tigris rejtélye
Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet

Újabb varázslatos történet A nő mosolya szerzőjétől

Rosalie egy kis levelezőlapbolt tulajdonosa a párizsi Saint Germainben. Imád rajzolni, és kedvenc színe a kék. Amikor a híres gyermekkönyvíró éppen őt kéri fel, hogy illusztrálja A kék tigris című, új mesekönyvét, Rosalie repes az örömtől. Nem sokkal később egy izgatott New York-i irodalomprofesszor ront be az üzletbe, és magából kikelve plágiummal vádolja meg a könyv szerzőjét. Rosalie felháborodottan utasítja vissza a képtelen vádat. De ahogy múlik az idő, sejteni kezdi, hogy ez a mese valami titkot rejt…

Park, Budapest, 2018
316 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633554821 · Fordította: Fodor Zsuzsa
Park, Budapest, 2018
316 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633554074 · Fordította: Fodor Zsuzsa

Klodette

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Miközben olvastam, teljesen elkapott az a légies, szívemnek oly kedves hangulat. A történet habkönnyű, életigenlő és meghitt. A lapokról egyszerűen süt a szeretet, a boldogság, az elfogadás és a remény érzése.
Rosalie, Max és Robert roppant szerethetőeknek bizonyultak. Különböztek egymástól, de pont ettől volt olyan gyönyörködtető ez az egész.
Szép, íves karakterfejlődésen estek át, néha sokat fejlődtek, néha esendően emberi módon cselekedtek, mégis jó volt róluk olvasni és végigkövetni az életük egyik legmeghatározóbb eseményét.
Kimondottan tetszett a csodálatos helyszín, az édes kiskutya, a bolt ötlete, a művészet és irodalom iránti elkötelezett szenvedély, valamint az is, hogy teljes egészében olvashattuk A kék tigris című mesét.
Itt-ott, néha valóban kiszámítható volt az események alakulása, de azért voltak bőven meglepetések.
A regény megerősített abban, hogy egyszer muszáj lesz ellátogatnom Párizsba, hiszen ott minden annyira más lehet, mint itt, Magyarországon. Az emberek elégedettek az életükkel, tele vannak pozitív gondolkodással, semmit sem sietnek el, mindent kiélveznek és mindenben/mindenkiben meglátják a jót. Legalábbis a könyvet olvasva ezek a gondolatok ötlöttek fel bennem.
Jó szívvel ajánlom ezt a sztorit azoknak, akik teljes kikapcsolódásra vágynak, valamint azoknak, akik szeretik a légies, végtelenül szórakoztató és egy teljesen más életfilozófiát hirdető történeteket.

Bővebben pedig: https://klodettevilaga.blogspot.hu/2018/05/konyvkritika…

Titina

Végre, végre!!!!
Ez egy igazán bájos, kedves történet volt, ami csakúgy melengette a szívem. Itt valahogy igazán éreztem Párizs hangulatát, Shakespeare and company könyvesbolt említése pedig igazán tetszett. Én erről még nem hallottam, de rögtön utána olvastam, és a Párizsban megnézendő helyek közé került! :D
A szereplőket kedveltem, Rosalie a kis képeslapboltjával együtt nagyon szimpatikus volt. Ez képeslapbolt dolog valamiért nagyon tetszett nekem!
A történet viszonylag kiszámítható, de mégis nagyon kellemes volt olvasni.
Örülök, hogy A nő mosolya után sikerült újra egy igazán kedves Barreau regényt a kezemben tartani. :)

Pöfivonat P

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Barreau könyveit eddig is imádtam és ez az érzés ezzel kötettel, mit sem változott. Bájos, kedves, szerethető történet, ahogy azt már megszokhattuk a szerzőtől. Kellemes kikapcsolódást nyújt minden egyes oldala. :)

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Nekem tetszett, jól megirt történet volt.Végig izgultam az egész könyvet,annak ellenére hogy volt egy sejtésem mi köti össze Robertet a kék tigris meséjéhez, ami végül be is igazolodott.Ennek ellenére nagyon tetszett.Az elején egy kicsit idégesitett a sok leirás sok mellébeszéles, de csak azért mert alig vártam végre valami történjen.A végé egy kicsit szapanopera szerüre sikerültek a dolgok, ami sajnos nem nyerte el a tetszesemet.
Összeségében jó kis könyv volt, batran ajanlani tudom.

ribizlii

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Az első sorok olvasása közben úgy éreztem, mintha egy francia filmbe csöppentem volna. Nagyon átjött a francia érzés. Légies, könnyed, humoros, bájos kis történet. Se nem sok, se nem kevés. Jó ötlet volt (plusz pont) a mese elmesélése, nem csak beszélnek róla. Szívet melengető mese. Csodálatos, ahogyan a történések egybefonódnak, ahogyan hatnak a szereplők sorsára. A fordítás is nagyon jól sikerült.

Mpattus P

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

A Kék tigris rejtélye egy habkönnyű és bájos romantikus, ami már a borítójával is megadja a hangulatot egy párizsi sétához. Az elbeszélő okosan, de mértékkel és nem tolakodóan játszik a romantikus panelekkel, és talán most először éreztem azt igazán: nem akar többet, mint amennyit tud. Azt éreztem, hogy a prológusban összekacsint velem: „tudom, hogy tudod – de azért tarts velem.” Úgy tűnik tehát, hogy Párizs tényleg mindig jó ötlet, ami nem akar többet, csak kézen fogni, s egy gondtalan sétát tenni veled.

Bővebben:

Adelka22

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Imádom ezt a pasast! Csak azt sajnálom, hogy 1 naposak a könyvei, sőt, nem is teszem le ha elkezdem olvasni. Mindegyik könyvét olvastam, és fogom is ha még lesz. Könnyed, laza, romantikus, fordulatos, szerelmes. Egyszerűen nagyszerű!

zseszter

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Tökéletes kikapcsolódáshoz. Mint minden könyve az írónak Párizsban játszódik. Jó felidézni a helyeket, ahol a szereplők járnak. A fordítással ennél a könyvnél is voltak problémáim, időnként a hajam az égnek állt. Nem értem mostanában már nem ellenőrzik a fordításokat?

KMReni P

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Nagyon kellemes könyv, jó a hangulata, igazi kikapcsolódás.
Csodálatos helyszínekre kalauzolt el,és mivel sajnos még nem voltam Párizsban ezért külön élmény volt olvasni a csodás helyekről.
Tetszettek a szereplők is, a könyv végre igazi fejlődésen, változáson mentek át.
Az egyetlen amiért nem adok erre a kedves kis könyvre 5 csillagot az a sok klisé. Túl kiszámítható, néha túlontúl.

riaavik

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Tipikus Barreau-regény, nem több, nem kevesebb.
A szereplők szerethetők, de nem egyéniségek, a történetben vannak fordulatok, de mind kiszámítható (még az is, hogyan fogunk rájönni egy-egy csavarra), a hangulat pedig könnyed és bájos, mint egy finom parfüm.
Egyértelműen kikapcsolódós könyv, amit azoknak ajánlanék, akik nem akarnak izgulni, vajon a jók megkapják-e, amiről álmodoznak, illetve akik nem keserűen, „Na persze!”-felkiáltással nézik, ha egy könyvben leírt világ szép, jó, benne minden részletekbe menőleg éppen passzol és szemernyi kétség sincs a végét illetően.
Alapvetően tetszett, de csak mert tudtam, mit várjak tőle, nem ez volt az első regényem a szerzőtől. Habkönnyű és rózsaszínen romantikus.

tonks

– Muszáj volt így sípcsonton rúgnod? – kérdezte Robert.
– Azt hittem, egy amerikai nem ismeri a fájdalmat – felelte Rosalie.
– Az indián. Az az indián – javította ki Robert. – Én csak egy nyápic jenki vagyok.

tonks

Minden utazásnak van egy titkos célja, melyről az utazó mit sem sejt.
(Martin Buber)

tonks

Általában többet látni, ha lassabban megyünk.

tonks

Sokszor a tavasz váltja be az ígéreteket, amelyekkel a tél adós maradt.

Lyanna P

Ha Rosalie-n múlik, sokkal több ember írna levelet és levelezőlapot. A kézzel írt levél apró, olykor nagy öröme, amit a címzett, de akár a feladó is érez, nem összevethető egy gyorsan feledésbe merülő, a jelentéktelenség alvilágába süppedő e-maillel vagy sms-sel. Ez a rövid rácsodálkozás az egyszer csak postaládában megtalált személyes levélre, az örömteli várakozás, amellyel megfordítjuk a levelezőlapot, óvatosan felbontjuk vagy türelmetlenül feltépjük a borítékot, lehetőség, hogy annak az embernek egy részét, aki gondolt ránk, a kezünkben tartsuk, a kézírását böngésszük, megsejtsük a hangulatát, talán még a a dohánya vagy parfümje illatát is magunkba szippantsuk. Olyan eleven. Jóllehet manapság az emberek valóban egyre ritkábban írnak levelet, mert állítólag nincs rá idejük, Rosalie nem ismert senkit, aki ne szeretett volna személyes levelet vagy kézzel írt levelezőlapot kapni. Úgy gondolta, a jelen a közösségi hálók és digitális lehetőségek ellenére nélkülöz minden bájt.

Lyanna P

Milyen egyszerű az élet, amíg az ember gyerek! És ez az egyszerű élet később milyen bonyolulttá válik! Vajon a féligazságok, a kimondatlan mondatok, az elrejtett érzelmek rontják el zavarba ejtő módon a gyerekkor csodálatos tisztaságát, meg az a sok minden, amit az ember megtart magának, és vajon azért, mert idővel rájön, hogy az életben nem csak egy igazság létezik?

Lyanna P

Robertnek, miközben a Saint-André-des Arts úton ballagott, önkéntelenül Hemingway szavai jutottak eszébe, aki egyszer azt mondta, hogy ha szerencséd volt és ifjan Párizsban élhettél, bárhova vetődj életed során, Párizs veled marad mindig.

Boca_Isabela

– Igen – suttogta –, a festékfoltok a legfontosabbak. A vágy, amit sosem szabad feladni. És hogy az ember higgyen a kívánságaiban.

Boca_Isabela

– Nem, nem, fiam, hidd el: Párizs mindig jó ötlet.

MSE71

-Örökre? – Robertre nézett és érezte, hogy szíve hatalmasat ugrik: – Te hiszel abban, hogy örökre?
Robert bólintott.
– Csak abban hiszek. – Gyengéden kisimított a lány arcából egy hajtincset. – Milyen vigasztalan hely lenne a világ, ha még egy szerelmes férfi sem hinne benne? Szívük mélyén nem kívánják a legnagyobb realisták is a csodát?