Párizs ​mindig jó ötlet 150 csillagozás

A kék tigris rejtélye
Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet

Újabb varázslatos történet A nő mosolya szerzőjétől

Rosalie egy kis levelezőlapbolt tulajdonosa a párizsi Saint Germainben. Imád rajzolni, és kedvenc színe a kék. Amikor a híres gyermekkönyvíró éppen őt kéri fel, hogy illusztrálja A kék tigris című, új mesekönyvét, Rosalie repes az örömtől. Nem sokkal később egy izgatott New York-i irodalomprofesszor ront be az üzletbe, és magából kikelve plágiummal vádolja meg a könyv szerzőjét. Rosalie felháborodottan utasítja vissza a képtelen vádat. De ahogy múlik az idő, sejteni kezdi, hogy ez a mese valami titkot rejt…

Eredeti megjelenés éve: 2014

316 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633554821 · Fordította: Fodor Zsuzsa
316 oldal · ISBN: 9789633554821 · Fordította: Fodor Zsuzsa
316 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633554074 · Fordította: Fodor Zsuzsa

Max Marchais · Rosalie Laurent

Málnika P>!

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

„Az ember néha csak akkor ismeri fel, milyen fontos neki valami, ha már visszahozhatatlanul elveszett.”

Párizs valóban mindig jó ötlet, de különösen akkor, ha egy francia fővárosban játszódó könyv szerzője az álnéven világhíres Nicolas Barreau. Hangulatos regényei mindig elvarázsolnak, ám ez még a többi bájos története közül is kiemelkedik. A kék tigris című mesekönyv kapcsolja össze a váltott szemszögű elbeszélés három főszereplőjét: a levelezőlap-üzletet vezető illusztrátor Rosalie-t, a híres gyerekkönyvszerzőt, Max-et, és az amerikai, ügyvéd helyett irodalomprofesszornak álló, Robert-et. Robert ugyanis Párizsba utazva véletlenül találja meg a felhőtigrisben hívő kislányról szóló mesekönyvet, amelyben saját gyerekkorának kedves történetére ismer. A 70 éves meseírót, aki kiadója unszolására rukkol elő újabb írásával, plágiummal vádolja meg, a privát nyomozás során pedig nem várt titkokra derül fény. A csodás mese teljes terjedelmében megtalálható a regényben, ez a könyv a könyvben kivitelezés minden irodalomrajongó álma. Természetesen a megható romantika sem maradhat ki a regényből, miközben a szerethető karakterek, az élettel teli város és a Luna Luna névre hallgató papírillatú bolt gondoskodik arról, hogy az olvasót teljesen magával ragadja a történet. A szerzőtől megszokott elbűvölő hangulat végigkíséri a regényt, amely nagyszerű kikapcsolódást garantál.

Klodette>!

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Miközben olvastam, teljesen elkapott az a légies, szívemnek oly kedves hangulat. A történet habkönnyű, életigenlő és meghitt. A lapokról egyszerűen süt a szeretet, a boldogság, az elfogadás és a remény érzése.
Rosalie, Max és Robert roppant szerethetőeknek bizonyultak. Különböztek egymástól, de pont ettől volt olyan gyönyörködtető ez az egész.
Szép, íves karakterfejlődésen estek át, néha sokat fejlődtek, néha esendően emberi módon cselekedtek, mégis jó volt róluk olvasni és végigkövetni az életük egyik legmeghatározóbb eseményét.
Kimondottan tetszett a csodálatos helyszín, az édes kiskutya, a bolt ötlete, a művészet és irodalom iránti elkötelezett szenvedély, valamint az is, hogy teljes egészében olvashattuk A kék tigris című mesét.
Itt-ott, néha valóban kiszámítható volt az események alakulása, de azért voltak bőven meglepetések.
A regény megerősített abban, hogy egyszer muszáj lesz ellátogatnom Párizsba, hiszen ott minden annyira más lehet, mint itt, Magyarországon. Az emberek elégedettek az életükkel, tele vannak pozitív gondolkodással, semmit sem sietnek el, mindent kiélveznek és mindenben/mindenkiben meglátják a jót. Legalábbis a könyvet olvasva ezek a gondolatok ötlöttek fel bennem.
Jó szívvel ajánlom ezt a sztorit azoknak, akik teljes kikapcsolódásra vágynak, valamint azoknak, akik szeretik a légies, végtelenül szórakoztató és egy teljesen más életfilozófiát hirdető történeteket.

Bővebben pedig: https://klodettevilaga.blogspot.hu/2018/05/konyvkritika…

Csoszi>!

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Kicsit bugyuta romantikus történet. Sajnos nem igazán tudott lekötni, elvarázsolni. Sok volt az ismétlődés, és időnként a fordítás is furcsa, erőltetett volt. Én azt szeretem, ha a történetben lévő csavar meglepetést okoz számomra, olyan, amire nem is gondoltam volna. Itt viszonylag hamar kilogikáztam, hogy mi is ez a fordulat. Volt egy-két vicces jelenet, de összességében nem jelentett marandandó élményt.

316 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633554821 · Fordította: Fodor Zsuzsa
landi72>!

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Most pont egy ilyen aranyos, könnyed történetre volt szükségem.
Szerettem minden összetevőjét: a szereplőket, a helyszíneket, a hangulatot és a történetet is. Igazi francia történet, az egyedi hangulat a történet minden pillanatát áthatotta.
Nem egy habos-babos történet, de aranyos, életszerű, és a vége persze happyend, ahogy az kell az ilyen történetekben. Nekem most pont ilyenre volt szükségem.

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Mese a mesében. Egy könnyed, varázslatos történet, egy csöppnyi kizökkentő rohanó világunkban. A helyszín, a karakterek, a hangulat, a történetvezetés mind hozzájárulnak ehhez. A korosodó, magányos mesekönyvíró, az álmodozó Rosalie és a New York-i fiatalember életét alapjaiban megváltoztatja Párizs. Engem meg magával sodort, rabul ejtett.

moonchristal P>!

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Ó, de szerettem ezt a történetet! ♥ Szívmelengető és kedves, Párizsban játszódik, aranyos szereplőkkel, sok-sok romantikával, kell ennél több? spoiler Gyönyörű mese, szép írásmód, igényes, de mégis könnyed. Nagyon jókor olvastam, pont ez kellett most a lelkemnek. Aki szereti az efféle, felnőtteknek szóló, rózsaszín ködös meséket, csak ajánlani tudom.

Navi P>!

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Végtelenül bájos romantikus történet, kiszámítható „fordulatokkal”, de ez semmit nem von le belőle. A szereplők szimpatikusok voltak, még René-re sem tudtam haragudni, Rachel pedig a tipikus törtető karrierista áspiskígyó. Szép volt Max története, s a végén a lakat is :)

Mert_olvasni_mindig_jó>!

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Ez a könyv is számomra mindig jó ötlet!

Nagyon úgy tűnik, hogy lassan hagyománnyá válik ez a kis kötet, amit először olvastam az írótól és azonnal magával ragadott. Ugyanis most olvastam ki éppen negyedijére. Nekem mindig egy tökéletes nyári olvasmány, minden nyáron visszatérek hozzá és egyszerűen nem tudom megunni.

A történetet imádom!

Mivel Párizsban játszódik, ezért már belopta magát a szívembe, de van még tovább is. Ugyanis a történet egy páratlan romantikus kaland, amely hol megnevetett, hol elgondolkodtat, hol kissé felháborít, hogy utána egy kicsit a mélybe rántson és megsirasson, hogy utána ismét önfeledten nevesek az egészen.

Nem tudok ebben a könyvben semmit sem utálni!

Ritkán van ilyen, de egyszerűen nincs a történetnek egyetlen momentuma vagy karaktere sem, amit ne imádnék. Ugyanis ez a tökéletes romantikus könnyv. Izgalmas, kalandos, varázslatos, de egyben megható is. Mást nem is tudnék kívánni.

Sokan írták, hogy a könyv tele van klisékkel és kiszámítható a vége. Én mindezekből azonban semmit nem érzékeltem, mert egyszerűen csak magával ragadott az élmény!

„Párizs mindig jó ötlet!”

De még mennyire, hogy az, főleg ennek a könyvnek a társaságában, ami teli s tele van kalanddal, szerelemmel, mint azt Párizstól elvárjuk és hihetetlen humorral, amitől kétrét görnyedve nevettem és még a könnyem is kicsordult.

Ez volt az első könyvem az írótól és azonnal magával ragadott a bája, a hangulata, egyszerűen hihetetlen az egész történet és én imádtam. Hiába olvastam el már sokszor, még így is tartogatott izgalmakat, pedig azt szokták mondani, hogy amit már ismerünk, nem tartogat számunkra sok újdonságot. De ez nem igaz. Én az egész könyvet végig izgultam, nevettem és sírtam, mintha még sosem vettem volna a kezembe.

Csodás történet, ahogy azt az írótól vártam is és még most is meglepődők, hogy ez a csodálatos város, ami másoknak már merő giccs lehet, hiszen mennyi könyv, film született már belőle, még most is tartogat új történeteket és nem avul a varázsa.

Engem mondjuk kicsit megtévesztett először az alcíme a könyvnek, egy detektívregényt képzeltem, egy híres műkincsel amit elraboltak, de aztán kellemesen csalódtam, mert így is olyan élményt nyújtott, ami felülmúlta minden.

Egy szó, mint száz, nekem ez a kedvenc könyvem az írótól, minden sorát imádtam és letehetetlen volt számomra!!!!!

Kedvenc idézeteim a könyvből:

“Párizs mindig jó ötlet.”

“Sokszor a tavasz váltja be az ígéreteket, amelyekkel a tél adós maradt.”

mokus33>!

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Barreau regényt olvasni mindig jó ötlet, ha valami könnyed romantikus könyvre vágyom. Ha az ember nem vár tőle semmi komoly mondanivalót, csak szórakozni akar, ez a regény kitűnő választás. Mivel nekem most ez volt a célom, jól választottam :) A kék tigris meséje pedig egy kedves pluszt adott ehhez a történethez.

Sister>!

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Javíthatatlanul romantikus alkat vagyok, nem tagadom. Nem véletlenül vagyok annyira oda a Barreau könyvekért, viszont A kék tigris rejtélye már a legelső mondatával elvarázsolt, kézen fogott, és teljesen levett a lábamról a bájosan szeretni való szereplőivel, a mulatságos félreértéseivel, a szomorkásan kedves meséjével, de mindenek előtt a valóságos, képszerű párizsi leírásaival.

Simogatta a lelkem, valahányszor feltűnt az Öreg Hölgy, a Musée d'Orsay, vagy a híres Shakespeare and Company, mert kicsit újraéltem a tavalyi emlékeimet, amikor minden annyira tökéletesnek és idillinek tetszett. Bár az elejétől fogva kiszámítható a vége, mégis olyan irigylésre méltó könnyedséggel lavíroz az események között, hogy könnyű szívvel bocsátunk meg neki, és boldogan nyugtázva dőlünk hátra a végén. És igen, ha esik, ha fúj, Párizs mindig jó ötlet. Tapasztalatból mondom. :)

tonks>!

Általában többet látni, ha lassabban megyünk.

Málnika P>!

De érdekes, hogy ha hiányoznak azok az emberek, akik fontosak, a könyvek is veszítenek a jelentőségükből.

227. oldal, 24. fejezet

tonks>!

Sokszor a tavasz váltja be az ígéreteket, amelyekkel a tél adós maradt.

tonks>!

– Muszáj volt így sípcsonton rúgnod? – kérdezte Robert.
– Azt hittem, egy amerikai nem ismeri a fájdalmat – felelte Rosalie.
– Az indián. Az az indián – javította ki Robert. – Én csak egy nyápic jenki vagyok.

Kapcsolódó szócikkek: Rosalie Laurent
tonks>!

Minden utazásnak van egy titkos célja, melyről az utazó mit sem sejt.
(Martin Buber)

Kókuszka>!

Ha az ember feladja az elveit, az már a vég kezdete, mondta.

10. oldal, 1.fejezet

262-263. oldal, 27. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Max Marchais
Lyanna P>!

Ha Rosalie-n múlik, sokkal több ember írna levelet és levelezőlapot. A kézzel írt levél apró, olykor nagy öröme, amit a címzett, de akár a feladó is érez, nem összevethető egy gyorsan feledésbe merülő, a jelentéktelenség alvilágába süppedő e-maillel vagy sms-sel. Ez a rövid rácsodálkozás az egyszer csak postaládában megtalált személyes levélre, az örömteli várakozás, amellyel megfordítjuk a levelezőlapot, óvatosan felbontjuk vagy türelmetlenül feltépjük a borítékot, lehetőség, hogy annak az embernek egy részét, aki gondolt ránk, a kezünkben tartsuk, a kézírását böngésszük, megsejtsük a hangulatát, talán még a a dohánya vagy parfümje illatát is magunkba szippantsuk. Olyan eleven. Jóllehet manapság az emberek valóban egyre ritkábban írnak levelet, mert állítólag nincs rá idejük, Rosalie nem ismert senkit, aki ne szeretett volna személyes levelet vagy kézzel írt levelezőlapot kapni. Úgy gondolta, a jelen a közösségi hálók és digitális lehetőségek ellenére nélkülöz minden bájt.

Kapcsolódó szócikkek: Rosalie Laurent
Lyanna P>!

Milyen egyszerű az élet, amíg az ember gyerek! És ez az egyszerű élet később milyen bonyolulttá válik! Vajon a féligazságok, a kimondatlan mondatok, az elrejtett érzelmek rontják el zavarba ejtő módon a gyerekkor csodálatos tisztaságát, meg az a sok minden, amit az ember megtart magának, és vajon azért, mert idővel rájön, hogy az életben nem csak egy igazság létezik?

Kókuszka>!

Idővel kinőtt az esti mesékből. Ekkor írhatta le neki, a legapróbb részletekig. Róbert meghatottan lapozta végig a régimódi írógéppel írt oldalakat, és annyi év után újra elolvasta a mesét. Szép volt és szomorú, ahogy mindig szép és szomorú, ha visszatérünk egy helyre, melyet egykor szerettünk, de kénytelenek vagyunk felismerni, hogy már semmi sem olyan, amilyen volt."

122. oldal, 10.fejezet

Kapcsolódó szócikkek: írógép