Párizs ​mindig jó ötlet 35 csillagozás

A kék tigris rejtélye
Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet

Újabb varázslatos történet A nő mosolya szerzőjétől

Rosalie egy kis levelezőlapbolt tulajdonosa a párizsi Saint Germainben. Imád rajzolni, és kedvenc színe a kék. Amikor a híres gyermekkönyvíró éppen őt kéri fel, hogy illusztrálja A kék tigris című, új mesekönyvét, Rosalie repes az örömtől. Nem sokkal később egy izgatott New York-i irodalomprofesszor ront be az üzletbe, és magából kikelve plágiummal vádolja meg a könyv szerzőjét. Rosalie felháborodottan utasítja vissza a képtelen vádat. De ahogy múlik az idő, sejteni kezdi, hogy ez a mese valami titkot rejt…

Park, Budapest, 2018
316 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633554821 · Fordította: Fodor Zsuzsa
Park, Budapest, 2018
316 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633554074 · Fordította: Fodor Zsuzsa

Rosalie Laurent

Klodette

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Miközben olvastam, teljesen elkapott az a légies, szívemnek oly kedves hangulat. A történet habkönnyű, életigenlő és meghitt. A lapokról egyszerűen süt a szeretet, a boldogság, az elfogadás és a remény érzése.
Rosalie, Max és Robert roppant szerethetőeknek bizonyultak. Különböztek egymástól, de pont ettől volt olyan gyönyörködtető ez az egész.
Szép, íves karakterfejlődésen estek át, néha sokat fejlődtek, néha esendően emberi módon cselekedtek, mégis jó volt róluk olvasni és végigkövetni az életük egyik legmeghatározóbb eseményét.
Kimondottan tetszett a csodálatos helyszín, az édes kiskutya, a bolt ötlete, a művészet és irodalom iránti elkötelezett szenvedély, valamint az is, hogy teljes egészében olvashattuk A kék tigris című mesét.
Itt-ott, néha valóban kiszámítható volt az események alakulása, de azért voltak bőven meglepetések.
A regény megerősített abban, hogy egyszer muszáj lesz ellátogatnom Párizsba, hiszen ott minden annyira más lehet, mint itt, Magyarországon. Az emberek elégedettek az életükkel, tele vannak pozitív gondolkodással, semmit sem sietnek el, mindent kiélveznek és mindenben/mindenkiben meglátják a jót. Legalábbis a könyvet olvasva ezek a gondolatok ötlöttek fel bennem.
Jó szívvel ajánlom ezt a sztorit azoknak, akik teljes kikapcsolódásra vágynak, valamint azoknak, akik szeretik a légies, végtelenül szórakoztató és egy teljesen más életfilozófiát hirdető történeteket.

Bővebben pedig: https://klodettevilaga.blogspot.hu/2018/05/konyvkritika…

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Mese a mesében. Egy könnyed, varázslatos történet, egy csöppnyi kizökkentő rohanó világunkban. A helyszín, a karakterek, a hangulat, a történetvezetés mind hozzájárulnak ehhez. A korosodó, magányos mesekönyvíró, az álmodozó Rosalie és a New York-i fiatalember életét alapjaiban megváltoztatja Párizs. Engem meg magával sodort, rabul ejtett.

Felixa P

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Ha van olyan könyv amire azt lehet mondani olvasás után, hogy cuki, akkor ez az a könyv. Annyira magával ragadott, hogy szinte egy szuszra kiolvastam. Tele van klisékkel, a végkifejlet szinte adott, de kit érdekel, ha a helyszín Párizs. Ez már maga ötven százalékos csillagozási arányért kiált. A köré font történet pedig egyszerűen elragadó. Nem lepődtem meg, hiszen már ismertem az író stílusát és itt is hozta a jól megszokott formát. Tökéletes egynapos kikapcsolódás, bájos sztori, gyönyörű borító…, és az érzés, hogy visszavágyom Párizsba…

Sister

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Javíthatatlanul romantikus alkat vagyok, nem tagadom. Nem véletlenül vagyok annyira oda a Barreau könyvekért, viszont A kék tigris rejtélye már a legelső mondatával elvarázsolt, kézen fogott, és teljesen levett a lábamról a bájosan szeretni való szereplőivel, a mulatságos félreértéseivel, a szomorkásan kedves meséjével, de mindenek előtt a valóságos, képszerű párizsi leírásaival.

Simogatta a lelkem, valahányszor feltűnt az Öreg Hölgy, a Musée d'Orsay, vagy a híres Shakespeare and Company, mert kicsit újraéltem a tavalyi emlékeimet, amikor minden annyira tökéletesnek és idillinek tetszett. Bár az elejétől fogva kiszámítható a vége, mégis olyan irigylésre méltó könnyedséggel lavíroz az események között, hogy könnyű szívvel bocsátunk meg neki, és boldogan nyugtázva dőlünk hátra a végén. És igen, ha esik, ha fúj, Párizs mindig jó ötlet. Tapasztalatból mondom. :)

Titina

Végre, végre!!!!
Ez egy igazán bájos, kedves történet volt, ami csakúgy melengette a szívem. Itt valahogy igazán éreztem Párizs hangulatát, Shakespeare and company könyvesbolt említése pedig igazán tetszett. Én erről még nem hallottam, de rögtön utána olvastam, és a Párizsban megnézendő helyek közé került! :D
A szereplőket kedveltem, Rosalie a kis képeslapboltjával együtt nagyon szimpatikus volt. Ez képeslapbolt dolog valamiért nagyon tetszett nekem!
A történet viszonylag kiszámítható, de mégis nagyon kellemes volt olvasni.
Örülök, hogy A nő mosolya után sikerült újra egy igazán kedves Barreau regényt a kezemben tartani. :)

roganedina

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Lehet, hogy csak én nem voltam most olyan hangulatban, de ez a könyv nem fogott meg. Pedig A nő mosolyát szerettem… Ez a történet túl kiszámítható és klisés. Már-már mexikói sorozat-szaga van. A vége egyenesen banálisra sikerült. (Szerintem nem kellett volna ennyi „váratlan” fordulatot belezsúfolni…) Rosalie-t nem tudtam megkedvelni, ahogy Robertet, meg Maxot sem. Nekem ez most nem… Pedig annyira azt hittem, hogy ez az én könyvem lesz! :O

Pöfivonat P

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Barreau könyveit eddig is imádtam és ez az érzés ezzel kötettel, mit sem változott. Bájos, kedves, szerethető történet, ahogy azt már megszokhattuk a szerzőtől. Kellemes kikapcsolódást nyújt minden egyes oldala. :)

blankaveronika IP

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Az eddigi kedvencem! Talán még A nő mosolyánál is jobban tetszett!
Lehet, hogy azért, mert engem is elvarázsolt A kék tigris meséje, vagy mert mesekönyvről van szó, meg talán azért is, mert imádom a tigriseket :)
Ráadásul találtam egy cseh filmprodukciót 2012-ből, aminek a története egészen hasonló. (Az HBO-n megtekinthető: http://www.hbo.hu/movie/a-kek-tigris_-84949)
Sokan írták, hogy a vége mennyire banális lett, én viszont, aki nem hiszek a véletlenekben, totálisan el tudom képzelni, ahogy szerencsétlen Robert épp abban az utcában sétál, épp meglátja azt a könyvet, és az élete pikk-pakk (újra) összefonódik a többiekével.

l2njpx

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Ez az eddigi legcukibb. De már annyira párizsi, hogy ilyet nem ír egy francia, szóval itt végképp kilóg a lóláb és a német alaposság.
Engem zavart, hogy a sok francia kifejezést bennehagyták, lehetne azt lábjegyzetezni sztem.
A fordításban meg csak engem zavartak az oda nem illő szavak? Slozi, magam alá rondítok, kicsike stb.

Nicolas Barreau: Párizs mindig jó ötlet A kék tigris rejtélye

Nekem tetszett, jól megirt történet volt.Végig izgultam az egész könyvet,annak ellenére hogy volt egy sejtésem mi köti össze Robertet a kék tigris meséjéhez, ami végül be is igazolodott.Ennek ellenére nagyon tetszett.Az elején egy kicsit idégesitett a sok leirás sok mellébeszéles, de csak azért mert alig vártam végre valami történjen.A végé egy kicsit szapanopera szerüre sikerültek a dolgok, ami sajnos nem nyerte el a tetszesemet.
Összeségében jó kis könyv volt, batran ajanlani tudom.

tonks

Minden utazásnak van egy titkos célja, melyről az utazó mit sem sejt.
(Martin Buber)

tonks

– Muszáj volt így sípcsonton rúgnod? – kérdezte Robert.
– Azt hittem, egy amerikai nem ismeri a fájdalmat – felelte Rosalie.
– Az indián. Az az indián – javította ki Robert. – Én csak egy nyápic jenki vagyok.

tonks

Sokszor a tavasz váltja be az ígéreteket, amelyekkel a tél adós maradt.

Kókuszka

Ha az ember feladja az elveit, az már a vég kezdete, mondta.

10. oldal, 1.fejezet

tonks

Általában többet látni, ha lassabban megyünk.

Kókuszka

Az ember néha csak akkor ismeri fel, milyen fontos neki valami, ha már visszahozhatatlanul elveszett.

262.263.oldal, 27.fejezet

Kókuszka

Idővel kinőtt az esti mesékből. Ekkor írhatta le neki, a legapróbb részletekig. Róbert meghatottan lapozta végig a régimódi írógéppel írt oldalakat, és annyi év után újra elolvasta a mesét. Szép volt és szomorú, ahogy mindig szép és szomorú, ha visszatérünk egy helyre, melyet egykor szerettünk, de kénytelenek vagyunk felismerni, hogy már semmi sem olyan, amilyen volt."

122. oldal, 10.fejezet

Lyanna P

Ha Rosalie-n múlik, sokkal több ember írna levelet és levelezőlapot. A kézzel írt levél apró, olykor nagy öröme, amit a címzett, de akár a feladó is érez, nem összevethető egy gyorsan feledésbe merülő, a jelentéktelenség alvilágába süppedő e-maillel vagy sms-sel. Ez a rövid rácsodálkozás az egyszer csak postaládában megtalált személyes levélre, az örömteli várakozás, amellyel megfordítjuk a levelezőlapot, óvatosan felbontjuk vagy türelmetlenül feltépjük a borítékot, lehetőség, hogy annak az embernek egy részét, aki gondolt ránk, a kezünkben tartsuk, a kézírását böngésszük, megsejtsük a hangulatát, talán még a a dohánya vagy parfümje illatát is magunkba szippantsuk. Olyan eleven. Jóllehet manapság az emberek valóban egyre ritkábban írnak levelet, mert állítólag nincs rá idejük, Rosalie nem ismert senkit, aki ne szeretett volna személyes levelet vagy kézzel írt levelezőlapot kapni. Úgy gondolta, a jelen a közösségi hálók és digitális lehetőségek ellenére nélkülöz minden bájt.

Boca_Isabela

– Igen – suttogta –, a festékfoltok a legfontosabbak. A vágy, amit sosem szabad feladni. És hogy az ember higgyen a kívánságaiban.

Boca_Isabela

– Nem, nem, fiam, hidd el: Párizs mindig jó ötlet.