A ​szerelem receptjei (A nő mosolya 0,5) 97 csillagozás

Nicolas Barreau: A szerelem receptjei

A nő mosolya című kötet előzménye.

Amikor az ábrándos természetű irodalom szakos diák, Henri Bredin menthetetlenül beleszeret az életvidám Valérie Castelbe, a lány olyan elérhetetlennek tűnik számára, akár a Hold. Bármire képes lenne azért, hogy meghódítsa a tengerkék szemű teremtést, de a dolog reménytelennek tűnik. Ám egy napon a Szajna parti könyvárusok ládáiban keresgélve Henrinak egy ütött-kopott, vérvörös bőrbe kötött könyvecskén akad meg a szeme: a 16. századi kis kötetben egy szerelmi bájital receptje is szerepel. Vajon hat-e?

Park, Budapest, 2021
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633557372 · Fordította: Szitás Erzsébet, Fodor Zsuzsa
Park, Budapest, 2021
160 oldal · ISBN: 9789633557389 · Fordította: Szitás Erzsébet, Fodor Zsuzsa

Málnika P>!
Nicolas Barreau: A szerelem receptjei

”Aki egyszer kimegy az ajtón, annak vissza is kell jönnie.”

Barreau új kiadványa egy aprócska ajándék hűséges olvasóinak. A szerelem receptjei egyben Nicolas Barreau: A nő mosolya című regényének előzménye és egy ínycsiklandó receptgyűjtemény különleges, romantikus alkalmakra. A rövidke történet fellebbenti a titkot Aurélie örökségéről, a piros-fehér kockás étterem ötletének születéséről és a szerelmi menü titkáról. Miközben tanúi lehetünk annak, hogyan találtak egymásra Aurélie szülei, Valérie és Henri, a kisregényben kulcsszerepet kap A nő mosolyából már jól ismert háromfogásos menü: a madársalátás előétel, a bárányragu és a gâteau au chocolat, amelynek – több más finomsággal együtt – a receptjét is megkapjuk. A vérszegény kiadvány főként azoknak lesz csábító, akik gyűjtik Barreau könyveit, illetve a francia konyha szerelmeseinek is jó szívvel ajánlható, számukra kuriózum, hogy több receptet is kipróbálhatnak a szerző személyes szakácskönyvéből. Számomra inkább csalódás volt ez a harmatgyengén megtöltött újdonság, ám ennek ellenére változatlanul maradok a romantikus lelkű szerző rajongója.

Klodette>!
Nicolas Barreau: A szerelem receptjei

A szerelem receptjei egyébként pont a legkedvencebb NB regényem, A nő mosolya előzménye, hiszen Aurélie Bredin szüleiről szól, az ő megismerkedésük mindennapjaiba ad betekintést, valamint kiderül, hogy miként is lett olyan híres, finom és érzékien kikapós Aurélie szerelmi menüsora, a Menu d'amour, amit csábítás és hódítás céljából ő is megfőzött.
Amikor először a kezembe vettem a kötetet rögtön egy pici csalódás ért, hiszen az így is rövidke, mindössze 160 oldalas regényből, ténylegesen csupán csak 73 oldal maga a történet, tehát mindenképpen egy kisregényről beszélünk.
A fennmaradó oldalak receptek gyűjteménye, maga a teljes és részletes Menu d'amour, ami végülis nem olyan rossz és passzol is ehhez az egészhez, csak hát azért ár-érték arányban jobban örültem volna, ha több az olvasnivaló és kevesebb a recept…
Henri Bredin, Aurélie apja a főszereplő és az ő szemszögéből követhetjük nyomon az eseményeket. A fiú még egyetemista, fiatal, bohókás, elvarázsolt és persze fülig szerelmes egy elérhetetlen lányba.
Valérie Castel a másik szereplő, akivel egyszerűen nem tudtam szimpatizálni, főleg, hogy nagyon idő sem volt rá. A bizonytalansága, az állandó késései és a Henri felé irányuló semmilyen érzései miatt unszumpatikusnak tűnt, ami aztán a későbbiekben sem javult igazán.A szerelmi bájitalt és egyéb szerelemmel kapcsolatos recepteket tartalmazó középkori varázskönyvecske ötletét csodálatosnak tartottam. Teljesen magával ragadott a képtelen, mégis lehetségesnek tűnő ötlet. Annyira tipikusan Nicolas Barreau féle húzás ez, hogy valami hihetetlen.
Szinte láttam magam előtt a Szajna parti antikvár könyvárust azzal a sunyi képével, ahogy rábeszélte elkeseredett, szerelmi bánattól lázas barátunkat, hogy feltétlen vegye meg a könyvet, mert látszik rajta, hogy szüksége van rá. :)
A hangulat, a lerások, az ételek, a kávézók, az irodalom és a művészetek iránti olthatatlan szenvedély, valamint Párizs varázsa megint magával ragadott. Egyszerűen magáért beszél. Elképesztő.
Mivel valóban egy rövid kis szösszenetről beszélünk, így érdemben többet nem tudok és nem is akarok nyilatkozni, mert akkor mindent elárulnék.
A lényeg az, hogy Nicolas Barreau elragadó stílusa újra betalált, így aki szereti a műveit, az most sem fog csalódni, ám aki még csak most ismerkedne az író munkásságával, az semmiképpen se ezzel a sztorival kezdje!

Bővebben pedig: https://klodettevilaga.blogspot.com/2021/02/konyvkritik…

Kate20>!
Nicolas Barreau: A szerelem receptjei

Nagyon nehéz erre a könyvre csillagot adnom, mert szinte egyvalamit adott ami jelentőségteljes: az életet nem érdemes elpazarolni és olykor megéri kockáztatni… mert akár kisülhet belőle egy csodás jövő, ugyanakkor lehet hogy nem épp úgy alakul, ahol szeretné az ember, de legalább x évre rá nem bánkódik azon, hogy „mi lett volna ha…”
Plusz a szerelem receptjeit leírta a szerző az olvasó számára, ami igen szuper, mert elég ínycsiklandóan kerültek leírásra… Lehet, hogy egyszer ki is próbálok pár receptet!
Ezeket leszámítva, nem tudok más jót kiemelni, borzasztóan lapos volt, és rövid. Ezerszer is rövid. Olvastam már short story-kat de ennyire eseménytelen szerintem egyik sem volt.
Mindettől független, elolvasom majd A Nő mosolyát mert érdekel, sőt furdall a kíváncsiság, hogy az jobb-e mint ez a szösszenet.

Nicolas Barreau: A szerelem receptjei

Nagyon kedves, bájos történet, és mivel nem olvastam A nő mosolyát, nem tudom, mi történik kettőjükkel a továbbiakban, amelyből valószínűleg megtudható, de Valerie-t nem tudtam nagyon megismerni ebből a történetből. Kicsit érzéketlennek tűnt Henrivel szemben, de végülis Henri sem vallott színt, nem beszélt a szerelméről.

Azt viszont megtudhatjuk, hogy mire képes egy ifjú a szerelemért, hogy jobban bízik egy könyv erejében, szavaiban, mint saját magában. Egy félénk szerelem és hódítás története ez a könyv, hibája, hogy meglehetősen rövid volt.
Mivel a szerző stílusa megnyerő volt, hangulatos és stílusos, máris elkezdem olvasni A nő mosolya című könyvét.
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2021/03/nicolas-barreau-s…

Niki_Salamon>!
Nicolas Barreau: A szerelem receptjei

Egy újabb habkönnyű Nicolas Barreau regény. Nagyon rövidre sikerült a romantikus történet, de azért tetszett. Henri kicsit tesze-tosza, nem csodálom, hogy Valérie megunta, hogy várja a csodát és lépjen végre. Mondjuk a kis antikváriumba én is szívesen ott lettem volna a fiatalemberrel. Vajon milyen kincsek rejtőzhetnek még a boltban?
Az író egyik könyve se túl terjedelmes,de azért kicsit hosszabbra számítottam, mint 70 oldal és meglepődve láttam, hogy a könyv fele recept – ami kicsit csalódást is okozott –, de aztán megláttam benne a pozitívumot is: egy új receptkönyv a polcomra.

Reni07>!
Nicolas Barreau: A szerelem receptjei

“(…) nem az számít, hány évig él az ember, hanem hogy azalatt mi történik vele.”

A fülszöveg nagyon félrevezető. Mert ez a könyvecske inkább receptfüzet egy kis szerelmi történetecskével körítve.
Nyolc ételsor szerelmeseknek, romantikusoknak, különleges estékre, éjfélre, Valentin-napra, tavasszal, születésnapra, piknikre a francia konyha rajongóinak. Gondoltak az erősebb ízek kedvelőire is. Nekik, azaz nekem íródott a fűszeres menü. Van tengeri menü is.
Menu d’amour titka. (Most én nem kaptam kedvet az elkészítéshez, valahogy a bárány nem az én világom.)
Ha a menüket el szeretnétek készíteni, ne felejtsetek szétfövő burgonyát beszerezni. Valamint habcsókot, brióst a cukrászdából. Csirkéhez bresse-i csirkét szerezz be, de jó a jérce is, bresse-i jérce.
(Meggugliztam a Wikipédiát. A bresse-i tyúk franciaországi haszonállat. Eredetvédettségét az AOC ellenőrzi, hogy valóban Bresse környékéről származzon az árucikk. Feltűnőek az állat kék csüdjei. Tulajdonképpen azt mondják, hogy a kék csüd, fehér tollazat és a piros taraj együttesen adják a francia zászló színeit.)
Vermutból se mindegy melyiket veszed. Minden francia ételhez isteni a bagett.
Szerintem a receptek nem magyar, kezdő szakácsoknak valók (de ne legyen igazam).

A szerelmi szál Valérie Castel és Henri Bredin között. Hogyan is jöttek össze 1964-ben.
A zöld üvegcse és Coquine, a macska.
Kiderült, cseresznyét se vigyetek mindenkinek ajándékba, mert a cseresznye a csók jelképe.

Hogy ezt a szösszenetet is el lehet adni. Grrr. Csalódás, hatalmas csalódás irodalmi értékét nézve. Recepteket sem tudom megítélni, mivel a francia konyha nem az erősségem.

V_rita>!
Nicolas Barreau: A szerelem receptjei

A nő mosolya c. könyv előzmény kötetben megismerjük Aurélia szülei, hogyan találtak egymásra. Bájitallal varázsolta el édesapja az édesanyját vagy a menüsorral ? Csalódtam ,hogy a könyv fele receptekkel van tele. Bájos kis történet.

Heni_s_BookBar>!
Nicolas Barreau: A szerelem receptjei

Imádtam ezt a könyvet, mert az egyik kedvenc országomban, Franciaországban játszódott a történet, valamint a versek és a könyvek iránti szeretet is helyet kapott a sztoriban. A főszereplők nagyon kedvelhetőek voltak. Kedvenc karakterem Henri lett, mert ő pont olyan férfi, akit én nagyon hamar megtudnék kedvelni a valóságban is. A fekete cica pedig tökéletesen illett a picike, zsúfolt, de annál varázslatosabb boszorkány konyhába. A könyvben szereplő ételek pedig ínycsiklandóak voltak. Szinte már olvasás közben is összefutott a nyál a számban. A történet sajnos rövidke volt, de ennek ellenére még is mosolyogva csuktam be a könyvet, mert reménnyel és boldogsággal töltött fel. Henri és Valérie története után szuper receptek is megtalálhatóak a könyvben, amelyek közül sok étel hamar és könnyen elkészíthető.

5 csillag! :)

Könyvajánlóm: https://henisbookbar.blogspot.com/2021/03/nicolas-barre…

Mert_olvasni_mindig_jó P>!

Szerelembe estem!

A nő mosolya a második kedvenc könyvem az írotól és amikor megtudtam, hogy jön egy előzmény kötete, azt hittem kiugrom a bőrömböl.

Egyedi, stílusos, megnyerő, de sajnos nagyon rövidke.

A könyv, amúgy is eléggé vékonyka és ez kissé lesújtott, ahogy az is, hogy a story csak a 73 oldalig tartott a többi része pedig igaz csodálatos recepteket tartalmaz, de receptek.
Szerettem volna ha dokkal több benne maga a történet, de így sem replikázhatok, hiszen biztos vagyok benne, hogy a benne lévő recepteket ki fogom próbálni.

A másik, hogy találtam benne egy olyan könyvet, amit majd én is el szeretnék olvasni, mert felkeltette az érdeklődésem. Ez pedig nem más mint Alain-Fournier irótól A titokzatos birtok című mű.

Most pedig újraolvasom a Nő mosolyát!

Kdevenc idézetem a könyvből:

„Aki egyszer kimegy az ajtón, annak vissza iskell jönnie…”

Titina>!
Nicolas Barreau: A szerelem receptjei

Ez egy nagyon rövid kis történet volt, de igazából tetszett. Ebben a csúnya időben, megmelengette a szívem. Nem kell nagy történésekre számítani, de nekem kedves volt. Ami meglepett, hogy a könyv fele receptekkel van tele. És még, jó hogy a könyv olvasása előtt ettem, mert különben igen csak csorgott volna a nyálam. :D
Egyébként találtam egy-két receptet amit szívesen elkészítenék, főleg desszerteket.
Szóval még az is lehet kipróbálom majd őket! ;)

Bea_Könyvutca P>!

Kisurrantunk az olvasóteremből, néhány perc múlva pedig már jókedvűen szökdécseltünk lefelé a régi egyetemi épület lépcsőjén, a szürke égbolt felé magasodó impozáns kupola alatt. Egy sötét hajú, komoly fiatalember kopott korddzsekiben és egy nevetős lány, hetyke baszksapkában, amely alól rakoncátlanul buggyan elő aranyhaja. Egy fényképen úgy néztünk volna ki, mint irigylésre méltóan boldog pár. De nem volt kéznél fényképész, aki megörökítette volna a pillanatot. Aztán meg a pillanat már el is illant.

Bea_Könyvutca P>!

Aki valaha is volt már reménytelenül szerelmes, tudja, hogy ilyenkor az embernek a legkülönösebb ötletei támadnak, ha azt reméli, hogy ezekkel célt érhet. Van, aki megeszi a szerelme fényképeit, vagy teliholdkor egy útkereszteződésnél eltemeti az imádott személy titkon zsákmányolt hajfürtjét. Ehhez képest nem is volt olyan ördögtől való ötlet, hogy megpróbálkoztam egy menü d' amourral.

cintiblogol>!

Odakint már besötétedett, és ki tudja, talán ez lett volna a döntő pillanat, de elszalasztottam, ahogy az ember oly sok lehetőséget, elszalaszt, és közben észre sem veszi.

gybarbii >!

Gyömbéres sárgarépa-krémleves íncsiklandó garnélával és korianderrel

100g apró garnélarák
1/2 bögre crème frâiche
1 szelet vaj
1 citrom frissen facsart leve
só, őrölt fehér bors

1. Hámozd meg és kockázd fel a burgonyát, valamit a sárgarépákat. Tisztítsd meg, aztán aprísd finomra a salottákat. Tegyél a tűzhelyre egy kisebb fazekat, olvaszd fel benne a vajat, aztán dobd rá az előkészített hagymákat, dinszteld üvegesre. Öntsd fel a zöldségalaplével, és add hozzá a felkockázott burgonyát, sárgarépát. Alacsony lángon gyöngyöztesd 15 percig, vagy míg a zöldségek megpuhulnak. Húzd le a fazekat a tűzhelyről, ízesítsd a levest sóval és fehér borssal, majd botmixerrel pürésítsd.

2. Hámozd meg a gyömbért, és kis lyukú reszelőn reszelj belőle annyit a leveshez, amennyitől számodra megfelelő erősségű lesz. Mosd meg, szűrd le a garnélákat, csepegtesd rájuk a citrom levét, és add a forró leveshez.

3. Keverd hozzá a crème frâiche-t. Csipked le a korianderzöld leveleit, és közvetlenül tálalás előtt szórd a tálkákba mert levesre. Friss bagettel kínáld.

126-127. oldal (Menu aux épices - Fűszeres menü)

Tarte tatin crème fraîche-sel

1 csomag mélyhűtött vajas leveles tészta
150 g vaj
125 g kristálycukor
1,5 kg savanykás alma
1 kis doboz crème fraîche

1. Melegítsd elő a sütőt 150 °C-ra. Csúsztasd a vajat egy piteformába, és told a sütőbe, hogy megolvaszd. Vedd ki, egyenletesen szórd rá a kristálycukrot, és told vissza a sütőbe, hagyd, hogy enyhén karamellizálódjon.

2. Közben hámozd meg az almákat, vágd félbe, távolítsd el mindegyik magházát, majd vágd vékonyabb, félhold alakú cikkekre. Vedd ki a piteformát a sütőből. Kívülről befelé haladva körben rakd ki az almacikkekkel az alját, hogy kissé fedjék egymást, enyhén nyomkodd is mindet a vajas karamellbe. Süsd egy órát a sütőben. Közben vedd ki a mélyhűtött leveles tésztát a csomagolásból, hagyd felengedni, majd nyújtsd akkorára, mint a piteformád. Mikor letelt az almás sütési ideje, vedd ki a sütőből a piteformát, és fektesd az almákra a tésztát, nyomkodd le a széleit. Állítsd a sütőt 225 °C-ra, told vissza a tarte-ot a középső sínre további 20 percre, vagy míg a tészta megemelkedik és megpirul.

3. Mikor letelt a sütési idő, vedd ki, és csak egy pillanatra hagyd hűlni, aztán fordítsd ki egy nagy lapostányérra. Ehhez a művelethez legjobb, ha ráhelyezed a tányért a piteformára, majd egyetlen határozott mozdulattal megfordítod (használj hozzá sütőkesztyűt), hogy a tarte tatin biztosan a tányéron landoljon. A kifordított tarte aljára kerül a leveles tészta, a karamellizált almák pedig szép fényes réteget képeznek a felületén.

A tarte tatin melegen, crème fraîche-sel tálalva ugyanolyan pompás desszert, mint másnap, hidegen kínálva.

143-145. oldal (Menu de la mer - Tengeri menü)

Kapcsolódó szócikkek: sütőkesztyű

Fehércsokoládé-mousse mangószeletekkel és pisztáciával

50 g kókuszreszelék
50 ml habtejszín
50 g fehér csokoládé
125 g krémes tehéntúró (40% zsírtartalommal)
2 cl fehér rum
1 érett mangó
1 evőkanál tisztított pisztácia

1. Öntsd a tejszínt egy kisebb nyeles lábosba, szórd hozzá a kókuszreszeléket, és folyamatos keverés mellett, közepes lángon hevítsd forráspontig, majd mérsékelt alacsonyra a lángot, és hagyd még 1 percet a tűzhelyen. Aztán húzd félre, hagyd hűlni 30 percet. Közben vegyél elő egy keverőtálat, és kis lyukú reszelőn reszeld bele a fehér csokoládét, majd forgasd hozzá a krémes túrót.

2. Keverd a tál tartalmához a megduzzad kókuszreszeléket, valamint a rumot, és lefedve tedd a hűtőbe 30 percre, hogy megszilárduljon.

3. Hámozd meg a mangót, és körben a mag mentén haladva szeletelt vékonyra. A mangószeleteket legyezőszerűen rendezd el a két desszertestányéron. Hideg vízbe mártott evőkanállal formálj galuskákat a lehűtött fehércsokoládé-mousse-ból, és helyezd a magnószeletek mellé. Aprírsd fel a pisztáciákat, és szórd a desszert tetejére.

130-131. oldal (Menu aux épices - Fűszeres menü)

Erdei gyümölcsös nyári tarte

4 tojás
75 g porcukor
2 csomag vaníliás cukor
1 kezeletlen citrom
250 g vegyes erdei gyümölcs (ízlés szerint fekete áfonya, málna, fekete szeder, ribiszke)

1. Szórd a lisztet a gyúródeszkára, formáld kis halommá, és képezz mélyedést a közepén, ide csúsztasd a tojássárgáját, kanalazd hozzá a jéghideg vizet, és szórd rá a porcukrot. Vágd kis kockákra a vajat, és rakosgat a liszthalom mellé. Aztán dolgozd az egészet rugalmas tésztává, formálj belőle egyetlen sima felületű gombócot, csomagold frissentartó fóliába, majd tedd a hűtőbe 20 percre. Melegítsd elő a sütőt 200 °C-ra. Enyhén lisztezett felületen nyújtsd a tésztát akkora körlappá, hogy kényelmesen kibélelhesd vele a piteformádat. A nyújtófával helyezd a tésztát a formába, egy villával szurkáld meg az alját, és süsd elő a sütőben 20 percig, vagy míg aranyóra pirul.

2. Üsd a maradék 4 tojást egy tálba, add hozzá a crème fraîche-t, a 75 g porcukrot és a két csomag vaníliás cukrot, facsard bele a citrom levét, és kézi habverővel dolgozd össze. Tisztítsd meg az erdei gyümölcsöket.

3. Vedd ki az elősütött tésztát a sütőből, egyenletesen rendezd el rajta az előkészített gyümölcsöket, majd öntsd rá a tojásos tölteléket. Told vissza a sütőben, mérsékeld a hőfokot 170 °C-ra, és süsd további 40 percet, vagy míg a tojásos krém megszilárdul.

A tarte-ot egészben a piteformában vagy félbevágva, alufóliába csomagolva viheted a piknikre.

155-157. oldal (Panier d'amour - Szerelmi piknikkosár)

Kapcsolódó szócikkek: erdei/vad/bogyós gyümölcs(ök)

Eper csokoládémousse-szal

1 kis doboz friss eper vagy erdeigyümölcs-keverék, utóbbi apróbb szemű és zamatosabb
porcukor
100 g étcsokoládé
2 tojásfehérje

1. Mosd meg az eperszemeket. Távolítsd el a leveleket, és csumázd ki mindet, aztán tedd a hűtőbe.

2. Vízfürdő felett olvaszd meg a csokoládét. Legjobb, ha ehhez a művelethez egy lábosba vizet töltesz, közepes lángon melegíted, és amint gyöngyözni kezd, ráhelyezel egy rozsdamentes fémtálat. Ebbe tördeld a csokoládét, de ügyelj rá, hogy a tál alja ne érintkezzen a vízzel.

3. Kézi mixerrel kezdd el habosítani a tojásfehérjéket, majd folyamatos keverés mellett adj hozzá 2 teáskanál porcukrot, így verd kemény habbá, aztán forgasd a megolvasztott csokoládét a tojáshabba. Töltsd 2 tálkába vagy kis méretű felfújtformába, és tedd legalább 1 órára a hűtőbe. Kínáld a hideg csokoládémousse-t porcukorral hintett eperszemekkel.

112-113. oldal (Menu de printemps - Tavaszi menü)

gybarbii >!

Frizé saláta kecskesajttal, fenyőmaggal és mandarinnal

1 kis fej frizé saláta
2 vastag szelet kecskesajt (lágy kecskesajtrúdból)
1 szelet vaj
50 g fenyőmag
1 avokádó
2 mandarin
3 evőkanál olívaolaj
1 evőkanál folyékony méz
1 korty narancslé
szárított kakukkfű és rozmaring
só, frissen őrölt fekete bors

1. Alaposan mosd meg és csepegtesd le a frizé salátát, majd bontsd leveleire. Távolítsd el az avokádó magját és a héját, aztán hosszában szeleteld fel. Hámozd meg és bontsd gerezdekre a mandarinokat.

2. Keverd öntetté az olívaolajat, a mézet és a narancslevet, ízesítsd kakukkfűvel, rozmaringgal, sóval és frissen őrölt fekete borssal. Tegyél a tűzhelyre egy serpenyőt, csúsztasd bele a vaj felét, és pirítsd benne aranylóra a fenyőmagokat. Folyamatosan rázogasd, és tartsd rajta a szemed, mert könnyen odaégnek! Szórd egy kis tálba. Oszd el a salátaleveleket két tányéron, rendezd el rajtuk az előkészített avokádószeleteket és a mandaringerezdeket.

3. Tedd vissza a serpenyőt a lángra a maradék vajjal, majd jöhetnek rá a kecskesajtkarikák, épp csak süsd át mindkettőt, aztán egy serpenyőlapáttal óvatosan helyezd is a salátás tányérokra. Locsold meg a salátákat az öntettel, szórd rájuk a fenyőmagokat, és melegen tálald.

116-117. oldal (Menu de bon anniversaire - Születésnapi menü)

Mennyei málnás clafoutis

50 g blansírozott (héj nélküli), vágott mandula
750 g málna
1 csomag vaníliás cukor
porcukor a szóráshoz

1. Melegítsd elő a sütőt 180 °C-ra. Üsd egy tálba az egész tojásokat, add hozzá a két tojássárgáját, valamint a cukrot, és kézi habverővel verd fehéredésig. Folyamatos keverés mellett szórd hozzá a lisztet, öntsd bele a habtejszínt, és forgasd az egészhez a vágott mandulákat.

2. Mosd meg a málnaszemeket, csepegtesd le, majd rendezd el mindet egy kerámia piteformában, hintsd meg a vaníliás cukorral. Aztán öntsd a tésztát a gyümölcsök tetejére.

3. Told a piteformát a sütőbe, és süsd nagyjából 45 percig, amíg a tészta megszilárdul, megemelkedik, a teteje pedig enyhén pirulni kezd. Porcukorral hintve, langyosan tálald.

Mivel a clafoutis annyira íncsiklandó, kis piteforma pedig ritkán akad, a recept négy személyre szól, ráadásul ez a mennyei desszert másnap is finom.

122-123. oldal (Menu de bon anniversaire - Születésnapi menü)

A nő mosolya sorozat · Összehasonlítás