Apró ​bolt az öböl partján (Cockleberry Bay 1.) 72 csillagozás

Nicola May: Apró bolt az öböl partján

Rosa ​Larkinnak nem igazán jön be a londoni élet: épp kirúgták, és nincs más társa az életben, mint Virsli, az izgága törpetacskó, és főbérlője, a nemtörődöm Josh. Nem csoda hát, hogy a huszonöt éves lány azonnal megragadja az alkalmat, amikor derült égből villámcsapásként megörököl egy kis sarki boltot az angol tengerparton. Titokzatos jótevőjének csak egyetlen feltétele van: Rosa nem adhatja el az örökséget.

Rosa így Virsli társaságában a festői szépségű Cockleberry Baybe utazik, hogy mindenféle tapasztalat nélkül felvirágoztassa a lerobbant üzletet. Közben megismerkedik a kicsi tengerparti közösség fura figuráival, és hódolója is akad bőven, legyen szó akár egy szexi vízvezeték-szerelőről, egy minden hájjal megkent újságíróról, avagy egy jóképű rögbijátékosról. De vajon mindenki az ő javát akarja a faluban, vagy akadnak olyanok, akik a kudarcának örülnének? No és ki lehetett a titokzatos jótevője, aki mintha a síron túlról is figyelné őt?
A váratlan események… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rózsaszín pipacs könyvek Pioneer Books

Pioneer Books, Pécs, 2023
360 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156187765 · Fordította: Tóth Bernadett
Pioneer Books, Budapest, 2022
336 oldal · ISBN: 9786156187772 · Fordította: Tóth Bernadett
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156187765 · Fordította: Tóth Bernadett

Josh · Rosa Larkin

Katica_98 P>!
Nicola May: Apró bolt az öböl partján

A borító alapján választottam ezt a könyvet. 100 oldal után kezdtem unni. Egy valamire lettem figyelmes. Ebben a történetben a nők ittak nem a férfiak. A vége meglepett. Erre nem számítottam. Egyszer olvasósnak elment.

Nicola May: Apró bolt az öböl partján

Rosa Larkin a főszereplő, akit éppen kirúgtak a londoni munkahelyéről, nincs senkije, csak egy kutyája, akit anno megmentett a gazdájától és a Virsli nevet kapta. Rajta kívül még Josh személye játszik szerepet a lány életébe, akit egy nemtörődöm főbérlőként ismerünk meg.

Számomra ez a történet nagyon izgalmas, egy percre sem tudtam letenni, annyira pörögtek az események. Tele van érzelmekkel a kötet, amelyek közül sokat én is átéltem olvasás közben. Az érzelmeken kívül megannyi titokkal, rejtéllyel kerülhetünk szembe. Ezek voltak a mozgatórugói annak, hogy folytassam az olvasást, emiatt nem tudtam letenni. Minden ködös információra fény derül a kötet végén.

Mariann_ P>!
Nicola May: Apró bolt az öböl partján

A borító és a kiadó (Pioneer Books ) felkeltette az érdeklődésemet.
A kiadó eddig garancia volt a jó könyvre, csak jót , maradandót olvastam tőle.
Most ez egy átlagosra sikerült.
A vidéken újrakezdés is szerintem elnagyolt lett, az ismerkedések meg… , inkább nem nyilatkozom róla. Egynek jó volt de csak ennyi.

Ágica102>!
Nicola May: Apró bolt az öböl partján

Egy fantasztikus történet, gyönyörű borítóval! Nagyon tetszett.

rita_kalydine P>!
Nicola May: Apró bolt az öböl partján

Az első felében nagyon szenvedtem vele, kifejezetten idegesített a főszereplő csaj, Rosa. Egy igazi kis bunkó…bocs! Az egész olyan kis olcsó, zsé kategóriás film hangulatú volt. Josh volt a legnormálisabb szereplő. A vége felé kicsit érdekesebb lett, kiderült pár titok… De még chicklitnek is kevés volt… Nagyon örülök, hogy vége lett. Sajnálom!

ribizlii>!
Nicola May: Apró bolt az öböl partján

Bájos, érzelemdús történet. Szórakoztató Virsli miatt., főleg ahogyan Rosa-hoz kerül. Rosa néha hol túlságosan naiv, hol meg komoly, sokszor nem értettem az ellentmondásos viselkedését. Zavart, hogy az időpont karácsony-tél, a hely angol tengerparti kisváros, s mégis az árvácskát rendezik a virágkosárban a szálloda előtt. Nincs karácsonyos hangulata, végig úgy éreztem, mintha a nyárias tengerparton lennék.
A negyedik csillag az érzelmes Mary-Rosa kapcsolatért.

Barbus87>!
Nicola May: Apró bolt az öböl partján

Nagyon vártam ezt a könyvet. Valahogy a borító és a leírás felkeltette az érdeklődésemet. Szeretem az angol tengerparti városkákban játszódó történeteket, mégis azt kell mondanom, hogy csalódtam. A helyszín és az alap történet tényleg tetszett, de ritkán olvasok ennyire antipatikus női főszereplőről, mint amilyen Rosa. A nőben minden idegesített, egyedül a kutyája volt cuki. Nem mondom, hogy egynek nem ment el és nem bántam meg, hogy olvastam, még az sem kizárt, hogy a többi részre is ránézek majd, de nagyon bízom benne, hogy lesz jellemfejlődése főhősünknek…

Mindian>!
Nicola May: Apró bolt az öböl partján

Na azért ez nem volt annyira rossz, mint ahogyan az értékelések jelenlegi állása mutatja. Bár a chick lit műfajnak továbbra sem én vagyok a célcsoportja kellemes társamul szegődött ez a regény a strandon. Tetszett, hogy nem kizárólag egy butuska romantikus szál köré épült a cselekmény, volt itt egy kis rejtély és néhány miegymás. Persze az is előfordulhat, hogy részrehajló vagyok, mert a négylábú szereplőknek nehezen tudok ellenállni. Így történt ez Virsli esetében is.

Aries01>!
Nicola May: Apró bolt az öböl partján

Nekem tetszett ez a történet. Olvastam sok véleményt róla mielőtt belekezdtem, és azt kell mondjam kellemesen csalódtam.
Tény, hogy Rosa eleinte finoman szólva sem nevezhető kedvesnek – de úgy teljesen őszintén, ettől nekem csak emberibb lett. Persze elhajtottam volna a csodába, ha velem ilyen, de az is igaz, hogy én is találtam már magam olyan lelkiállapotban, amikor nehezemre esett kedvesnek lenni.
A bolt és a mögöttes története nagyon megfogott. Ahogy pedig a történet haladt előre és kerültek helyükre a dolgok, szerintem jó volt. Az érdeklődésem fenntartotta és vártam mi fog történni ezután. spoiler

Tattooed_Bookworm P>!

Amikor sikerrel jársz,senki sincs ott,hogy büszke legyen rád, amikor kudarcot vallasz, vagy valamit rosszul csinálsz, senki sincs ott, hogy csalódjon benned. Csakis te vagy az, akit büszkévé tehetsz – és akkor fogsz rájönni, hogy ki is vagy valójában.

LittleSmurf>!

A bumeráng mindig visszatér ahhoz, aki eldobja. A karma elkapja a végén.

Currie P>!

Lehet, hogy nincs hosszú szőke hajam meg műkörmöm meg műszempillám meg feltöltött szám meg műmellem, de nekem van szívem. És amikor levetkőzöd az összes többi szart, csak az marad mindenkiből, nem igaz? Minden ember szíve ugyanúgy néz ki, Lucy, de van, akié kőből van.

SzemreValó_könyvek >!

„Kövesd a szíved, de ne felejtsd el magaddal vinni az agyad!”

SzemreValó_könyvek >!

… néha csak a szív látja azt ami a szemnek láthatatlan.

SzemreValó_könyvek >!

Látod, bármire képes vagy, ha elszánod magad.

Kapcsolódó szócikkek: Josh
_Horváth_Bernadett_ >!

Mindig a szívedre és a megérzéseidre hallgass. Van úgy, hogy a dolgok nem olyanok, amilyennek látszanak.

Tattooed_Bookworm P>!

-Semmi baj, Mary, a nagyid csodálatos egyéniség, és a világ jobb hely lenne, ha több hozzá hasonló ember élne benne.

Cockleberry Bay sorozat · Összehasonlítás