Kalózkaland ​Késes Kandúrral 2 csillagozás

Kukkants be az ablakon!
Nicola Baxter: Kalózkaland Késes Kandúrral

Ahoj, matrózok, itt Késes Kandúr! Tartsatok velem mérhetetlenül kalandos, elképesztő tengeri utazásomon!
Lesznek kalózok (szánalmasak), kincses térkép (Ádáz Jack rajzolta) és egy hős is: én!

Kukkantsatok a vitorlák közé, osonjatok a kapitány kabinjához, és nézzetek be az ablakon, hogy megtudhassátok, végül hogy kaparintottam mancsomba a kincset!

Alexandra, Pécs, 2007
12 oldal · ISBN: 9789633705421 · Fordította: Bakonyi Berta · Illusztrálta: June Goulding

Uzsonna>!
Nicola Baxter: Kalózkaland Késes Kandúrral

Késes Kandúr különleges macska, mert a többiekkel ellentétben a szárazföldi életnél jobban szereti, ha imbolygó fedélzet van a mancsa alatt. És ráadásul nem a rendben tartott hajókat kedveli, hanem éppen az ellenkezőjét, hiszen azokon van sok patkány.
Így kerül óhatatlanul egy kalózhajóra, a „Girhes Zsuzsi”-ra, amelynek kapitánya és legénysége (ketten közülük csak háromszemközt tudnak beszélni) épp kincset keresni indulnak.
Egy öreg tengeri macskának persze rengeteg a sütnivalója, és ő is Ádáz Jack kincsére áhítozik, amely egy patkó alakú szigeten van elásva. Akad egy szövetségese a hajón, Kit, a hajósinas, akivel kisütnek egy tervet a kincs megszerzésére.
Az események követése mellett érdemes alaposan végigskubizni a könyvet: ablakos technikája révén 3D-ben élvezhetőek a tengeri kalandok, amelyek főleg az óvodás korosztályt kötik le.