Az ​élet receptje 49 csillagozás

Nicky Pellegrino: Az élet receptje

Négy nő érkezik Szicília egyik kisvárosának főzőiskolájába. Moll az ínyenc blogger. Tricia a befutott ügyvédnő. Valerie a friss özvegy. Poppy az elvált ingatlanügynök.
Luca Amore, a főzőiskola vezetője igazán sármos férfi. Azt hiszi, ez a tanfolyam is olyan lesz, mint a többi. Már eltervezte a menetrendet: hagyományos recepteket tanít a nőknek, és bemutatja a környék legjobb csokoládéműhelyeit, borászatait, pékségeit.
Még egyikük sem sejti: mire az olasz kaland véget ér, nem csak a dél-olasz konyha titkaira derül fény, hanem mindnyájuk élete megváltozik.

Lettero, Budapest, 2020
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155685309 · Fordította: Molnár Júlia Dóra
Lettero, Budapest, 2020
384 oldal · ISBN: 9786155685378 · Fordította: Molnár Júlia Dóra

Niki_néni_olvas P>!

Ízletes, zamatos, olasz életmód! ♥

Négy különböző hátterű nő kulináris nyaralása az ízek birodalmában.

Meglepődtem azon, hogy mennyire klassz kis könyv ez, pedig igen alulértékelt.

Először is kimondottan tetszett a regény felépítése. Jól kitalált séma szerint ismerhettük meg a főszereplőket. Minden fejezet tudott újat mondani a szereplőkkel kapcsolatban, és emellett szépen kirajzolódott a cselekmény is.

Csodás olasz tájakon járhattunk, megismerkedhettünk a szicíliai konyhával és a szicíliai emberek ételekhez fűződő viszonyával.

Fél pontot levontam, mert néha gyengécskék voltak a párbeszédek, és olyan hirtelen lett vége a cselekménynek. Sajnálom, hogy nem tudhatjuk meg mi is történt velük hazatérésük után.

Mindentől függetlenül szerettem. Nagyon. Biztosan olvasok még az írónőtől! ♥
(És annyira meghozta a kedvem, hogy foglaltam is egy szicíliai nyaralást. :D)

Berike>!
Nicky Pellegrino: Az élet receptje

Kedves, kellemes, aranyos könyv – általában ilyet szoktam magammal vinni, amikor nyaralni megyek. Most kicsit előrehoztam a „nyaralást”, de kimondottan jó volt így.
Minden megvan a könyvben, amit szeretek – a napfényes Itália (egyik kedvenc országom), finom ételek, főzés, sármos pasik, igazi olasz életérzés.
Tetszik a könyv felépítése, tetszik, ahogy a négy nő élete kirajzolódik előttünk, mindegyiküknek meg kell küzdenie valamivel.
Igazából kedvet kaptam ahhoz, hogy elmenjek egy hasonló főzőiskolába, már el is kezdtem a kutakodást a neten.

Mert_olvasni_mindig_jó P>!

Kóstolj bele!

A könyv mag egy utazás nem csak fizikailag, hanem az ételek birodalmába is elrepít minket.

Mindig is el szerettem volna jutni Olaszországba valahogy mindig oda vágytam a világon a legjobban, hiába voltam kiskoromban már többször is Velencében, biztos vagyok benne, hogy még számtalanszor vissza szeretnék oda menni, bejárni egész Olaszországot, végig kóstolni, bel kóstolni, átélni.

Főzőiskolába pedig azonnal mennék is!!!

Egyébként a könyvel teljes mértékben meg voltam elégedve, tökéletes nyári olvasmány, imádtam minden sorát. És nagyon igaz az a felszólítás, hogy ÉHESEN NE KEZDJ BELE. Nagyon tudom ajánlani azoknak, akik, mint én, imádják az olyan könyveket nyáron, amik könnyed romantikusak és tele vannak ételekkel, élményekkel és jó karakterekkel.

Igen jók voltak a karakterek, nem slamposak, szép kidogozottak és érdekesek. Igaz egyik karakter sem nőtt igazán a szívemhez, mindegyikben találtam valami olyat, ami nekem nem tetszett benne, mint emberben, de egyébként szerintem nagyon jók voltak.

Örültem, hogy akár még így képzeletben, de eljutottam Olaszországba ebbe a festői kis városba.

Köszönöm az élményt!

Könyvpillangó92_εïз>!

Fantasztikus könyv! Álomszép a borítója, tükrözi a regény hangulatát. ♥
Teljesen magába szippantott a történet, magával ragadott a olasz életérzés. :)
Úgy éreztem, mintha én lettem bolna az 5. tagja a gőzőiskolának. Nagyon szívesen mennék. ♥
Nagyon tetszett az ételek, a tájak, a városok leírása. Szuper utazás volt!
Teljesen kikapcsolt, elvarázsolt. Ez nem egy habos-babos történet. Mind a 4 nő különböző eletet él, ám a főzőiskola összeköti, formálja őket. Titkok tárulnak fel, barátságok, szerelmek születnek.

Rókagomba>!
Nicky Pellegrino: Az élet receptje

Kellemes olvasmány volt a finom ételekkel és a gyönyörű helyszínekkel. Könnyű volt megkedvelni a szereplőket és még tovább is olvastam volna. Érdekelt volna, hogy alakul Val és Poppyék élete. Bemutatja az igazi olasz életérzést és a különböző sorsok egymáshoz viszonyulását. Drukkoltam Mollért is ♥

Nicky Pellegrino: Az élet receptje

Kellemes meglepetés! Egy ízes-szagos könyv, ami szinte nyaralni visz.
A történet Szicíliában játszódik, ahova 4 nagyon más nő érkezik egy szakácstanfolyamra. Mindenkinek vannak magánéleti gondjai és titkai, és elsőre nem is mindenki szimpatikus számukra. A közös főzések és élmények azonban összehozzák a társaságot, és segíteni kezdenek egymásnak. A sármos séf pedig az egyikükre még szemet is vet…
Nagyon szerettem benne, hogy milyen szinten hozza az olasz ízeket, tájakat és életérzést. Azért egy olasz nyaralásnál nem jobb, de az emlékeimet szépen visszahozta. A gasztronómiáról sok mindent tanított is, plusz benne volt a mediterrán életérzés és életmód, amit tökéletesen még most sem tudok felfogni, de már jobban érzem, mi a vonzóbb benne.
Csajos könyv is, minden nő más és sokan elég komoly gondokkal küzdenek. Betegség, unalom, gyász és hasonlók. Érezni, hogy nő a szerző – nem csak a 4 nő, de Luca, a házigazdájuk szemszöge is érzelmesen van megírva.
A cselekmény nem sok, de a karakterekben sok minden történik. Viharzanak az érzések és változások, amit változatosabbá tesz, hogy felváltva kerül fókuszba a négy hősnő.
Tetszett, hogy mennyire mások ezek a nők. Nekem sem volt mindenki szimpatikus, és egyes döntéseiket nagyon el is tudok ítélni. De pont az a jó, hogy sokféle egyéniség, sokféle döntéssel és úttal.
Talán a végét éreztem lezáratlannak, és valamiért Luca sötét titkát is kicsit röhejesnek érzem, nem tudtam elhinni, de az olasz ízek és színek kárpótoltak. Kellemes kis nyári, női könyv.

vikcsu01 P>!
Nicky Pellegrino: Az élet receptje

Az írónőtől olvasott első könyvem nem igazán nyerte el a tetszésemet, kicsit félve vágtam bele ebbe a regénybe, de szerencsére pozitívan csalódtam benne. A szereplők érdekesek voltak, az ételek és a város is nagyon szépen volt bemutatva. Kellő mennyiségben volt adagolva minden, valamint nagyon tetszett a négy nő életútja. Az ételek mellett a különféle sorsok és érzések is főszerepet kaptak, amelytől csak jobbá vált a történet. Valóban igaz, hogy éhesen ne kezjünk bele… :D Kedvet kaptam az olasz ételek elkészítéséhez. :)

Ildiee>!
Nicky Pellegrino: Az élet receptje

A szerző két korábbi könyve alapján nagy reményekkel vágtam neki. Kicsit csalódtam most, szenvedtem a könyvvel, pedig imádom Olaszországot. Az ottani emberek élethez és ételhez való hozzáállása mindig csodálattal töltött el.
A főszereplő négy nő nem igazán került hozzám közel. A legnagyobb titok szerintem Luca előéletéből került elő. Nem volt túl izgalmas a sztori, vagy csak most rossz időszakban került a kezembe nem tudom. Mindenesetre Nicky Pellegrino többi könyvét elolvasom.

k_beby P>!
Nicky Pellegrino: Az élet receptje

A történet Szicíliában játszódik egy kisvárosban. Luca főzőiskolát vezet, négy nő érkezik hozzá, Valerie, Tricia, Moll és Poppy. Nagyon jól felépített könyv, a fejezetek külön-külön foglalkoznak mind a négy nő életével, érzéseivel. Ínycsiklandó ételeket vonultat fel (a végén kapunk pár receptet is), megspékelve mennyei édességekkel. Az orromban éreztem az illatukat, a számban az ízüket. Mindemellett csodálatos tájleírások voltak, nemhiába nagy vágyam egyszer eljutni ide. A szereplők közül egyik sem nőtt igazán a szívemhez, de ez nem rontott a könyv minőségén.

Edus35>!
Nicky Pellegrino: Az élet receptje

Még nem olvastam semmit az írónőtől, de nekem kicsit lapos volt a történet, jobbra számítottam… Jobban szeretem a pörgős történeteket, nekem csalódás volt.

Könyvpillangó92_εïз>!

Az élet nem habos torta, nem kaphatsz meg mindent, amit csak szeretnél.

Niki_néni_olvas P>!

Luca Amore az előtte álló bő egy hétre gondol, amely nyilván pont olyan lesz, mint amilyen szokott – persze a csoportot leszámítva.

BBetti86 >!

Igen, az élet túl rövid ahhoz, hogy azon aggódjunk, mit fogunk az ajtó túloldalán találni.

BBetti86 >!

A lépcsőkkel csak egy baj van: ha az ember egyszer lemegy rajtuk, nagy valószínűséggel vissza is kell mászni rajtuk – sóhajtott Valerie.

bernadettii>!

De még ez sem elég indok arra, hogy emiatt ne jöjjünk ki a másikkal: ne legyünk kedvesek egymáshoz; ne töltsünk időt együtt; ne essünk szerelembe. A különbségeink tehetnek minket izgalmassá a másik szemében.

horn_mici P>!

A múltnak köszönhetjük, hogy most azok vagyunk, akik. Szeretek belegondolni, hogy belőlem egy kisrészt sikerül átadni a lányaimnak, akik majd továbbadják a saját gyermekeiknek, és így tovább. Ez az egyik oka annak, hogy az ember gyereket vállal, nem igaz? Hogy bizonyos szempontból legyen, aki továbbvisz belőled egy részt, ami igazán számít.

horn_mici P>!

– Mindenekelőtt kóstolják meg a legnépszerűbb csokoládénkat – utasította őket Vincenzo. – Miközben megízlelik, mindenképpen figyeljenek oda az illatára is, de legfőképpen élvezzék a textúráját.
Moll azonnal beleharapott.
– Ez olyan … morzsalékos – mondta meglepetten.
– Én jobban szeretem a homokszemcsékhez hasonlítani – magyarázta Vincenzo. – Azért ilyen ropogós, mert a cukorkristályokat nem olvasztottuk meg teljesen, ezt érzik benne. Ez az egyik része annak, amiért a csokoládénk annyira különleges.
– De az ízek is több rétegben mutatják meg magukat, nem? – kérdezte kissé tudálékosan és szemlátomást egyre izgatottabban Moll. – Először csak az édeset érzi az ember, azután bukkan elő a tiszta csokoládé keserűsége.