Megállíthatatlan 16 csillagozás

A cselekvő hit fantasztikus ereje
Nick Vujicic: Megállíthatatlan

Minden ​ember úgy érzi, az ő terhei a legnehezebbek. Sokan úgy érzik, magukra maradnak a gondjaikkal, a problémáikkal, és sokan vannak olyanok is, akik nem látják a kiutat, akik nem rendelkeznek azzal az erővel, amelynek birtokában továbbléphetnének.
Nick Vujicic, a végtagok nélkül született szerb származású ausztrál fiatalember a világot járva, a saját példáján keresztül szembesíti az embereket azzal, hogy vannak, akik valóban komoly problémákkal küzdenek, mégsem adják fel. Előadásain elmagyarázza hallgatóságának, hogy a látszat ellenére soha, senki sincs egyedül – legfeljebb nem vesszük észre azokat, akik mellettünk állnak a bajban. Elmagyarázza, hogy mindig van kiút – bár sokszor nem a megfelelő helyen keressük; elmondja, hogy mindenkiben megvan az az erő, ami az akadályok leküzdéséhez kell –, csak éppen meg kell találnunk magunkban.
A továbblépés, a problémák legyőzése csak akkor lehetséges, ha nem kívülről várjuk a segítséget, hanem mi magunk is cselekszünk a cél… (tovább)

Studium Plusz, Budapest, 2013
324 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155054648 · Fordította: Tóth Fruzsina

Trudiz

Végtelenül Őszinte,
buzdító,
Csodálni való,
követendő.

Nick Vujicic: Megállíthatatlan A cselekvő hit fantasztikus ereje

Jó könyv, nem bántam meg, hogy rászántam az időt.
A könyvet igyekszem tehát értékelni, nem az embert – bár a sorain keresztül jócskán átütnek a személyiségvonások.
Először is: szörnyű a fordítás! Nem, nemcsak nyomdai hibáktól hemzseg, hanem fogalmazási hibáktól, rossz szóválasztástól, számbeli, igeidei egyeztetés elmaradásától… Hagyjuk. Megfogadtam, nem botlom bele, még csak az értékelésemben se fog nyomni a latba – csak szóvá teszem.
A másik: majdnem letettem pár oldal után, mert idegesített egyrészt a kifejlett-túlfejlesztett egósága, másrészt a szektás lelkesültsége, de szerencsére többet tudok már eleve róla, s jobban értékelem, mintsem hogy e stílus miatt ne adjak neki esélyt. Még így is inspiráló – és ez a lényeg! :) Nekem a legtöbbet a zaklatásokkal kapcsolatban, azok el nem bagatellizálhatóságával kapcsolatban mondott. Ezen a téren nem is áll olyan messze a mi világunk Amerikától. A fogyatékosok bármilyen életkilátását illetően össze se lehet hasonlítani a helyzetet, ezért sok meglátása a földnek ezen a vidékén egyszerűen kínai és használhatatlan. Féltem, hogy afféle keresztény Coelho lesz, és folyton szépelgő közhelyekbe fogok botlani olvasásakor, de szerencsére ez elmaradt.Használható, nagyon is jól felhasználható könyvnek tartom, még akkor is, ha a hitről, a cselekvő hit mibenlétéről más is egy kicsit a véleményem és tapasztalatom. Elgondolkodtam, milyen hatással lenne rá, ha egy fél évet egy szemlélődő kolostorban kellene eltöltenie, még úgy is, hogy számára ez csak ideiglenes tartózkodási és tanuló hely lenne csak…

eeszter

Nick Vujicic: Megállíthatatlan A cselekvő hit fantasztikus ereje

Először nagyon meglepett a könyv „hittérítő” hangulata, de aztán megszerettem. Csodálom azt az erőt, ami Nick-ben van, példaértékű lehet mindenki számára.

SzZs25

Nick Vujicic: Megállíthatatlan A cselekvő hit fantasztikus ereje

Nem tudom ki volt a korrektor és a fordító, de szívesen elbeszélgetnék velük – egy nagyszerű könyvet sikerült teletűzdelni tükörfordításos, elgépeléses hibákkal. Kár érte, mert hihetetlenül inspiráló, nagyon emberi könyv. Számomra az jelenti benne a legtöbbet, hogy jobban értem a fogyatékkal élő, öngyilkosságot tervező, depressziós emberek gondolkodását. Mivel kevés ilyen ember van a környezetemben, és én sem ilyen vagyok, hála Istennek!, fontos ez a kiképzés arra az esetre, ha ilyen embert látok. Szívesen elolvasnám a többi könyvét is, de lehetőleg angolul…

Nickykee

Nick Vujicic: Megállíthatatlan A cselekvő hit fantasztikus ereje

Nagyon sok pozitív gondolat volt ebben a könyvben is, de azért az első kötet mindent visz. Nekem ez túl vallásosra sikeredett, a vége felé már egyre inkább, ott voltak oldalak, amiket át is pörgettem, mert kicsit már sok volt, de az optimizmus mindenképpen sugárzik a könyvből!

XDóra

Nick Vujicic: Megállíthatatlan A cselekvő hit fantasztikus ereje

Először ezt a könyvét olvastam, ami most visszanézve talán jobb is, mert fordított sorrend esetén nem biztos, hogy ugyanez lett volna a hatás. Így viszont ebben a könyvben is sok értékes gondolatot fedeztem fel, ami megváltoztatta bizonyos dolgokban a hozzáállásomat.

Raurosil

Nick Vujicic: Megállíthatatlan A cselekvő hit fantasztikus ereje

Úristen mennyire nem az én stílusom ez… Voltam már Nick Vujicic előadáson, szóval számíthattam volna az erős térítő szándékra, amit amúgy még az alcím is a számba rág, de reméltem, hogy inkább anekdotál, meg megpróbálja átragasztani az optimizmusát. Ez egyébként be is jött, nagyon sok inspiráló történetet kaptam, de a maradék részben iiiiszonyatosan vallásos. Ez persze nem mindenkinek gond, nekem éppen igen, és nekem is csak azért, mert nem olvastam el az alcímet. … Bocsi.

papeerzsepi

Nick Vujicic: Megállíthatatlan A cselekvő hit fantasztikus ereje

Fantasztikus könyvnek tartom! Végre vannak olyanok, akik hasonlóan hozzám, észrevették, hogy a kereszténység is spirituális. Buzdít és lelkesít, példa történeteken keresztül ad bátorítás, hogyan változtassuk az élet különböző területein a hitünket cselekvővé. Egy mondta fogott meg nagyon, amit a barátokról írt, azt hogy miről ismerjük fel őket. Nem tudom pontosan felidézni, de valahogy úgy szólt, hogy ők azok akik neked szegezik a legfájóbb kérdéseket is, amelyek olykor rosszul esnek.

Kek P

Arra kell gondolnunk, hogy ma azért vagyok az, aki vagyok, mert a korábbi élményeim és tapasztalataim hatást gyakoroltak rám.

Kek P

Amikor ideges vagyok, általában a humorhoz fordulok. Sajnos ez a húzás nem mindig jön be.

eeszter

Egy nap véletlenül fültanúja volt annak, amit a családjuk néhány barátja egy újszülöttről beszélgetett – egy csecsemőről, akinél szintén Down-kórt állapítottak meg.
– Ó, milyen szomorú! – mondta az egyik barát, aki nem vette észre, hogy Garry hallja a megjegyzését.
Garry felugrott a székéből és kijelentette:
– Márpedig ez jó dolog!
– Miért mondod ezt, Garry? – kérdezte a barát. – Hiszen te is Down-kóros vagy! Neked mit jelent ez a dolog?
– Azt jelenti, hogy mindenkit szeretek, és soha, senkit sem kell bántanom! – felelte Garry.

Kapcsolódó szócikkek: Down-kór
Kek P

Ha az ember már eleve sebzett vagy sebezhető, még a kisebb próbatételek is megkínozhatják.

Kek P

– Nick, tudod, hogy lehet a legkönnyebben megenni egy elefántot? Falatonként.

Kek P

Ha úgy érzed, belecsúszol a kétségbeesésbe, kifogysz az erőből, ha gyengül a hited, kérdezd meg magadtól: Mi az, ami számít nekem? Mi okoz örömöt? Mi vezérel és mi ad az életemnek értelmet? Hogyan szerezhetem ezt vissza?

Kek P

Semmi sem törhet le olyan gyorsan, mint a cél nélküli élet vagy az, hogy letérsz az addig helyesnek ítélt, szenvedélyesen szeretett útról, és ezzel eltávolodsz attól az ajándéktól, amely boldoggá tesz, ami értelmet ad az életednek.

kataaa

…mások életén még akkor is segíthetünk, ha a sajátunk nincs tökéletes egyensúlyban. Segíthetünk, ha mással nem, hát egy mosollyal, egy kedves szóval.

kataaa

Ne próbáld megmutatni nekik, mit tudsz, inkább azt mutasd meg, hogy mennyi minden szeretnél megtanulni!

kataaa

Nem szabad úgy élnünk, hogy mindig az jár a fejünkben: boldogok leszünk, majd egyszer, ha majd megvalósítunk valamilyen célt, ha elérünk valamit. A boldogságnak minden egyes pillanatban elérhetőnek kell lennie számunkra.