Élet ​korlátok nélkül 68 csillagozás

Ötletek egy teljes élethez
Nick Vujicic: Élet korlátok nélkül

Nick ​Vujicic , aki hosszú utat tett meg érzelmileg az öngyilkosság kétségbeesett gondolatától, míg mára odáig jutott, hogy motivációs szónokként iskolákban, kórházakban, árvaházakban, templomokban, gyülekezetek előtt és börtönökben ő maga hirdeti, hogy egy súlyosan fogyatékos ember is képes teljes életet élni… ha akar.
Már gyermekként rákényszerült, hogy kellemetlen kérdéseket tegyen fel magának a jövőjéről. Írása vigaszt és inspirációt nyújt mind a hozzá hasonló megpróbáltatásokkal küzdő, mind a látszólag egészséges, ám gyakran kétségek között őrlődő ember számára. Saját példáján keresztül mutat utat a korlátaid ledöntéséhez; üzenetei megérintenek, mert hitelesek. Szenvedélyesen mesél belső küzdelméről, melynek során végül megtanulta elfogadni önmagát és a megváltoztathatatlant, s elmondja, hogyan találta meg az erőt és a bátorságot, hogy változtasson a sorsán. Nick zenél, úszik, szörfözik, és elvégzi az összes olyan hétköznapi cselekvést, ami számodra talán magától… (tovább)

Eredeti mű: Nick Vujicic: Life Without Limits

Eredeti megjelenés éve: 2010

Studium Plusz, Budapest, 2012
330 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155054600 · Fordította: Popovics Ferenc, Aranyi Gábor

Thomas Edison

Zsófi_és_Bea P

Nick Vujicic: Élet korlátok nélkül Ötletek egy teljes élethez

Nagyon régóta szerettem volna ezt a könyvet elolvasni. Nem tudom már, hogy mikor hallottam Nick Vujicicről először, mindenesetre arra emlékszem, hogy ott volt egy végtagok nélküli férfi és fülig érő szájjal vigyorgott és egy gyönyörű nő volt mellette, aki ma már a felesége és gyermekének az anyja.

Valamit nagyon tudhat a pasas, gondoltam magamban, és nagyon érdekelt, hogy mi lehet a titka. Természetesen sejtettem, hogy nagyon pozitív beállítottságú lehet és hatalmas önbizalommal bírhat, ha világszerte motivációs előadásokat tart, sikeres ember és mindeközben boldog magánélete és gyönyörű családja van. Gyanítottam, hogy van valami plusz ereje, amivel fenn tudja tartani ezt az elégedettséget, boldogságot, sikeres életet.
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.in/2017/04/nick-vujicic-elet-…

Emmi_Lotta IMP

Nick Vujicic: Élet korlátok nélkül Ötletek egy teljes élethez

Nicknek a lehető legtöbb csillag, ami elképzelhető. Rendkívül pozitív személyiség, minden tiszteletem az övé.

A könyv azonban mint alkotás nem igazán jó, önismétlő, csapongó, széteső szerkezetű, nincs vezérfonál, amire felfűzte volna a mondanivalót, csak kisebb sztorik, és utána mindig ugyanaz a tanulság, ami ráadásul közhelyes is: bízzál, higgy, merd, csináld stb.

Mivel a könyvben a szerző saját élete jelenik meg, nem lehet a művet önmagában, Nick egyéniségétől függetlenül értékelni, négy csillag. (Ha lehetne, jóval kevesebb volna.)

Röfipingvin MP

Nick Vujicic: Élet korlátok nélkül Ötletek egy teljes élethez

A sok nagyon jó dolog mellett kettő nekem különösen tetszett:

a) Nem igazán szeretem az életvezetési tanácsadásokat, mit hogy csinálj, mit hogy érdemes, ebben viszont mégis volt valami. És az a valami nem más, mint az őszinteség. Ennek a csávónak valóban el tudom hinni, hogy legyek pozitív, és higgyem el, hogy értékes ember vagyok.

b) Nem igazán szeretem azokat a könyveket, melyek egyfolytában Istenre hivatkoznak. Miért nem szeretem? Mert ne akarjon megtéríteni. Ő egyfolytában Istenre hivatkozott, mégsem a behálózós módon. Ez tetszett! *ölelés*

BlissX I

Nick Vujicic: Élet korlátok nélkül Ötletek egy teljes élethez

Ezt a könyvet úgy vettem meg, hogy fogalmam sem volt róla, ki is ez az ember. Pedig Kicsi Feleségem rögtön mondta is, hogy tele van vele az internet – hogy lehet az, hogy nem ismerem?

Nos, a könyvének köszönhetően megismerhettem és ez a fickó elképesztő és csodálatos személyiség, aki többek között az övéhez hasonló emberek sorsának példáján keresztül jutatja el a sok üzenet közül az egyiket hozzánk: nem ő az, aki rendkívüli, mind azok vagyunk a magunk módján és nem ő az, aki igazán sérült, tőle sokkal rosszabb sorsú emberek is léteznek vagy akár olyanok, akik nem is tudják, mert nem látják, hogy belülről emészti őket a kín.

Annak ellenére, hogy ateistaként nekem nehéz megbírkózni egy olyan könyvvel, ahol szinte minden oldalon szerepel Isten vagy Jézus neve, azt kell, hogy mondjam, hogy ez egy remek könyv. Fontos könyv. Ezt kellene minden olyan ember kezébe adni, aki bármiféle útmutatást is keres az élet útvesztőiben és nem a „hogyan legyünk sikeresek meg milliomosok”, „tudatosan tolom az ezotériát” és társai szörnyűségeket, ahol önjelölt megmondóemberek gyakorlatilag az olvasóra akarják kényszeríteni az akaratukat és az ötletszarujukból kifogyhatatlan hülyeségeiket. Nick sosem utasít, mondja meg a tutit vagy szólít fel a vallásos életre. Csupán ötleteket kínál egy teljes élethez. Csak kis adagokban tudtam olvasni, hamar túlcsordul az ember ennyi szeretettől :)

Kiskosar

Nick Vujicic: Élet korlátok nélkül Ötletek egy teljes élethez

nem a könyv az 5 csillagos, hanem Nick.

bonnie9 +SP

Nick Vujicic: Élet korlátok nélkül Ötletek egy teljes élethez

Érdekes, hogy amilyen hangulatban olvastam épp a könyvet, a véleményem is aszerint ingadozott, de két teljesen különböző véglet közt.
Az egyik felem azért kiabált, mert úgy éreztem, ez is csak egy „sikerkönyv”, „motivációskönyv”, „életmódkönyv”, hívjuk ki ahogy akarja. Először érdekes, aztán csak azt érzed, jójójó mondjad, de elfáradtam. DE, ellenben a többi szerzővel, ő ezt egy percig sem tagadja, hogy igen, motivációs tréningeket tart és ezt tekinti életcéljának. Őszinte. És nem csak ebben a kérdésben. Azonkívül az életkörülményeit megismerve igenis el tudom hinni, hogy képes ezt szívvel-lélekkel csinálni, hogy képes ilyen mély és erős hitet érezni, és abból erőt meríteni.
A másik így azt mondja, hogy helló, itt ez az ember, se karja, se lába, de boldog. Teljes életet él. Kívánhat valaki ennél többet? Ha körülnézek a környezetemben lévő sérültek közt, kevesen mondhatják el magukról, hogy megtalálták önmaguk és a helyük a világban, és képesek ekkora optimizmussal tekinteni a jövőbe. Szerencsére azért vannak. És a munkám célja, hogy én is minél többeket segítsek ehhez a teljes élethez hozzá. Mert igenis van miért. Mindenkinek joga van a teljes élethez.
Érdemes amúgy megnézni Nick 1-2 videóját a neten is! :)

Tadrihh

Nick Vujicic: Élet korlátok nélkül Ötletek egy teljes élethez

Legelőször Nick Vujicic létezéséről pár éve értesültem, amikor is megtaláltam youtubeon az egyik videóját. Nagyon megfogott, a lelkemig hatolt minden egyes szóval.
Most jutottam el odáig, hogy a könyvét is megvettem. Alapból jóra számítottam, és meg kell mondjam, nem is csalódtam. Faltam az oldalakat, munka mellett gyorsan kivégeztem a könyvet.
Nagyon motiváló, jó érzéssel töltött el az olvasása, és nagyon örülök, hogy egymásra találtunk.
A fél csillag levonás csak azért van, mert néha kicsit zsúfolva volt már a hit, illetve a kereszténység. Hiszek én is Istenben, és tetszett is a könyv stílusa csak néhol-néhol picit már soknak hatott, de ez csak az én véleményem.
Mindenkinek bátran ajánlom, sőt.. kötelezővé is tenném. Jó kis dopping a léleknek. :)

Brigi007

Nick Vujicic: Élet korlátok nélkül Ötletek egy teljes élethez

Nick Vujicic egy döbbenetes ember. Amikor rá gondolok, feltenném magamnak a kérdés, hogy tényleg vannak nekem problémáim? Ugyanakkor feltámad bennem a vágy, hogy tegyek valamit másokért, segítsek, legyek én is ilyen erős.

Szóval Nick egy csodálatos ember. Akkor miért is a három csillag? Nagyon egyszerű oka van: ez a könyv nem túl jó. Maga a mondanivaló persze igen, de én végig úgy éreztem, hogy egy egyórás előadás anyaga van itt könyv formában leírva. Sok ismétlés, néha csapongó gondolatok, néha egészen lényegtelen információk. Ilyennek éreztem.

Voltak benne persze nagyon értékes gondolatok és rengeteg csodálatos történet, de mégsem volt elég.

Camryn

Nick Vujicic: Élet korlátok nélkül Ötletek egy teljes élethez

Korábbról ismertem Nick történetét, mégis megdöbbentő volt olvasni Nick mindennapjairól. Brutálisan őszintén írja le (legalábbis remélem), hogy hogyan boldogult nap-mint nap kéz és láb nélkül. Egy nap elérkezett az életében a pillanat, amikor úgy döntött: függetlenedni akar! Az apukájával kieszeltek praktikákat, amivel egyedül is el tudta látni magát. Vagány.
Magyarul mi akarunk panaszkodni? Én panaszkodjam, amikor a világban valahol van egy kéz és láb nélküli srác, aki minőségibb életet él, mint én? Több élményben volt része, mint nekem!
Ez a könyv jó kis ébresztő volt a fejembe!
Ugyanakkor unalmas volt a könyv. Voltak nagyon jó részei, ezt bizonyítja, hogy rengeteg idézetet töltöttem fel. De nem volt számomra olvasmányos, alig tudtam belőle néhány oldalt elolvasni egyszerre. Néha ideges lettem olvasás közben, de néha épp ezért vettem a kezembe. Ez volt az ösztönzőeszköz, hogy cselekedjek.
Kitekintés az afrikai útjáról: spoiler
Kitekintés Istenről: spoiler
Megtanultam a könyv által, hogy a változás nem szükséges rossz. Nem kell tőle félni vagy megijedni. „Nick, nem kell változtatnod, ha nem akarsz. De egyedül csak te magad segíthetsz a helyzeteden. Mert a változás sokszor megkönnyebbülést hozhat. Miért ne hozhatna jobbat, mint ami most van?
Nem tudtam, hogy miért tartom fontosnak azt, hogy más életét meglessem, és ha jónak találom, akkor a nyomdokaiba léphessek. (Eddig még nem igazán volt követendő példa)
Na, ez most kiderült! -> akkor könnyebb változtatni a régi megszokott dolgokon, ha ugrás előtt megismerhetjük az újdonsággal.. Na, most már megvan a válasz! Ezért néztem én eddig mások életét!
„Az az igazság, hogy változások nélkül nem is lehet fejlődni"

Régi_Hédi

Nick Vujicic: Élet korlátok nélkül Ötletek egy teljes élethez

Egyszerűen hihetetlen Nick. Az az életerő, aktivitás, hit, ami benne van, példaértékű. Nem véletlen, hogy ma már tízezrek előtt beszél stadionokban. Azt hiszem, az elmúlt időszak egyik leghitelesebb embere a világszerte gombamód szaporodó „tanítók” között. És a humora! Fantasztikus! Legyünk bármilyen helyzetben, ő örök példa lehet, hogy bármiből kihozható bármi. És hogy az Élet igenis szép.

Lana89

Isten csak egy szájat adott neked, de két fület, úgyhogy kétszer annyit hallgass, mint amennyit beszélsz!

esőember

Ha nem ott vagy, ahol lenni akarsz, vagy nem érted el azt, amit reméltél, annak az okai valószínűleg nem körülötted keresendők, hanem benned.

esőember

Buta egy csorda az ember. Az időnk felét azzal töltjük, hogy megpróbáljunk beilleszkedni a tömegbe, a másik felét meg azzal, hogy valamivel kitűnjünk belőle.

Echelon_girl

Gyakran az élet kihívásai mutatják meg, hogy valójában mire születtünk.

Röfipingvin MP

[…] ne arra koncentráljak, mim hiányzik, hanem arra, amim van, és arra, hogy mire vagyok képes, ha követni merem az álmaimat.

esőember

A nehéz időkben is az a kulcsa, hogy tovább lépj, hogy mindig hagyd, hogy az kalauzolja az életről szőtt látomásodat, amit el tudsz képzelni, ne pedig az, amit látsz. Ezt hívják hitnek.

Zsófi_és_Bea P

– Miért nem tudtál legalább egyetlen kart adni? – kérdeztem Istentől. – Gondolj bele, mi mindenre lennék képes egy karral!

Éva_Katonáné_Szabó

Én dönthetek. Te dönthetsz. Úgy is dönthetünk, hogy kitartunk a csalódásaink és a hibáink mellett. Dönthetünk úgy, hogy keserűek, dühösek vagy szomorúak maradunk. Vagy amikor nehézségekkel és bántó emberekkel kerülünk szembe, dönthetünk úgy is, hogy tanulunk a tapasztalatainkból, és továbblépünk, és vállaljuk a felelősséget a saját boldogulásunkért.

15. oldal, 1. fejezet - Élet korlátok nélkül (Studium Plusz Kiadó, 2012)

esőember

Amikor megkísért annak a lehetősége, hogy feladd az álmaidat, küzdj még egy napig, még egy hétig, még egy hónapig és még egy évig! Elámulsz majd, mi történik, ha csak azért sem dobod be a törülközőt!