EFT ​– A kopogtató módszer 9 csillagozás

Forradalmi megoldások a stresszmentes életért
Nick Ortner: EFT – A kopogtató módszer Nick Ortner: EFT – A kopogtató módszer

Legtöbbünknek ​azt tanították, hogy a problémák megoldásához időre van szükség. Ha ezt elhisszük, így is rögzül a tudatunkban. De mi van akkor, ha az egészségügyi panaszok, a függőségek, a súlyproblémák, a párkapcsolati és pénzügyi nehézségek valójában gyorsan és egyszerűen orvosolhatók? Mi van, ha a lehetetlen valójában nagyon is lehetséges?

Az EFT az egész világunkat képes megváltoztatni. A kopogtató módszerrel a problémák gyökeréig áshatunk, megteremthetjük a test és a lélek egyensúlyát, megváltoztathatjuk viselkedésünket, érzéseinket, illetve világlátásunkat. Az EFT mindenki által alkalmazható, és azonnal kipróbálható módszer. Legizgalmasabb jellemzője éppen az, hogy hatására azonnal érezhetjük testünkben és lelkünkben a változást.

Hálás vagyok azért, hogy végigkalauzolhatom az olvasót ezen az úton. Leghőbb vágyam, hogy könyvem oldalain keresztül át tudjam adni mindazokat a reményeket, varázslatot, csodákat és lehetőségeket, amelyeket magam is megtapasztaltam az… (tovább)

Bioenergetic, 2023
Bioenergetic, Budapest, 2017
272 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632913087 · Fordította: Pordány Katalin

FélszipókásŐsmoly P>!
Nick Ortner: EFT – A kopogtató módszer

Nick Ortner: EFT – A kopogtató módszer Forradalmi megoldások a stresszmentes életért

„Bátrabb vagy, mint hiszed, erősebb, mint sejted, és okosabb, mint véled.” (Micimackó)

Ezzel a közismert meséből vett idézettel irányítja rá a figyelmet a módszer legfőbb technikájára, a pozitív megerősítésre.

Mi az az EFT?
Érzelmi Felszabadítás Technikák / Emotional Freedom Techniques, egy amerikai, tapasztalatokon alapuló alternatív gyógymód stresszkezelésre, zavaró érzések tudatosítására, oldására (katonákon végzett vizsgálatok során depresszió, szorongás, fóbiák, PTSD esetén is bevált).

Mi az a kopogtatás?
8-14 sajátos pont/terület (ún. „karate pont”) ütögetése lelkesítő mondatok kimondásával kísérve. Mondjuk, a módszer kifejlesztője azt állítja, hogy a test bármely pontját kopogtatva hatással vagyunk az energia meridiánokra. Fontos tisztázni, hogy ezeknek csak érintőlegesen van köze a kínai gyógyászat energiacsatornáihoz (kb. az ihlette őket), a módszerben kiválasztott pontok jelentőségét a módszer kifejlesztője határozta meg. A kínai gyógyászat több száz, illetve más – sokszor hatásosabb – pontokat/területeket ismer a meridiánok kezelésére, felszabadítására.

Amiben határozottan hasznosnak tűnik a módszer: szembenézés a ránk ható benyomásokkal, a gondként érzékelt helyzettel, annak világos megfogalmazása által, komolyságának azonosítása szelíd vizsgálódással, kérdések feltevésével. Az ún. kopogtatás fáján ábrázolva az életünket érő hatásokat, érzéseket, hiedelmeket, gondokat, korlátokat stb. átláthatóbbá válnak a dolgok, összefüggéseikben láthatóak a tényezők (és akár már ez az összekapcsolás is segít hidat teremteni, elkülönülésből adódó gátakat oldani). Az önelfogadást erősítő, önbecsülési üzenetek megfogalmazása is támogatja a felszabadulási folyamatot. Kopogtatás közben az egyén kapcsolatot teremt a saját testérzeteivel, tehát elősegíti, hogy figyeljen magára, a benne zajló változásokra a problémán túl is.

A pozitív megerősítés jó kezdet, de önmagában általában kevés. A hiedelmek újraértelmezése (pl. múltbéli korlátok, félelmek vagy a jólét gátjainak oldása), az emberi kapcsolatok rendezése, és az életmódváltás is valójában inkább folyamat, mint egy parancsszóra bekövetkező változás. Persze, a könyv azt javasolja, hogy ha nincs is tapasztalható javulás, csak folytassuk a kopogtatást… Jó.

A szerző igyekszik lelkesen meggyőző lenni (akár egy sikerhozó üzleti kulcsot értékesítő marketinges ügynök), de bizonyítékok, tanulmányok, referenciák helyett érvekként jobbára csak saját tapasztalataival jön (anélkül, hogy beszámolna ezek részleteiről, mutatna konkrétumokat – az EFT film összehozásán túl, ami szintén inkább egy reklám, mint érv –, kb. „Hidd el nekem, én csak tudom!” módon kijelentéseket tesz). Igaz, ez szerinte „minden tudományon túlmutat”: link

Érdemes lehet megismerkedni vele, de azért senki ne ugorjon vakon egyik hiedelemből a másikba.

erszenykrisztian>!
Nick Ortner: EFT – A kopogtató módszer

Szkeptikusan álltam hozzá az ÉFT módszerhez, miután olvastam róla, hogy áltudománynak minősítették. Azért minősítették áltudománynak, mert „csak” tapasztalati úton bizonyul hatékonynak, és tudományos alapon a hatékonysága nem igazolható. Tehát az emberek jobban lesznek tőle, akár meg is gyógyulnak, de ennek a mikéntjét orvosilag nem tudják feltárni. Pontosabban tiszta az elmélete, csak a műszeres és biokémiai háttere nincs meg. Hasonlóan, mint az akupunktúrának. Tehát ha „csak” jobban leszünk tőle, az kuruzslás.
Nekem egy olyan ismerősöm ajánlotta, akihez számomra kétség nem fért – ezért megvásároltam a könyvet és elkezdtem a módszert használni. Két-három nap alatt javulást hozott olyan egészségi problémáimmal kapcsolatosan, amelyeket azelőtt évekig nem sikerült megoldani, enyhíteni. És ezeket a hatásait azóta is nap mint nap tapasztalom a saját bőrömön. Innentől kezdve mindenki azt mond, amit akar, nem számít.

Allyee>!
Nick Ortner: EFT – A kopogtató módszer

Teljesen világosan ír le egy olyan módszert, amellyel segíteni tudunk magunkon. A könyv többnyire leköt, gyakorlatias, és a dvd melléklet is igen hasznos.

sylviekate>!
Nick Ortner: EFT – A kopogtató módszer

Van bennem egy egészséges szkepticizmus és egy adag nyitottság.
Amikor kb. 10 éve először hallottam az ÉFT-ről, akkor elkönyveltem magamban mint egy újabb csodamódszert. Aztán sok év önfejlesztése után eljutottam oda, hogy kapott egy esélyt. Nick Ortner nem bízza a véletlenre: a könyvhöz mellékelt dokumentumfilm elég meggyőző (ezzel kezdtem az olvasást). Mégis egy akut betegség kellett ahhoz, hogy a gyakorlatban is kipróbáljam magamon a módszert. Meglepett, hogy pár perc kopogtatás ekkora megkönnyebbülést hoz.

A könyv nekem jól felépített, tudománnyal indít, majd gyorsan összefoglalja a lényegi infókat és utána rengeteg gyakorlati feladattal és példával vezet végig a témákon.

sylviekate>!

Feldolgozatlan érzelmeink, hiedelmeink és traumáink tudat alatt kontrollálják az életünket. Azért kell foglalkoznunk velük – fel kell derítenünk őket, el kell fogadnunk a létezésüket és dolgoznunk kell rajtuk-, hogy végül megszabadulhassunk tőlük.

29. oldal, 1. fejezet (Bioenergetic, 2017)

FélszipókásŐsmoly P>!

Egy dolgot azonban személyes tapasztalataimból kiindulva biztosan tudok: az, hogy az EFT-t emberek milliói használják világszerte, humanitárius szervezetek döbbenetes eredményeket érnek el vele, az túlmutat minden tudományon, és igazolja ennek a technikának az erejét. A saját igazságom és tapasztalatom, amit biztosan tudok – és remélem, az olvasó is tudja már vagy sejti –, az EFT működik. Láttam és tapasztaltam.