A ​háború vihara (Warhammer: Age of Sigmar: Világkapu-háborúk 1.) 25 csillagozás

Nick Kyme – Guy Haley – Joshua Reynolds: A háború vihara

A Halandó Birodalmak felett vihar tombol. Sigmar kinyilvánítja visszatértét, ahogy viharszülöttei bosszúszomjasan csapást mérnek a Káosz hordáira.

Pörölyöklű Vandus, a mennyei hadúr, visszafoglalta Azyr egyik világkapuját, és most a rettegett Harag Kapuja ellen vonul Asqhy lángok marta Kénkő-félszigetére, hogy leszámoljon Khorgos Khullal, a Káosz bajnokával. Bajtársai, a többi mennyei hadúr is ádáz küzdelmet folytat, hogy megtörjék a Káosz hatalmát; a viharszülöttek nagy hadjárata elviszi a háborút a Ghyrtact-lápba, ahol Gardus, az Áldott Lovagok vezére igyekszik visszafoglalni a Hajnal Kapuját. Eközben a varázslatos Avroki-lebegővölgyekben Viharkardú Thostos vezeti embereit egy gigászi erőd ellen, amely felbecsülhetetlen értékű kincset rejteget a gyomrában.

Eredeti megjelenés éve: 2015

Tuan, Budapest, 2016
284 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639940499 · Fordította: Bardóczky Dávid, Szokolai Árpád, Ascarza István

Ikarosz>!
Nick Kyme – Guy Haley – Joshua Reynolds: A háború vihara

Három kisebb regényt tartalmaz a könyv, amik lazán kapcsolódnak egymáshoz. Az elején furcsa volt ez a „spacemarinosított” fantasy, de nincs rosszul megírva, és előrehaladtával egyre összetettebb lesz. Kíváncsi vagyok a folytatásra, hogy mit tudnak kihozni belőle, mert bár sokkal „sterilebb” ez az új világ, mint a régi Warhammer, de szerintem ez is rejteget magában lehetségeket. spoiler

ftamas>!
Nick Kyme – Guy Haley – Joshua Reynolds: A háború vihara

A könyv három novellát tartalmaz. A második egész jó volt. Az értette meg legjobban mit is jelent Viharszülöttnek lenni, valamint nem csak a rend, hanem a káosz oldalát is bemutatta. Leírja a környezetet is és néhol tényleg hangulatos.

A másik kettő gyakorlatilag kitölti a könyvet. Nem igazi novellák, csak egy egy csatajelenet. A taktika az annyi, hogy „Roham!”, meg „Alakzatba!”, de azzal már nem bonyolódnak, hogy mi is az az alakzat. Igazából olyan mintha a káosz két csapata harcolna egymással.

Vác_nembéli_István_fia_istván>!
Nick Kyme – Guy Haley – Joshua Reynolds: A háború vihara

Warhammer fantasy végre olyan nagyon jó volt végre olvasni . a szokásos harc,meg harc ,meg harc.senki nem várjon csoda sztorit ,de jó hogy itt van megint .
már csak megy Felix és Gotrek kéne .

Hippoforaccus >!

A viharhozott.

Biztos vagyok benne, hogy nem ismerek valamielősztorit, ami kellene ahhoz, hogy értsem, mi is az a rengeteg kaszt, faj, meg tudomisén még mi, amivel az író dobálózik a vakvilágba.
Ha nem ez a helyzet, akkor borzalmas, hogy ennyire nem törődik azzal, hogy értsék.
Ezt figyelmen kívül hagyva egy nagyon jó, véres hadjárat, részese lehettem, ahol két isten harcos varázslói nyomkodják egymást a húsdarálóba.

Kardok Vihara

Ebből már valamennyivel többet megtudhatunk, hogy kik is azok, akikről olvasunk, mégis mocskosul kell koncentrálni, hogy értelmessé lehessen tenni a történetet a sok kaszt és név körül.
Érdekes történet, de egy kis többletinformációval sokkal jobb is lehetne.

A Hajnal Kapuja

A három csatából, amit ez a könyv rejt, ez a legjobb. Igazi epikus helytállás, hősiesség, meg miegymás.
Csak itt is aza baj, hogy lövésem sincs, mi ez a rengeteg kaszt, amit felsorakoztatnak.

péter86>!
Nick Kyme – Guy Haley – Joshua Reynolds: A háború vihara

Kicsit lassan haladtam a kötettel, ennek pedig az az oka, hogy olyan történt amit nem gondoltam, hogy valaha is bekövetkezhet, történetesen megcsömörlöttem a folyamatos vérontástól a könyvben.
Aki valami grandiózus világ leírást keres Sigmar korához, az kénytelen tovább keresgélni, mert az ebben a kötetben szereplő három novella igazából nem egyéb, mint három nagy csatajelenet. A világ mikéntjeire nem akar magyarázatot adni.
Ami engem még kissé zavart az az írások terjedelméhez mérten sok nevesített szereplő, egy idő után teljesen elveszítettem, hogy ki kicsoda.

Máté_Farkas_Nagy I>!
Nick Kyme – Guy Haley – Joshua Reynolds: A háború vihara

Nem volt rossz könyv! Pörgős és akciódús, de egyszerű egyes helyeken. A kötet három novellát tartalmaz, melyek közül szerintem a 2. volt a legjobb. Abban bepillantást nyer az olvasó a Viharszülöttek és a Káosz követőinek gondolataiba, motivációiba is. A másik kettő pedig inkább a harcjelenetekre koncentrál.
Ha valaki olvasott már átlag Warhammer 40.000 regényt, annak ez is be fog jönni, de hatalmas elvárásokat ne tápláljon senki a könyvvel kapcsolatban. Kíváncsian várom a folytatást!

Warhammer: Age of Sigmar: Világkapu-háborúk sorozat · Összehasonlítás