Bumm ​a gatyában 3 csillagozás

Kényes kérdésekről kamasz fiúknak
Nick Fisher: Bumm a gatyában

A kamaszkor a változások ideje. Ez a könyv segítségedre lesz abban, hogy megértsd, mi történik a testeddel, és miért. Szó esik benne többek között a merevedésről, a nedves álmokról, arról, hogy nem a méret a lényeg és hogy mire érdemes figyelni az első szexuális együttlétek alkalmával. A kötet végén a leggyakrabban előforduló szexuális úton terjedő fertőzésekről is találsz információt, hogy tudd, mikor kell orvoshoz fordulnod.

Ne ijedj meg, nem az a cél, hogy megtanulj egy rakás latin kifejezést, hanem az, hogy megértsd, mit is jelent egy huncut, virsli formájú húsdarabbal a lábad között együtt élni.

148 oldal · ISBN: 9789634030737 · Fordította: Tóth Gábor
148 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634030270 · Fordította: Tóth Gábor

Caladril

Nick Fisher: Bumm a gatyában Kényes kérdésekről kamasz fiúknak

Kihívás miatt futottam bele a címébe, és muszáj volt kihoznom a könyvtárból. :) Szórakoztatóan és humorosan oktat a könyv, a kamaszkorba épp belépő fiúknak, lányoknak sok kérdésére választ ad. Nekem néhol nem tetszett egy-egy példa vagy mondat, a rejtett pszichológiai hatása miatt, de ettől függetlenül, ha lenne gyerekem tuti a kezébe nyomnám.

Nick Fisher: Bumm a gatyában Kényes kérdésekről kamasz fiúknak

Már a borító is csalogató, s a cím is figyelemfelkeltő. Ez egy nagyon hasznos és részletes olvasmány a kamaszfiúknak. Persze a lányoknak is hasznos lehet, mert nem árt ismerni a másik nemet kényes részletekig menően.
Nem csak felvilágosít, de eloszlat aggodalmakat, és sutba vág tévhiteket.
Az, hogy a méret miatti aggodalom késlelteti a túl korai életkorban megkezdett szexuális életet, azt gondolom, nem egy rossz dolog. Mert minek is ezt elkapkodni? Azért mert ciki szűznek lenni? Azért, mert a szájhős haverok, osztálytársak már fűvel-fával? Na persze! Nem utolsó sorban erre is kitér a könyv.
S mily sok megnevezése lehet a férfiak becses testrészének…, csak ámultam-bámultam. Olyan szinonimákat tudott felhozni az író több testrészre és a velük kapcsolatos tevékenységekre, hogy csak na.
A szexről szóló rész bőre sikeredett, de ez egyáltalán nem baj. Megtudhatják a fiúk, hogy a szex nem csak a szexről és magáról az aktusról szól, hanem sokkal több annál. Nekem meglepetést okozott, hogy az orális szexre is kitért az író.
A könyv nem mellőzi részletesen tárgyalni az óvszer használatát, s eloszlatja a körülötte keringő tévhiteket. Leírja a nemi úton terjedő betegségeket is, s kitér az egyéb elváltozásokra, amik érinthetik a nemi szerveket, és bátorítja kamasz olvasóit az idejében való orvoshoz fordulásra. A körülmetélésben aránylag „otthon vagyok”, de a plastibell módszernek utána kellett néznem a neten, mert nem tudtam mi fán terem (bár az író leírta, de vizuális vagyok). Meglepően olvastam, hogy az ókori görögök szentnek tekintették a makkot, ezért nem szabadott kikandikálnia a fityma alól. S mivel az olimpikonok meztelenül játszottak, elkerülvén az ilyen kivillantásokat, kapoccsal, vagy madzaggal összekötötték a fitymájukat. Jesszus!!
A komoly tartalom mellett kiemelném a humort, ami végig ott volt a könyvben. Ez nagyon tetszett, mert lazaságot adott a témáknak. Ahogy az is megmosolyogtatott, hogy az oldalszámok alsógatyába vannak öltöztetve.
Tetszettek a közbeiktatott kamaszlevelek-, kérdések, melyek az íróhoz érkeztek egy újság rovatában. Igaz ezeknek egyike-másika olyan valószerűtlen volt, de végül is egy tudatlan, felvilágosulatlan kamasztól származhatott egy-egy ilyen „érdekes” levél.
Az író említi, hogy a lányok jóval nagyobb odafigyelést kapnak kamaszkorban a testüket illetően, mint a fiúk. Elgondolkodtam ezen, és szerintem ez szomorú. Hát a fiaink nem érdemlik ezt meg? Nekik miért maguknak kell rájönniük dolgokra a saját tapasztalataik kapcsán? Ez némelykor ijesztő lehet nekik! Őket miért hagyjuk magukra? Velük is sokat és nyíltan kéne beszélgetni, s talán így kevesebb szorongás és tévhit lenne bennük a testüket illetően.
Ennek a kis könyvnek én voltam az első kölcsönzője, de nagyon remélem, hogy rábukkannak a könyvtárba járó kamaszfiúk, s nem röstelkednek haza is vinni magukkal. Mert senki sem úgy születik, hogy mindent tud, még akkor sem, ha a saját testéről van szó!

148 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634030270 · Fordította: Tóth Gábor
cicvarek

Nick Fisher: Bumm a gatyában Kényes kérdésekről kamasz fiúknak

Tényleg nagy durranás! Vicces és okos egyszerre. Kamaszfiúknak, szüleiknek alapmű, csajoknak sem ártana elolvasni!

dianna76 P

Nem a gatyádban lévő kis darabkád az, ami számít, hanem te magad, akiből kinőtt.

dianna76 P

A pénisz egy megbízhatatlan szerszám.

dianna76 P

Furamód a golyók kivitelezése nem tűnik igazán mestermunkának. Férfiként az emberi faj jövőjét egy kis bőrszütyőben hordjuk, amely a lábaink között lengedezik, miközben az agyunk (amely bár a legokosabb szervünk, mégsem elég okos ahhoz, hogy reprodukálhassa magát) egy betonnál is keményebb csonttárolóban kapott helyet!

dianna76 P

A péniszed bizony eléggé meg tudja nehezíteni az életedet. Egy huncut kis bot, ami a tested legkevésbé praktikus részén foglal helyet, és roppant viccesen tud kinézni. Hidegben olyan, mint egy házába visszahúzódó csiga, ami két szem aszalt szilván ül; melegben meg olyan, mint egy petyhüdt főtt kolbász egy pár, bársonyzacskóba zárt tojással.

dianna76 P

A mennyiségnél előbbre való a minőség. A személyiséged minősége, nem pedig a szerszámodé.

dianna76 P

A magazinokban és a pornófilmekben szereplő emberek azok, akik eltérnek az átlagtól, nem pedig azok, akik őket nézik.