Rossz ​Cica megküzd Béni Bával (Rossz Cica 3.) 35 csillagozás

Nick Bruel: Rossz Cica megküzd Béni Bával

Ki fog vigyázni szegény Cicára, amíg elutazik a gazdi? Hát a jó öreg Béni Bá!

Azt hiszed, könnyű egy aranyos cicusra vigyázni, amíg a gazdi nincs otthon? Akkor készülj a legrosszabbra!
Cica gazdái egy hétre rábízták Cicát és Kutyust a jó öreg Béni Bára. Vajon túl fogja élni? És hány darabban?

Eredeti cím: Bad Kitty vs Uncle Murray

Eredeti megjelenés éve: 2010

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olvasni jó!

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
154 oldal · ISBN: 9789633991848 · Fordította: Goitein Veronika

AniTiger MP
Nick Bruel: Rossz Cica megküzd Béni Bával

Még jobban tetszett, mint az első rész – pedig azért is oda voltam! Ez a rossz cica egy tündér. Béni bát is bírtam és azt is, hogy a kutya folyton valami hülye fejet vágott. X) Tudnám, hogy miért nincs meg a könyvtárban a második része… és hol van a negyedik kiadása? *lázad, lázad, lázad, lázad*

❤❤❤

tmezo P
Nick Bruel: Rossz Cica megküzd Béni Bával

Hihi :), ez a rész is mozgalmas volt, hasonlóan, mint az első. Jól szórakoztunk Béni bá és Cica küzdelmén. Vicces volt ahogy Cica álcázta magát, Béni bá pedig majd szívbaj kapott.
Több hasznos dolog is van benne a cicák félelmeiről.

gybarbii
Nick Bruel: Rossz Cica megküzd Béni Bával

Ez a rész talán kevésbé tetszett, mint az első kettő, de még így is nagyon aranyos volt. Végre jobban megismerkedhettünk Béni Bával és a cicák természetével is. Az illusztrációk megint zseniálisak voltak! Remélem, hamarosan a többi résznek is megjelenik a magyar fordítása, hiszen az óriási meglepetés tényleg MEGLEPETÉS volt, és nagyon vicces történeteket sejtet! :)

buzavirág
Nick Bruel: Rossz Cica megküzd Béni Bával

Ebben a részben jobban megismerhetjük Béni Bát, bár én inkább mellékszereplőként kedvelem, azért így is voltak jó poénok.
Az ilyen vicces, jópofa illusztrációkkal tarkított történetek igazán meghozzák a kedvet az olvasni tanulóknak.

Felixa P
Nick Bruel: Rossz Cica megküzd Béni Bával

Rossz a cica??? Mivel cicáról van szó, lehet akármilyen rossz; akkor is egy cica…
…és a cicákat csak imádni lehet! :))
Szórakoztató, aranyos történet, bár egy kicsit alulmaradt a többitől.

ggizi P
Nick Bruel: Rossz Cica megküzd Béni Bával

Ez a rész is helyes volt, de nem volt olyan átütő, mint az első könyv. Viszont tetszettek benne a kisebb magyarázós részek, amik egy kicsit rávilágítottak a macskák viselkedésére is. Ilyen az elsőben is volt, csak ott jobban elvonta a figyelmünket a macskafürdetés mizériája :)
És az őrült macska-grafikák még mindig nagyon ott vannak a szeren :)

Katica12
Nick Bruel: Rossz Cica megküzd Béni Bával

Ez tipikusan az a könyv, amelyet nem hoztam volna ki a könyvtárból saját jószántamból, dehát ezt nem én választottam. Sok kép, kevés felirat, „érdekes” rajzok, néhol kis szöveg, és olyan bugyutának tartottam már a címet is. Máté fiam kezébe akadt a könyvtárban, megtetszett neki, ok, egy próbát megér. Kis elsős, kell, hogy olvasson. Tegnap este, miután Máté elaludt elővettük, olvasgattuk. Gergő szinte gurult a nevetéstől, gyöngyöző kacaja betöltötte a lakást, és egyes részeket újra és újra el kellett olvasni. Tényleg aranyos történet és vicces rajzok. Ma reggel elmeséltem Máténak, hogy tegnap kiolvastuk a könyvet és majd vele is olvassuk, mielőtt rosszul esett volna neki, hogy kihagytuk. De semmi ilyen nem történt, hanem nevetve idézett a könyvből (amit a könyvtárban olvasott kb. 2 hete!). Megváltozott a véleményem a könyvről, végül is nem én vagyok a célközönség, és ha a gyerekeket valamiért ennyire megfogja (legalábbis az én ketőmnek), akkor már betöltötte a feladatát. Kiolvassuk a többit is, főleg úgy, hogy most olvasom, hogy azok jobbak.
Történet röviden: Béla bát bízzák meg, hogy a jó kutyusra és a rossz cicára vigyázon a gazdi távollétében :)
xxx
És megvettem mind a 3 részt: kell nekünk :)

kriszmanesz P
Nick Bruel: Rossz Cica megküzd Béni Bával

hm. rossz ez a cica. és ijedős… de nem is csodálom, mert ettől a Béni Bától én is megijednék. amúgy ez a kötet elég szomorkásra sikerült, és még mindig jobban tetszene színes illusztrációval.

Driz
Nick Bruel: Rossz Cica megküzd Béni Bával

Zseniális. Imádtuk. Hamar ki lehet olvasni a képregény stílusa miatt. Kezdő olvasónak kitűnő. Ráadásul a macskákról is megtudhatunk néhány érdekességet.:)

tmezo P

ÜDV NÉKED, CICA!

Isten hozott a Macskák Mennyországában, ahol minden, amit látsz, EHETŐ. Igen, minden!

A hegyek ropogós macskatápból készültek. A fák kolbászból és szalonnából vannak. A földből konzerv macskaeledel nő. A fű pedig természetesen macskafű.