Végzetes ​erők 9 csillagozás

Nick Arnold: Végzetes erők

Ha úgy gondolod, hogy bírod gyomorral a tudomány émelyítőbb arcát, akkor olvasd el ezt a könyvet és facsard ki belőle a végzetes igazságot az erőkről!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rettentő tudomány

Egmont-Hungary, Budapest, 1999
160 oldal · ISBN: 9636273383 · Fordította: Békési József · Illusztrálta: Tony De Saulles

Sceurpien I
Nick Arnold: Végzetes erők

Amikor először előkerültek ezek a könyvek, még nem volt igazán használva az internet információszerzésre a gyerekek által, így általam sem, épp ezért a szerzőről, Nick Arnold-ról mindenkinek volt valami története, miszerint kipróbált minden hülyeséget, fiatalon meghalt, börtönbe került, mert kiharapott egy részt egy ismeretlen férfiból, csak hogy megtudja, milyen a nyers hús íze, és hasonlók. Persze ezekből semmi sem igaz, és ezek engem szerintem már akkor sem nagyon befolyásoltak a könyvek olvasásakor. Leginkább azért, mert ezek a kötetek egyszerűen jók. Ha mindenki ezeken (is) nevelkedne, biztosan többen érdeklődnének a reáltudományok iránt, és szerintem az alsóbb osztályokban így kéne megszerettetni a tényleges értéket alkotó tudományokat és tantárgyakat a fiktív értéket alkotó tudományoktól.
Minden egyes könyve ugyanarra a sémára épül, azaz hogy az iskolában nem tanítanak meg mindent, és ennek kapcsán néha kicsit túlzóan ugyan, de igaz történeteket mesél a tudománytörténetből, vagy érdekes kísérletekre buzdít fel, majd elmagyarázza, miért is fontos ez.