Tébolyító ​Tudományos Mindentudó 3 csillagozás

Nick Arnold: Tébolyító Tudományos Mindentudó

Tudomány, a szaftosabb részeket sem elhallgatva!
A Tébolyító tudományos mindentudó, ahogyan a címe is sejteti, egy rettentő tébolyító kalauz minden tudományhoz. Induljunk a tudomány forgószelével egy kis barangolásra az elképzelhető legapróbb dolgoktól egészen a világegyetemig, melynek nagyságát még elképzelni sem lehet…
Lapozz bele a könyvbe és megtudod,
– miért szippantod be a dinoszauruszok böfögését,
– mi pukizik az ágyadba naponta 20-szor,
– mi történik, ha átdobsz egy nyulat a Föld középpontján?

Arra is lehetőséged nyílik, hogy kiborító körutazást tegyél az emberi testben, részt vegyél a Rettentő Tudomány űrhajósképző tanfolyamán, továbbá megtekinthesd a mindent átfogó óriás képet a tudomány idétlen időszalagjával együtt.

A tudomány sohasem volt még ilyen rettentő!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rettentő tudomány Egmont-Hungary

Egmont-Hungary, Budapest, 2005
92 oldal · ISBN: 9636282447 · Fordította: Makayné Forgács Melinda, Makay László · Illusztrálta: Michelle Strong, Tony De Saulles

Kicsibogár>!
Nick Arnold: Tébolyító Tudományos Mindentudó

No kérem, aki szereti a vicces ismeretterjesztőket, vagy olvasott már a szerzőtől nem fog csalódni.
Aki viszont nagyon komolyan veszi saját magát és a tudományt, az lehetőleg 5 km-es körben kerülje el ezt a könyvet, nehogy maradandó károsodás érje ;)
Igazából szemelvények a tudományos életből viccesen, mégis közérthetően. Kedvencem volt a rakoncátlan radioaktivitás, a csillagtorpedó, az aszteroidajáték éno meg a kvízek. Izgalmas és vicces olvasmány. A dinós részek picit untattak, de aki szereti őket, annak ez is biztos izgalmas lesz.
Nagyon örülök, hogy ez a könyv a könyvtáramat színesíti. :)