Válaszúton 176 csillagozás

Nicholas Sparks: Válaszúton Nicholas Sparks: Válaszúton

A jóképű, biztos egzisztenciával rendelkező Travis Parker az agglegények tipikus életét éli: vízi sportoknak hódol, barátaival találkozik, vagy éppen utazgat a nagyvilágban. Látszólag könnyedén veszi az életet, akárcsak a nőket: meglehetősen sűrűn váltogatja a barátnőit. Egy nap új lakó költözik a mellette lévő házba: a fiatal és csinos Gabby, aki látszólag mindenben az ellentéte, alig várja, hogy a barátja feleségül kérje és családot alapítson, és egy cseppet sem nézi jó szemmel szomszédját. A két ember életmódja nehezen fér meg egymás mellett: ezért Gabby egy kimerítő hét után úgy dönt, rendreutasítja a férfit. Dühösen átmegy hozzá, de semmi nem úgy alakul, ahogy azt eltervezte…

Nicholas Sparks (Szerelmünk lapjai, Éjjel a parton, Eltékozolt évek, Az őrangyal, Igaz hittel, Üzenet a palackban, Első látásra, Kedvesem) legújabb megható regényében két egymásnak teremtett lélek gyötrelmes küzdelméről olvashatunk, arról a harcról, amit egymásért, a szerelmükért és a boldogságért vívnak.

Eredeti megjelenés éve: 2007

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

General Press, Budapest, 2016
276 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636439293 · Fordította: Nagy Ágnes Karolina
General Press, Budapest, 2008
284 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636430917 · Fordította: Nagy Ágnes Karolina

Stephanie Parker · Travis Parker · Gabby Holland

Tóth_Orsolya_3 P>!
Nicholas Sparks: Válaszúton

„Átlagos nap volt ez, olyan, mint bármelyik, de legfőképpen olyan, amikor minden úgy történt, ahogyan a nagy könyvben meg van írva.”

Szerencséje van, kedves Nicholas Sparks, hogy minden úgy történt, ahogy a nagy könyvben meg van írva! ;) Mert ellenkező esetben, rettentő haragommal kellett volna szembenéznie. ;)
Megríkatott és megnevettetett. Köszönöm! *-*

Milli88 P>!
Nicholas Sparks: Válaszúton

„Ha a beszélgetést tekintjük a dalszövegnek, a nevetést a zenének, az együtt töltött időből így lesz sláger, amelyet bármikor szívesen meghallgatunk, anélkül, hogy megunnánk.”

Nem olvastam el a fülszöveget, csak megláttam a könyvtárban és levettem a polcról. Teljesen felkészületlenül kezdtem el olvasni, minden elvárást nélkülözve haladtam a könyvvel. Ez az ötödik elolvasott könyvem Nicholas Sparkstól, ezért gondoltam, hogy tartogat romantikát, egy minimális erotikát és egy nagy bonyodalmat, vagy szívszorító jelenetet. De ezt, amit végül történt nem gondoltam volna.
Haladtam a könyvvel és már több, mint a háromnegyedénél tartottam és még mindig nem tudtam, hogy mire számítsak, hisz nemsokára vége és még nem jött a nagy BUMM! Aztán, ahogy ez a gondolat megfordult a fejemben lapoztam kettőt és ott volt a felirat: MÁSODIK RÉSZ. Nem tudtam, hogy mi fog történni, csak sodródtam az árral. Aztán ahogy haladtam tovább az oldalakkal egyre nagyobb gombócot éreztem a torkomban és egyre nagyobbakat kellett pislognom, hogy ne potyogjanak a könnyeim.
Minden elismerésem Travisé. Fogalmam sincs, hogy hogyan tudta ép ésszel kibírni a történteket. Nekem tippem sincs, hogy hasonló helyzetben mit csinálnék? Nagy valószínűséggel összeomlanék. Ő mégis erős maradt a lányai, a felesége és a családja kedvéért.
A végére pedig értelmet nyert bennem, hogy miért is kapta a könyv ezt a címet. Nem tökéletes, nem is lett nagy kedvenc, de jó szájízzel fogok később visszagondolni rá. És ha az élet úgy hozza, akkor nem kizárt, hogy még újra is olvasom.

Porcsinrózsa>!
Nicholas Sparks: Válaszúton

Nagyon népszerű és termékeny író könyvét vehettem újra a kezembe egy kihívás kapcsán. Tény, hogy nem mindegyik könyve egyformán magas színvonalú, és nem is mindegyik hordoz eget rengetően mély mondanivalót. Szinte valamennyi tipikus amerikai környezetben játszódik, az ott élő emberek életfelfogásával, amely sokszor eltér az európai gondolkodástól.
Legtöbb könyvét mégis nagyon szeretem. Egyrészt, mert kikapcsol a szürke hétköznapokból, s olyan tájakra repít, ahová másként úgysem jutok el. Másrészt olyan együttérzéssel tudja megformálni és ábrázolni egy – egy figuráját, mintha annak valamennyi gondját, nehézségét már maga is megszenvedte volna a valóságban. Regényalakjai fiktív szereplőkként is szinte dédelgetett gyermekei.
Amiért még igazán a szívem csücske Nicholas Sparks, az az optimizmusa. Ő a remény fenntartásának nagymestere , ebben a regényben is, és az általa létrehozott szórakoztató irodalomban. Akárhogy alakul a cselekmény, biztos lehetek benne, hogy a végére minden jóra fordul. Olvasóként tartja bennem a reményt, és elhiteti velem, hogy az élet szép. Ezért aztán lehet, hogy a sokadik könyve már kissé sablonos, de mindig tud valami újat mondani, vigasztalni, meglepetéssel szolgálni. Feltéve, ha nem kezdek el azon agyalni, hogy mennyire kiszámítható a végkifejlet, hanem csak hagyom magam elvarázsolni.

Sippancs P>!
Nicholas Sparks: Válaszúton

Tegnap este, úgy a könyv felénél járva visszalapoztam a borítóhoz, hogy meggyőződjek arról, biztos jó könyvet olvasok? Ezt a történetet is Nicholas Sparks írta, ugyanaz az író, aki a Szerelmünk lapjait és az Éjjel a partont?
Bevallom, a történet első része nem igazán tetszett. Olyan volt, mint egy középkategóriás romantikus füzet. Sem a szereplők, sem a cselekmény nem fogott meg, és bár igyekeztem koncentrálni, többször is előfordult, hogy untam a könyvet.
A második rész viszont megmentette az egészet. Az már igazán sparksos volt, ott már sikerült érzelmileg is beleásnom magam a történetbe, és ha ez nem lenne elég, alaposan csőbe is húzott az író, mert én egyből Gabby és Travis spoiler gyanakodtam.
Mindent összevetve ez most 4 csillag.

Ferger_Jolcsi P>!
Nicholas Sparks: Válaszúton

Régebben több Sparks regényhez is volt szerencsém, de egy ideje nem olvastam tőle. A Válaszúton c. kötet eléggé felkapott lett a filmadaptáció megjelenésével, de számomra nem hozta a várt színvonalat. Sajnos több helyen untam, ezáltal sokszor el is kalandoztak a gondolataim olvasás közben. Gabby a kötet elején rögtön a Travis-szel való megismerkedésnél a férfira zúdítja minden keserűségét, a férfit mégis rabul ejti a nő személyisége. A nagy szerelem beteljesülése után éveket ugrik a cselekmény a jövőbe, ahol egy súlyos baleset után kell elég komoly kérdésben döntenie Travisnek, aki tanácstalanul és döntésképtelenül áll a történtek előtt. Végül a kevésbé rossznak tűnő lehetőséget választja, ami a helyes útnak bizonyul. Nekem ez a nagy időbeli ugrás nagyon fura volt a kötetben, túl hirtelen jött.

Bővebben: link

KönyvMoly_1989>!
Nicholas Sparks: Válaszúton

„Meddig mehet el valaki a szeretet nevében?”

Előbb láttam a filmet, amely a könyvből készült, ami borzasztóan nem tetszett, szerintem a legrosszabb vászonra vitt Sparks adaptáció, ezért elég sokáig halogattam a regény elolvasását.
Aztán jött egy kis olvasási válság, kétszer is belefutottam olyan könyvbe, ami nagyon nem tetszett, ezért kerestem a polcomon egy nevet, akinek a műveiben sosem csalódok.
Nicholas Sparks egyszerűen fantasztikus abban, hogy egyszerű emberi érzelmeket, minden flanc nélkül olyan módon vet papírra, hogy teljesen képes legyek elveszni benne és a végén elmorzsoljak legalább egy könnycseppet.
Semmi rendkívüli dolog nem történt, mégis szép volt és olvastatta magát a kötet. Lassú, szerelmes történet, a végén egy morális dilemmával. Én is úgy döntöttem volna, mint Travis. Én is azt kérném, mint Gabby. Nehéz, nagyon nehéz…
4 és fél csillag, mert vannak a szerzőnek sokkal erősebb művei is, mindenesetre jól esett olvasni.

Katica_98 P>!
Nicholas Sparks: Válaszúton

Ha ez lett volna az első Nicholas Sparks könyvem, biztosan 5 csillagra értékelem. Mivel már az ötödik, összehasonlítva a többivel 4,5 csillagot kap.
Semmi kétség hogy Nicholas Sparks nagyon szépen ír. Maga a történet is jó volt. Viszont volt valami ami ismét nem tetszett, még pedig a szerelmi vallomás egy hét ismeretség után. Nekem ez gyors volt, és ilyennel már találkoztam Nicholas Sparks könyvében. Talán maga az író egy hős szerelmes típus :)) Ami pedig zavart, hogy volt olyan rész, ahol minden második mondat azzal kezdődött, hogy „Travis”. Ez egy idő után nekem sok volt. Mindent összevetve azt kell hogy mondjam, igaz kisebb – nagyobb hibákkal, de tetszett, és örülök hogy elolvastam.

Gaby_Roney IP>!
Nicholas Sparks: Válaszúton

Hmm… itt aztán gyorsan le lett zavarva a szerelmi vallomás. Hiszem, hogy van szerelem első látásra… Na jó, mégsem. :)
Alapjában véve nagyon jó a sztori, és maga a történet is fordulatos volt, de nekem picit erős volt, hogy szinte egy hét után jött a nagy szerelmi vallomás. Itt egy kicsit több időt adtam volna a két főkarakternek, hogy még jobban működjön az a bizonyos kémia közöttük.
Ettől és ezeket leszámítva egész jó kis könyvet kaptunk az írótól. :)

meteoritastar>!
Nicholas Sparks: Válaszúton

Úgy gondoltam ez egy könnyed, laza kis szórakoztató romantikus történet lesz. Ebben nem is tévedtem. Gabby és Travis megismerkedése igazán jól sikerült. Jókat mosolygtam és nevettem is miközben összebarátkoztak. De utánna,….. Sok mindenre számítottam, hogy hogy fog folytatódni a történetük, de erre nem. Igazán megható és szívfacsaró fordulatot vettek az események.
Számomra ez a könyv eltérő volt a megszokottól és nem csak amiatt, ahogy elett mesélve ez a történet.spoiler Ha tudom, hogy így fog alakúlni a cselekmény, nem olvasom el, nem igazán nekem valóak az ilyen történetek. DE örülök, hogy nem tudtam. Mert attól még, hogy nem lett a kedvencem, megszerettem a szereplőket, együtt nevettem velük és akaratlanul is elgondolkoztam Travis kérdésén, amit nem egyszer tett fel.
Ez egy Szép történet volt.

/ A filmről csak annyit, hogy a filmbeli Travisből kiírtottak mindent, amitől Travis Travis volt. Anyámasszony katonájának tünt néha. Rengeteg minden nem úgy volt, mint a könyvben. Egyedül az a nagy drámai pillanat tetszett, igaz, az is teljesen másképp volt. Meg volt még pár aranyos jelenet. De amúgy el lett rontva. KÖNYVET OLVASD előbb!!!!! /

KBCsilla P>!
Nicholas Sparks: Válaszúton

Nagyon szeretem NS könyveit, mindegyik, legalábbis amiket eddig olvastam, maga a remény.
Én nem szeretek úgy filmet nézni, hogy előtte olvastam a könyvet, vagy fordítva, így hiába tetszik sokaknak a film is, engem nem csigázott fel.
Azért is szeretem NS könyveit, mert úgy ír, ahogy szerintem a valóságban sohasem zajlanak az események. Vagy én nem vagyok jó helyen a világban.
Álombéli helyszínek, hihetetlen emberi tulajdonságok.
Viszont miután az én szememben egy romantikus könyv éppen attól romantikus, mert vágyakat, álmokat képvisel, úgy tökéletes ez a könyv is, ahogy van.

cherryd>!

Az utazás nem arról szól, hogy mit nézünk meg, hanem inkább arról, amit közben átélünk…

Aquarius >!

– Nem hittem, hogy erre képes vagy.
– Mármint mire?
– Hogy ilyen gyorsan meg tudod utáltatni magad valakivel! Ritkaság! Általában az emberek megismerkednek először.

Kapcsolódó szócikkek: Stephanie Parker
csilla0923>!

– Akkor, ha nincs jobb dolga, jöjjön át egyedül!
– Nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet…
– Miért?
– Mert szeretem a barátomat.
– És?
– És mi?
– És…szeretheti nálam is!

Kapcsolódó szócikkek: Gabby Holland · Travis Parker

chhaya>!

Az élet arra való, hogy éljük, nem?

Milli88 P>!

[…] remélem, a barátod minél előbb rájön, milyen szerencsés, hogy te az élete része vagy. Ha nem, nagyot hibázik.

Kapcsolódó szócikkek: Gabby Holland · Travis Parker
Ferger_Jolcsi P>!

Ez nem egyszerűen szag volt, hanem inkább bűz, ami úgy taglózta le, mintha a Csillagok háborújából az Erő járt volna arra.

Aquarius >!

A veled töltött idő ráébresztett arra, mi hiányzott eddig az életemből. Minél többet vagyunk együtt, annál inkább veled képzelem el a jövőt. Ezt korábban senkivel kapcsolatban nem éreztem! Sőt, lehet, hogy nem is fogom. Mielőtt megismertelek, soha nem voltam szerelmes! Bolond lennék, ha nem küzdenék érted!

cherryd>!

De ma már más vagyok, mint akkor voltam. Mint ahogy az utazás végén is más ember voltam, mint a kezdetekor. Sőt; holnap is másmilyen leszek, mint ma. Vagyis minden utazás egyszeri és megismételhetetlen. Még ha ugyanoda megy is az ember, és ugyanazokkal találkozik, akkor sem lesz ugyanaz az élmény. Nem érezném ugyanazt Számomra ez az utazás lényege. Emberekkel találkozni, megtanulni nemcsak elfogadni egy másik kultúrát, hanem élvezni is; úgy venni részt benne, mintha helybéli lennék, és úgy reagálni mindenféle benyomásra.