Mindig ​van holnap 181 csillagozás

Nicholas Sparks: Mindig van holnap Nicholas Sparks: Mindig van holnap Nicholas Sparks: Mindig van holnap Nicholas Sparks: Mindig van holnap

A szerető férj és odaadó apa, Miles Ryan harmonikus élete semmivé foszlott azon a napon, amikor felesége meghalt egy cserbenhagyásos balesetben. Noha továbbra is minden reggel felkel, hogy gondoskodjék a kisfiáról és elvégezze seriffhelyettesi feladatait, mégis fásult, reménytelen sötétségben él. Amikor találkozik Sarah Andrewszal, fia tanítónőjével, aki egy kiábrándító házasság után próbálja újraépíteni az életét, a két fiatal egymásba szeret.
A szerelem, amiről már azt hitték, örökre száműzve lett az életükből, lassan enyhíteni kezdi a múlt fájdalmait. Ám hamarosan rádöbbennek, hogy szerelmükön kívül valami más is összefűzi őket – egy félelmetes titok, amely kemény próbatétel elé állítja mindkettejüket.
Nicholas Sparks (Szerelmünk lapjai, Éjjel a parton, Szerencsecsillag stb) lebilincselően izgalmas, megindító története egy pár újra meglelt boldogságáról, és egy kegyetlen titokról, amely örökre e boldogság útjába állhat.

Veszélyes kanyar címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 2001

General Press, Budapest, 2016
342 oldal · ISBN: 9789636439583 · Fordította: Loósz Vera

Gorkie P>!
Nicholas Sparks: Mindig van holnap

Imádom Nicholas Sparks könyveit!
Annyira élethűek, imádni valóak, keserűen édesek, olykor szívet szaggatóak vagy épp melegséggel töltik meg az ember szívét. Ami biztos, hogy nem tudja hidegen hagyni az embert. Mesterien bánik a szavakkal, szereplők ábrázolásával, az információk adagolásával és a könyvei vége mindig nagyot üt, akár szomorú, akár boldog befejezésről legyen szó.

Miles és Sarah két megtört szívű, magába fordult ember története.
Miles felesége, akit mindennél jobban szeretett, meghalt egy cserbenhagyásos gázolásban. Azóta keresi a tettest, nem hagyja nyugodni a tudatlanság. Seriff lévén duplán keresi az igazságot. Elvesztette régi önmagát, nem tud tovább lépni.
Sarah-t elhagyja a szerelme, akivel az egész életét leélte volna egy olyan ok miatt, amiről nem tehet és még inkább szüksége lett volna támogatásra.
A két főszereplő egyre közelebb kerül egymáshoz, lassan úgy érzik, mégis csak lehetnek még boldogok. Nehezen, de végül lebontják a falaikat, aztán kiderül egy olyan titok, amely örökre tönkre teheti a kapcsolatukat.
Vajon sikerül túlélni ekkora megrázkódtatást? Meg lehet bocsátani, ha feledni nem is, ekkora bűnt, noha, nem is tehet egyikük sem róla?

Nagyon szerettem ezt a könyvet is. Hamar megkedveltem a szereplőket, könnyű volt átérzni a veszteségeiket, küzdelmeiket és nagyon szorítottam nekik, hogy hátra tudják hagyni a múltat.
Nem vagyok egyáltalán sírós alkat, nagyon nehéz megsiratni, de mégis megkönnyeztem kicsit. Sparks nagyon ért ehhez, akár boldog, akár fájdalmas történetet ír, mindig könnyeket tud csalni az olvasó szemébe.

Sosem felejtem el a gyertyák történetét!

General Press, Budapest, 2017
342 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636439279 · Fordította: Loósz Vera
Mrs_Curran_Lennart P>!
Nicholas Sparks: Mindig van holnap

Nem volt rossz könyv, de Sparks írt ennél jobbakat is. Az egész történet egy cserbenhagyásos gázolás köré épül. Miles két éve nem tudja túl tenni magát felesége halálán, mivel nincs meg a tettes. De aztán fokozatosan leveti a gyászt és új kapcsolatba kezd fia tanárnőjével.
Ebből az egyszerű történetből is kihozta az író a legtöbbet a szereplők érzelmeinek bemutatásával. Mindenki szenved a múlttól, Sarah is új életet kezdeni jött a városba. Miles ámokfutását egy bizonyos pontig megértem, de aztán majdnem túl messzire megy. A Sarah és Miles közötti vonzalmat nem éreztem elég erősnek, ahogy a lánnyal bánt a vége felé, az nem egy szerelmes férfi érzelmeit tükrözte. Inkább csak egyszer olvasható kategória.

Nicholas Sparks: Mindig van holnap

Nicholas Sparks neve számomra garancia egy remek könyvre. Ez már a harmadik olvasmányom volt tőle és hozta a várt színvonalat. Konkrétan ez lett a kedvencem tőle eddig!
A történet nem egy „szokásos” romantikus sztori volt, hanem átszőtte drámával, szerelemmel és egy rejtéllyel. Nagyon olvasmányos, könnyen magával sodró történet, a karakterek mindegyike szimpatikus volt, tudtam velük azonosulni.
Kevés az olyan író, aki nem esik át a ló túloldalára, ha romantikáról és szenvedélyről van szó. Sparks pontosan érzi azokat a határvonalakat, amiket nem szabad átlépnie, és tudja, hogy meddig mehet el, mitől lesz hiteles és élvezetes olvasmány mindaz, amit leír. Számomra eddig egyik könyve sem „nyálas” vagy elcsépelt. Ez a regénye sem az.

A borítója csodaszép, imádtam kézbe fogni, hurcolászni magammal mindenhova.❤ Kölcsönbe kaptam a könyvet, de nehéz szívvel adtam vissza, olyan kis szép kívül-belül. :P

Sippancs P>!
Nicholas Sparks: Mindig van holnap

Át kell kicsit értékelnem az eddigi Sparks olvasásaimat, mert ez a könyv… huh… nagyon magasra tette a mércét. Pedig olyan kis egyszerűen indult, még gondoltam is magamban, hogy szépen, nyugisan végigolvasom, aztán jöttek spoiler, és bumm, felrobbant a történet és a békés olvasásról szőtt álmom. Eszméletlen volt a könyv második fele, végigizgultam az egészet, holott viszonylag hamar kiderült számomra, hogy a spoiler. Miles minden egyes őrült húzásán összerezzentem, mert még ha meg is értettem az indokait, szerintem átesett a ló túloldalára, azon viszont meglepődtem, hogy hagyta spoiler. Azóta is ezen kattog az agyam, hogy hasonló helyzetben én mit tettem volna…
A gyertyás befejezés nagyon illett a könyvhöz, valami hasonlóban reménykedtem, miután Miss Harkins elmesélte Kathryn és Harris történetét.

Bleeding_Bride IP>!
Nicholas Sparks: Mindig van holnap

Első Sparks regény kipipálva a bakancslistáról.
A filmekből ismert könnyed, szerethető stílus visszaköszönt a lapokról, rendesen haragszom magamra, amiért eddig tudatosan kerültem a szerző könyveit – nem gondoltam rossznak, csupán nem hittem, hogy megtalálhatjuk a közös hangot.
A történetet is élveztem, hiába nem volt a nyomozás része hú de milyen idegtépő, a végkifejlet is teljesen kiszámítható volt, miután minden szereplőt megismerhettünk.
Az egyetlen dolog, ami a kezdeti nagy rajongásom kettétörte az épp a végkifejlet, vagy inkább pontosítok: a főszereplő átalakulása a végére. Az addig egy erős, eltökélt, racionális férfi egy idegbajos hisztis tyúkká avanzsált, amivel nem tudtam azonosulni, még ha nagyon rendes leszek és azt mondom, hogy talán érthető, azok után ami a családjával történt, de valahogy mégsem. Aztán a zárszóra kicsit magához tért, de szerintem a viselkedése a végén épp egy nagy pofont érdemelt volna és a párja részéről pedig egy sohaviszontlátást inkább, mint azt a HEA-t, amit kapott.
No de, ez az én ízlésem, Sparks viszont felkerül a várólistámra.

robinson P>!
Nicholas Sparks: Mindig van holnap

Ez egy felnőtt szerelem története, drámával. Mondhatni egyszerű, hétköznapi, ami bárkivel megtörténhet. Nem rajongok a csöpögős sztorikért, de most bizony drukkoltam a boldog vég-ért. Megszenvedik, megdolgoznak érte,

Porcsinrózsa>!
Nicholas Sparks: Mindig van holnap

Ez a történet Sparks színvonalas írásai közül való , legalábbis számomra értéket képvisel. Kissé sablonosan indul, mondhatni a szokásos amerikai sztori. Aztán, ahogy halad előre a cselekmény, egyre fajsúlyosabb kérdések kerülnek terítékre.
Olyanok, amelyekkel bármelyikünk szembesülhet a saját életkörülményei között. A regény szereplői számot vetnek azzal, hogyan lehet a halál okozta veszteségből újra életet építeni. Szembesülnek a felelősségvállalás , a lelkiismeret furdalás kérdésével. Mérlegre kerül a barátság, a felelős gyermeknevelés is. Nagy kérdés, hogy melyik nyom többet a latban, a szerelem, vagy a testvéri szeretet – e ?
A végén pedig arra a következtetésre jutottam, hogy jó döntés nem igazán hozható , de annál bölcsebb sem, mint amely a könyv lapjain megszületik.

Katica_98 P>!
Nicholas Sparks: Mindig van holnap

Egy hete olvastam hasonló könyvet, amelynek ugyanez volt a végkimenetele.
Ötödik könyvem Nicholas Sparkstól. Ez harmadik a sorban. Néha azt éreztem kidolgozatlanok az események, sokkal többet ki lehetett volna hozni ebből a történetből. De nem adom fel. Az első két könyv amit az írótól olvastam, nagy kedvenc lett. Bízom hozzá, hogy találok még hasonlót.

Nicholas Sparks: Mindig van holnap

A kedvenc Nicholas Sparks könyvem… amit még nem olvastam, de a filmet már annyiszor láttam, hogy azóta sem untam meg, az a Szerelmünk lapjai. ♡
Na az nekem 5 csillagos.
Abban a történetben is 2 csökönyös szamárt ismerhetünk meg, akik nem tudnak egymás nélkül élni.
Ez a történet is hasonló történetet mesél el, több bonyodalommal, egy 2 évet felörlő titokkal, nyomozással… amit nagyon untam. 2 megtört szív, akiknek találkozniuk kellett.
Találkozniuk… hogy ne a múlton rágódjanak tovább… a jövőbe nézzenek… és a mában éljenek.

Mindig van holnap
Tudjatok megbocsájtani… mondom én, a csökönyös szamár. ;) ♡

emilia68>!
Nicholas Sparks: Mindig van holnap

Eddig minden történet amit olvastam Nicholas Sparks tollából nagyon elnyerte a tetszésemet . Ez is… Ryan és Jonah története, apa és fia, akik együtt próbálják feldolgozni a feleség illetve az anya elvesztését. Cserbenhagyásos gázolás áldozata lett . Miles és Sarah , Jonah tanárnője megkedvelik egymást és egymásba szeretnek de sajnos a körülmények, a tragikus múlt közéjük áll.
Megható , izgalmas történet volt, örülök hogy elolvastam.

Pandalány P>!

– Tudod, most egy kicsit bonyolultak a dolgok. Majd ha nagy leszel, megérted.
– Aha. – Jonah fontolóra vette, amit az apja mondott. – Én nem akarok felnőtt lenni – közölte végül.
– Miért nem?
– Azért, mert a felnőttek mindig azt mondják, hogy bonyolultak a dolgok.

Avilda IP>!

Figyelj csak, ha az anyám bizarr dolgokat kezd kérdezni tőled, jusson eszedbe, hogy én az apámra ütök. Oké?

robinson P>!

Ez is velejárt. A magány. Belefáradt a társtalanságba, abba, hogy üres ágyban ébred.

– Minden reggel elkésel.
– Akkor ébressz fel korábban.
– Nekem jobb ötletem van. Miért nem mész aludni, amikor mondom?
– Mert akkor nem vagyok fáradt. Csak reggelenként vagyok fáradt.
– Isten hozott a klubban.

rebeka202 P>!

Ám az igazi gyűlölet, amelytől liftezik az ember gyomra nem lehetséges érzelmi kötődés nélkül.

Kapcsolódó szócikkek: gyűlölet
Moncs>!

A kisfiú ötéves volt akkor, már elég idős ahhoz, hogy felfogja, meghalt az anyja, ahhoz viszont még túl fiatal, hogy megértse, sosem látja többé.

KATARYNA>!

– Nem, nem vagyok szívtipró […] megtört szívű vagyok.

KATARYNA>!

[…] néha a dolgok nem úgy alakulnak, ahogyan szeretnénk.

– Figyelj apa!
– Igen?
[…]
– Az jó, ha szereted Miss Andrewst.
[…]
– Jó?
– Igen […] – Azért, mert szerintem ő is szeret téged.