82. legjobb romantikus könyv a molyok értékelése alapján

Az ​utolsó dal 437 csillagozás

Nicholas Sparks: Az utolsó dal Nicholas Sparks: Az utolsó dal

Nicholas ​Sparks legújabb könyve egyszerre két ember megható történetét hozza közel hozzánk: egy lányét és egy apáét. A lány regénye kamaszkori lázadásról, barátságról, az első szerelem öröméről és fájdalmáról, az apáé egy házasság kudarcáról, a gyerekek iránti feltétlen szeretetről szól.
Az elvált Steve a nyári szünidőt gyermekeivel tölti tengerparti szülővárosában. Jonah, a kisfia boldog, hogy újra együtt lehetnek, de Ronnie, a nagylány, aki három éve nem áll szóba apjával, megbántottnak és csalódottnak érzi magát a kényszerű utazás miatt. Apja embersége, a kettejüket összekötő zenei tehetség, egy dal és egy titok segíti őket abban, hogy újra egymásra találhassanak. A megrázó történetet baljós sejtelmek és közössé váló álmok alakítják.
Az utolsó dal mégiscsak egy szerelmesregény; arról az érzésről szól, amely először gyújtja meg a szívet, boldogságot és kétségeket szül, és van olyan erős, hogy két fiatalt összekössön.
Mint a szerző annyi korábbi könyve, ez a mű… (tovább)

Eredeti mű: Nicholas Sparks: The Last Song

Eredeti megjelenés éve: 2009

General Press, Budapest, 2016
448 oldal · ISBN: 9789636438814 · Fordította: Szabó Ágnes
General Press, Budapest, 2016
448 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636438593 · Fordította: Szabó Ágnes
General Press, Budapest, 2010
418 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636432072 · Fordította: Szabó Ágnes

Will Blakelee · Veronica Miller (Ronnie) · Jonah Miller · Steve Miller · Ashley · Galadriel (Blaze) · Harris lelkész · Susan Blakelee · Tom Blakelee

Zsófi_és_Bea P
Nicholas Sparks: Az utolsó dal

Első találkozásom Nicholas Sparks-szal nagyon érzelmesre sikerült. A fülszöveg nem készített fel arra, hogy ez a történet ennyire mélyen megérint majd és a könyv végén egyszerre találkozom az élet szépségével és kegyetlenségével, és majd sírok ettől, és zokogok attól.

A könyv maga volt az élet, minden szépségével és szörnyűségével, az első szerelemmel, családi szeretettel, összetartással, titkokkal és megbocsátással. Kedves, bájos, ugyanakkor szívettépően megrázó. És nemcsak, hogy nagyon jó könyv volt, hanem egy fantasztikusan szép, megható történet, ami minden érzelmet megmozgatott bennem, és köszönet az írónak, hogy a végére egy nagyon szép befejezést tartogatott.

Bővebben:http://konyvutca.blogspot.hu/2016/04/nicholas-sparks-az…

Gorkie P
Nicholas Sparks: Az utolsó dal

„Az élet, pontosan olyan, mint egy dal, állapította meg magában Steve. Az eleje rejtély, a vége megerősítés, de a közepe az, ahol az érzelmek rejtőznek, amelyek megérintik az embert.”

Ritkán olvasok romantikust, Sparks azon kevés írók közé tartozik, akiktől igen és bár vannak szívszorító könyvei, meg sem fordult a fejemben, hogy ez is az lesz. Valamiért az volt bennem, hogy ez egy szép, tengerparti kisvárosban játszódó romantikus lesz. Megkaptam ezt is, de közben ennél sokkal többet.

(…)

A nyár idején Ronnie betölti a 18-at és az őt ért események hatására rengeteget változik a könyv végére. Végigkövethetjük az úton, amíg egy vad tiniből felnőtt fiatal nővé válik.

Bővebben:

Naiva P
Nicholas Sparks: Az utolsó dal

A filmet láttam már párszor. Könnyen meglehet (sőt biztos), hogy nem egy Oscar-díjas alkotás, de legalább többször nézhető kategória. Most kiderült, hogy a könyv is többször olvasható. Olvastam már évekkel ezelőtt, de most is tetszett. Az eleje kissé eseménytelennek tűnhet, de érdemes folytatni, mert azután gyakorlatilag le se lehet tenni.
Nicholas Sparks férfi létére nagyon szép romantikus történeteket tud írni. Szépen bánik a szavakkal. Szerethető karaktereket alkot, és mint a legtöbb Nicholas Sparks könyvben, alaposan meg kel harcolni a boldogságért, spoiler Összességében szép, megható történet.

Orsi999
Nicholas Sparks: Az utolsó dal

A filmet már több százszor láttam, így nem is volt kérdés, hogy elolvasom-e ezt a könyvet.
Már a film is nagyon jó volt, de a könyv tökéletes lett. Sokkal jobb, hogy több szemszögben íródott, így folyamatosan tudtuk, hogy ki mit gondol. A szereplőket imádtam, kivéve Scottot és Marcust. Ők nagyon nem voltak szimpatikusak. Scott, azért mert folyamatosan irányítani akarta Will-t, Marcus pedig mindenkit kihasznált és kétszínű volt.
A történet nagyon megható és elgondolkoztató volt. Szerintem ez az a könyv, amit mindenkinek legalább egyszer el kellene olvasni. (vagy legalább a filmet látnia kellene)

Milli88 P
Nicholas Sparks: Az utolsó dal

Ez a könyv maga volt a CSODA.
Sok hasonlóság van köztem és Ronnie között. Én sem tartom a kapcsolatot az apámmal, annyi a különbség, hogy én nem 3 éve, hanem 13.
Ettől az egyezéstől függetlenül először nem szimpatizáltam Ronnie-val. Láttam, hogy az apja nem olyan, mint a sajátom, ezért nem értettem ezt a magas fokú ellenszenvét iránta. Ezért az elején egy kicsit döcögtem. De aztán kezdett minden megváltozni és egy letehetetlen könyvvé kerekedett az olvasmányom. Öröm volt látni Ronnie jellemfejlődését, a kis Jonah cseperedését, és a rengeteg emberi érzelem sokszínűségét.
A karaktereket egy kivételével mind imádtam. Jelenleg jómagam is közel hasonló dolgot élek át, mint Ronnie. De mégis, amikor a kezembe vettem az olvasót, és megnyitottam a könyvet elsöprő nyugalom szállt meg minden egyes alkalommal. Kicsit kiszakított a napi borzalmakból és teljesen kikapcsolt.
Remélni sem mertem, hogy ennyire magával ragad, és ilyen sokrétű érzelmeket ébreszt bennem ez a könyv, de így lett. Nagyon megszerettem.

MVivien
Nicholas Sparks: Az utolsó dal

Ez a történet fantasztikus volt. Kicsit lassan indult be, de utána letehetetlen volt. Az eleje egyáltalán nem kötött le, sokáig gondolkodtam rajta, hogy abbahagyom de szerencsére végig olvastam. Rengeteg mindent éreztem olvasás közben nevettem, sírtam, meghadóttam és szurkoltam a szereplőknek, hogy minden helyre jöjjön az életükben. Ronnie-t nagyon megszerettem rengeteget változott, mikor megérkezett az apjához még egy lázadó gyerek volt, a történtek miatt azonban felnőtt. Will egy tökéletes fiú szerintem, szerettem hogy mindenben segített Ronni-nak. A kedvenc szereplőm mégis Steve volt, aki mindenre képes volt a gyerekeiért.
Nicholas Sparks a kedvenc íróim közé került, biztosan fogok még olvasni tőle. Ezt a könyvet csak ajánlani tudom mindenkinek.

Mrs_Curran_Lennart P
Nicholas Sparks: Az utolsó dal

Jaj ez a Nicholas Sparks! Szinte minden könyvének olyan szomorú a vége. Az Engem láss kivételével idáig mindig meghalt valamelyik főhős. Maga a történet egy nyár eseményeit meséli el, de inkább Steve lánya, Ronnie a történések szereplője. Rossz társaságba keveredik, szerelmes lesz, munkát vállal. Akár YA regény is lehetne a történet. Will és Jonah voltak a legszimpatikusabbak a szereplők közül, de kaptunk egy-két igazi idiótát is, amolyan bajkeverőket.

Sippancs P
Nicholas Sparks: Az utolsó dal

Nehéz bármit is írni, amikor egy könyv ennyire hazavágja az ember lelki világát. Pedig nem ismeretlen előttem Sparks munkássága, és a történet sem volt teljesen új számomra (a belőle készült filmet láttam évekkel ezelőtt), mégis az utolsó 40-50 oldal… Ahh, nem voltam felkészülve ennyire brutális horderejű, mély érzésekre! Szó szerint zokogva fejeztem be a könyvet, aztán még vagy 10 percig törölgettem a könnyeimet.
Gyönyörű és szívszorító történet volt ez családról, barátságról, szerelemről, hitről, elmúlásról és nem utolsó sorban a szeretet fontosságáról.
Teljesen igazat adok azoknak, akik az író egyik legjobb könyveként tartják számon.

ZitussKa
Nicholas Sparks: Az utolsó dal

Ez a történet csodálatos volt. Átlagosnak tűnhet az elején, és talán nehezen is indul be a cselekmény, de aki elolvassa rájön hogy a következtetés hamisnak bizonyult. Amellett hogy romantikus, szívszorító is. Megható történet egy apáról, aki hozott rossz döntéseket a múltban, de másra sem vágyik mint hogy a lánya végre megbocsásson neki, és sok időt tölthessen a gyerekeivel együtt. Valamint egy lányról, aki lázadó, és nem tudja merre tart az élete, mindenkit az ellenségének tart és emiatt tesz és mondd rossz dolgokat, de az élet kiszámíthatatlan, és ezek a fordulatok őt is megváltoztatják. Legfőbb mondanivalója a történetnek hogy fontos a megbocsátás, a múlton való túllépés. És nincs idő a haragtartásra, az élet túl rövid ahhoz hogy az életünkben fontos szerepet betöltő személyeket kirekesszük, és eltaszítsunk őket, mert az idő fogy, és megfogod bánni ha elmulasztod azokat a pillanatokat, amit együtt is tölthettetek volna. Minden szereplőt imádtam, és a szívembe zártam, ugyanúgy mint ezt a csodaszép történetet ♥ Varázsaltos volt.

A múltat nem lehet meg nem történtté tenni.
a szerelem(..) ha rád talál, akkor rád talál, és neked fel kell ismerned.

Gelso P
Nicholas Sparks: Az utolsó dal

Annak ellenére, hogy a regény eleje lassan indult, a későbbiekben elmélyült és kiteljesedett. A benne ábrázolt mély, őszinte, minden sallangtól mentes szeretet nagyon tetszett.
Örültem egy ilyen történetnek, ahol az emberek közötti szeretet – fűződjön az apa-gyermek, két testvér, barát, szerelmes, tanár, lelkész stb. között ennyire ki- és átérezhető. Szinte körüllengi a történetet, mint az apa emléke a templom ólom-üvegablakán.
Különösen szerettem az édesapa csendes, szemlélődő gondolatait olvasni, akit a lelke és annak jósága vezetett; meglepő volt Ronnie jellemváltozásának tanúja lenni, ritka pozitív élményt jelentett számomra érzékenysége, gondoskodása, megértő volta, kedvessége. Ronnie és Will alakja miatt igen ajánlom fiatal, pl. 17 év feletti molyolvasóknak. Will sokoldalúsága, meleg szíve, segítőkészsége, jó tanuló-jó sportoló alakja további követendő példa lehet előttük.
Jonah alakja igazi üde vidámságot hoz a regénybe, ugyanakkor fájdalmán mi is elérzékenyülünk.

Ajánlom ezt a könyvet azoknak, akik hisznek a szeretet erejében, a családban, mások segítőkészségében. Felnőtteknek, ifjú olvasóknak egyaránt.

„A lemenő nap fényében az óceán folyékony aranyként csillogott. (…) A víz fölött rákra vadászó csérek csaptak le a levegőből.” 36.old.

@b_anett95 Nicholas Sparks c. kihívásához ez az első olvasásom.

Anitaaa

Az élet, állapította meg magában Steve, pontosan olyan mint egy dal. Az eleje rejtély, a vége megerősítés, de a közepe az, ahol az érzelmek rejtőznek, amely megérinti az embert.

Kapcsolódó szócikkek: Steve Miller
Anitaaa

A szerelem törékeny, mi pedig nem vigyázunk rá eléggé, csak próbálunk úgy átevickélni az életen, hogy reméljük, ez a törékeny dolog ellenáll minden csapásnak

RavenS

– Kislánykoromban a kedvenc plüssállatom a kacsa volt. A szobámban kacsás tapétám volt. A hörcsögömet Dodónak hívták, mint a kacsát, a Tapsi Hapsiból. Szeretem a kacsákat.
– Én is – bizonygatta a fiú.
Ronnie arcára kiült a kételkedés.
– Szeretem a kacsát sülve, főve, roston, édes-savanyú mártással leöntve… – számolta az ujján a lehetőségeket Will.

Kapcsolódó szócikkek: kacsa
borostyan P

…Isten szava általában csak halk suttogás, és neked nagyon oda kell figyelned, hogy meghalld. Ám más alkalmakkor, a legritkább pillanatokban a válasz nyilvánvaló, és olyan hangosan szól, mint a templomharang.
[…]
– És Isten válaszolt?
– Isten mindig válaszol.
– És suttogás volt vagy templomharang?
[…]
– Természetesen templomharang. Isten tudja, hogy az utóbbi időben rosszul hallok.

Kapcsolódó szócikkek: Harris lelkész · Veronica Miller (Ronnie)

– Egyébként Will vagyok.
– Helló, Will.
A fiú várt egy pillanatig, majd:
– Ez érdekes.
– Mi?
– Általában, ha valaki bemutatkozik, a másik ember is megmondja a nevét.
– Én nem vagyok átlagos

ggizi P

(…) Ha látsz egy napsugarat, amely átvilágít azon az ablakon, vagy egy akármilyen másik ablakon, mindig tudd, hogy ott vagyok veled, jó? Én leszek az a fény. Én leszek az ablakon átszűrődő fény.

tataijucc P

Az élet, állapította meg magában Steve, pontosan olyan, mint egy dal.
Az eleje rejtély, a vége megerősítés, de a közepe az, ahol az érzelmek rejtőznek, amely megérinti az embert. Hónapok óta először nem érzett fájdalmat, évek óta először tudta, hogy vannak válaszok a kérdéseire. Ahogyan hallgatta a dalt, amelyet Ronnie fejezett be, a dalt, amelyet Ronnie tökéletesített, abban a tudatban hunyta le a szemét, hogy Isten keresése meghozta az eredményt.
Végül megértette, hogy Isten mindig, mindenhol jelen van, és mindenki megtapasztalja egyszer vagy másszor. Vele volt a műhelyben, amikor az ablakon dolgozott Jonah-val, jelen volt azokban a hetekben, amelyeket Ronnie-val töltött. Jelen volt itt és most, amikor a lánya a közös dalukat játssza – az utolsó dalt, amelyet valaha közösen élvezhettek. Visszatekintve azon csodálkozott, hogyan tudott ilyen hihetetlenül egyértelmű dolgot elmulasztani.
Hirtelen megértette, hogy Isten nem más, mint a szeretet, mégpedig a szeretet legigazibb formája, és ezekben a gyermekeivel töltött utolsó hónapokban Isten érintését olyan erősen érezte, amilyen hangosan a Ronnie keze alatt áradó zenét hallotta.

36 - Steve

Kapcsolódó szócikkek: Jonah Miller · Steve Miller · Veronica Miller (Ronnie)
FFG

…időbe telik megtalálni azt az egyet, aki éppannyira érdekes számomra, mint én az ő számára."

Sunshine

Tudom, hogy ez nem sok, és biztosan nem elég, hogy megértsd, de szeretném, ha tudnád, hogy továbbra is hiszek a szeretet ajándékában. Szeretném, ha te is hinnél benne. Megérdemled ezt az élettől, mert semmi mástól nem kaphatsz annyit, mint magától a szeretettől.

Sunshine

És esküdni mernék rá, hogy jól játszottál, mert az ember csak úgy utálhat meg valamit, ha azt előtte nagyon szerette.