Az ​őrangyal 90 csillagozás

Nicholas Sparks: Az őrangyal Nicholas Sparks: Az őrangyal Nicholas Sparks: Az őrangyal

Férje négy évvel ezelőtt bekövetkezett halála óta a huszonkilenc éves Julie Barenson ritkán randevúzott férfiakkal, most azonban úgy érzi, eljött az ideje, hogy új társat keressen magának. A jóképű és intelligens mérnök, Richard Franklin hamar leveszi a lábáról, ugyanakkor legjobb barátjához, Mike Harrishez is egyre szorosabb szálak fűzik. Julie-nak választania kell a két férfi közül, ám nem sejti, hogy a döntése tragikus események sodrát indítja el

Eredeti megjelenés éve: 2003

General Press, Budapest, 2017
560 oldal · ISBN: 9789634520320 · Fordította: Németh Anikó

Mrs_Curran_Lennart P>!
Nicholas Sparks: Az őrangyal

Ez egy romantikának álcázott thriller, pszichopata stalkerrel. Richard volt a legjobban megalkotott szereplő, illetve a rendőrnő is klassz csaj volt. A többiek viszont nem voltak rendesen 'megtervezve'. Sajnos az eleje jobban el lett nyújtva, mint a rétestészta. Mike szerencsétlenkedése az agyamra ment. Mintha nem harminc, hanem tizenkét éves lett volna. Jaj mit mondjak, hogy hívjam randira stb. Igazi romantikus hős! Aha. Ráadásul el kellett telnie 200 oldalnak, hogy felpörögjön a cselekmény, de utána már olvastatta magát. Kitartó molyoknak

Porcsinrózsa>!
Nicholas Sparks: Az őrangyal

Ebben a regényben számomra a jobb formáját hozta a szerző. Tetszett a történet, olvasmányos, pörgős cselekménnyel, jól megformált karakterekkel. A zaklatás hihető volt, sajnos, ma is előfordulhat hasonló , a valóságban nem ritkán hallunk szociopatákról. A feszültség az olvasóra is hat, a könyv második fele már kellően izgalmas.
A történet hozta a Sparkstól elvárható színvonalat. Amiért levontam a fél csillagot : túl terjengősnek éreztem. száz oldallal kevesebb is elég lett volna, kissé túlírt volt. Mike figuráját pedig az elején kár volt ennyire szánalmasan kisfiúsra venni, holott a végén talpraesett férfiként viselkedett.

Nicholas Sparks: Az őrangyal

Érzelmek kavalkádja, a boldogság keresése felnőtt fejjel, ennek drukkolhatunk olvasás közben.

bokrichard >!
Nicholas Sparks: Az őrangyal

Az eddigi Sparks kötetek közül az utolsó, amit még nem olvastam el, de itt volt az idő erre is. Összességében nem rossz, bár akadnak benne döcögős elemek. Az első fele a részletességével nagyon lapos, és vontatott, de ha azon túljut az ember… Meglepően jó Richard karaktere, és meglepően jó a thrilleres vonulat is, és bár nem ez az első ilyen műfajváltás, akkor is üdítő ezt olvasni. Mert valljuk be, a szerelmi rész Julie és Mike között karakterük laposságából eredendően nem egy akkora szám. (Mike csak azért nem bosszantott annyira, mert néhány elemében magamra ismertem :) ) A kutya kellett a sztoriba, ő a nap hőse, spoiler Nem a legjobb, de nem is a legrosszabb!

Nefi>!
Nicholas Sparks: Az őrangyal

Az alaptörténet nem lenne rossz, csak valahogy olyan érzésem volt, mintha tele lenne sablonnal, össze lenne innen-onnan vagdalva a történet. Nem volt kerek egész, ha értitek, hogy mire gondolok. Elment egynek, de nem a legerősebb története.

vgyb IP>!
Nicholas Sparks: Az őrangyal

Az eddigi tapasztalatok alapján amely Nicholas Sparks könyvek kevésbé jó értékelést kaptak, azok nálam mindig elviszik a prímet. Most sem történt ez másképp. Noha nem kimondottan romantikus regényről beszélünk, illetve Sparks megjegyzése alapján próbálta egyensúlyban tartani a romantikus és thriller vonalat, engem ez a könyv akkora izgalomban tartott, hogy alig vártam, hogy újból a kezembe kerüljön, és folytathassam. Richard személyiségének és a cselekménynek a felépítéséhez szerintem hatalmas munka kellett (nem hiába dolgozta át nyolcszor a szerző), és számomra át is jött a feszültség és az izgalom. Persze sejthető volt a végkimenetel már a regény első felében, mégis bőven megadta és felül is teljesítette minden elvárásomat. Nagyon jó volt!

Szédültnapraforgó>!
Nicholas Sparks: Az őrangyal

8. olvasásom volt ez a könyv az írótól és nagyon kellemesnek találtam a regényt, attól eltekintve, hogy thriller-ről beszélünk. Nagyon tetszik, hogy ötvözte a romantikával ezt a kemény, borzalmas műfajt.
Nagyon megszerettem a két főszereplőt Julie-t és Mike-t, édes párost alkottak.
A thriller szálnál bejött a képbe Richárd Franklin spoiler
A legédesebb a kutyus volt, totál feldobta a cselekményt :) spoiler

KittyKaty>!
Nicholas Sparks: Az őrangyal

Ez egy romantikának álcázott thriller. Sajnos az eleje nagyon el lett nyújtva. Maga Mike szerencsétlenkedése már az agyamra ment. A legnagyobb ráadásul el kellett telnie több száz oldalnak, hogy felpörögjön a cselekmény. Legalább utána már olvastatta magát….

Klári_Filutás>!
Nicholas Sparks: Az őrangyal

Olvasom itt az értékeléseket és rá kell jönnöm, hogy tényleg nem vagyunk egyformák. Nekem maximálisan 5 csillagos ez a könyv. Ez egy új Nicholas Sparks, de mégsem.
Megpróbált egy újabb irányt, hogy ne csak „csöpögős” romantika legyen, ahogy mások nevezik az írásait, és szerintem ez jó lett.
Volt benne romantika, érzelem, de nagyon jót tett a könyvnek ez a kis izgalom, jól megtartotta az egyensúlyt a romantika és a thriller között.
Julie és Mike karaktere számomra átlagos karakterek voltak, nekem a fő karakter Singer volt. Richard már az első soroktól unszimpatikus volt.
Aki, az mondja, hogy kiszámítható volt a történet az valószínű nem olvasott még az írótól. Persze lehetett tudni, hogy Richard nem az, akinek mondja magát és nem fogja békén hagyni Juliet, de számomra az volt a legnagyobb kérdés, hogy ezúttal ki fog meghalni a könyv végén a kedvelt karakterek közül? Mert mindig meghal valaki, akit nem szeretnénk, ez Nicholas Sparks egyik fő jellemzője :)
Összeségébe véve, aki először akar tőle olvasni, az ne ezzel a könyvvel kezdje, mert valószínű, hogy nem fog neki tetszeni.

dmmddm>!
Nicholas Sparks: Az őrangyal

Rettenetesen túlírt, 200 oldallal kevesebb terjedelemben élvezhetőbb, feszesebb lett volna a történet….

Cheril>!

A düh és a szerelem egyazon érzés két ellentétes pólusa.

robinson P>!

Pontosan olyan sors vár rá, mit az édesanyjára. Az áldozaté. Egy nő, aki mindig, minden helyzetben csak áldozat.

robinson P>!

Képtelen volt közönyt színlelni iránta. Ellenállhatatlan erő vonzotta hozzá.

Farby>!

Az édesanyám azt szokta mondani, bármit tégy is az életben, az a legfontosabb, hogy olyan férfihoz menj feleségül, aki jobban szeret téged, mint te őt.

186

cherryd>!

Nem áll rendelkezésünkre egy szép nagy könyv, amelyből minden kérdésünkre készen kapjuk a választ.

Klári_Filutás>!

– Na és veled mi van, – szegezte neki a kérdést. – Te mikor találod meg az igazit?
– Ki tudja?
– Majd csak összejön. Már ha egyáltalán keresel. Azt mondják, van, hogy az illető ott áll az orrunk előtt, csak nem vesszük észre.

AdelLovesReading>!

Tudod, amikor mosolyogsz, az egész világ sokkal jobb hely, mint egyébként.

Bogas>!

A háttérben lágy zene szólt, a vacsora finom illata betöltötte a konyhát. Ebben a pillanatban Julie rádöbbent, hogy menthetetlenül beleszeretett Mike-ba.

Hetedik fejezet

Dorczy>!

Sokkal egyszerűbb az élet, ha az ember mindig őszintén megmondja, mire gondol.

Boros_Barbara>!

„ Az embernek a jövöre kell összpontosítania, nem pedig a múlton rágódnia. Mert ez-az ami még tartogathat számunkra valamit „