A ​vadvízi kaland (A medve, a jávorszarvas és a hód) 68 csillagozás

Nicholas Oldland: A vadvízi kaland

A három jó barát, akiket már a korábbi Nicholas Oldland kötetekből ismerünk elhatározza, hogy egy csónakban evezőtúrára indul. Nem könnyű úgy evezni, ha folyton nézeteltérések adódnak. A békés túra váratlan fordulatot vesz, s közben a jávorszarvas, a medve és a hód megtanulják, csak úgy jutnak ki a kalamajkából, ha összetartanak.
Tanulságos, vidám mese, amelyet a szerző teremtette képi világ tesz még vonzóbbá.
Felolvasásra és olvasásra egyaránt ajánljuk.

Eredeti megjelenés éve: 2013

Tessloff és Babilon, Budapest, 2013
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632942490 · Fordította: Rozgonyi Sarolta · Illusztrálta: Nicholas Oldland

Miss_Mila
Nicholas Oldland: A vadvízi kaland

Nem tudom eldönteni hogy utáljam, vagy imádjam.
A másik ami foglalkoztat, hogy az író mit szívhat? És én miért nem kaptam belőle? Mert ez a három jómadár csak így lehet ilyen zakkant, hogy az alkotó sem józan. :D
Még nem találkoztam a Melegszívű Medvével, a Hebrencs Hóddal és a Jámbor Jávorszarvassal. A hebrencs rendben van, de tuti jámbor ez a jávorszarvas? :D Vannak húzós ötleteik ezeknek a dinkáknak.
Feltűnt a szemeim előtt @Imre_Kázmér egyik karca is, amiben nagyban örömködik pár másik mollyal, a rafting ötletén. Hát azt kell mondjam, ezután a könyv után SEM jött meg a kedvem a raftinghoz. :)))) Sőt… :D

Dilis, oldalanként kétsoros történet, hasonlóan elmés rajzokkal, ahol állandóan feltűnik a kismadár, de mit keres az ott?! Nagyon érdekelne. Külön sztorit Neki is!!! Mint kívülállónak.
A sok sírva röhögésen és elképedésen túl persze van tanulsága is a történetnek. Egységben az erő! Összefogással sok minden elérhető.
Arra szavaznék hogy tuti tetszik ez a gyerekeknek, de mivel nem teszteltem le egy törpén sem, így nem tudom erről az oldalról megvilágítani a dolgot.

Na jó, így a végére eldöntöttem, hogy ez egy zseniálisan beteg sztori :)

Zsuzsanna_Makai
Nicholas Oldland: A vadvízi kaland

Nyilván ez a rész is zseniális volt, azt imádtam benne, h ha hülyék voltak, is tettek egy próbát, aztán mivel nem jött be, elkezdtek gondolkodni, és alkalmazkodni.
Külön kiemelném a „megsütötték az ebédjüket” részt, mert az a kép a legviccesebb.

clarisssa P
Nicholas Oldland: A vadvízi kaland

Nevetve olvadozós olvasás a három kispajtással… együtt vagy külön, főszerepelve vagy mellékszerepelve, szárazon vagy vízen, józanon vagy kevésbe józanon, de ez a kis csapat mindenképpen nagyon menő! :)

Trudiz
Nicholas Oldland: A vadvízi kaland

Már az elindulás sem volt egyszerű ebben a kalandban. A három jó barát kissé nehezen jutott közös nevezőre, de idővel kialakult minden. Nehézség is akadt… és a végére maradt egy kérdés, ami nem is kérdés.

egy_ember
Nicholas Oldland: A vadvízi kaland

Ez persze nincs benne a mesében, de ezek az állatok tuti betéptek, mielőtt kajakozni indultak. :)

gab001 P
Nicholas Oldland: A vadvízi kaland

A három jóbarát útrakel. Viszont semmiben sem egyeznek, ami nem könnyíti meg a dolgukat. A történetből arra is fény derül, hogy egy kenut csak csapatként lehet megfelelően használni. A vége külön tetszett. Szívesen olvasnám még a történeteiket.

Annemary

Hát ez kész :D
Haláli mese, annyit nevettem rajta.
Hát nem gondolok semmire inkább, hogy mi alapján pattanhatott ez ki valaki agyából :D

Caledonia_Valley P
Nicholas Oldland: A vadvízi kaland

Ez a rész kevésbé tetszett mint A hebrencs hód, mert ez még fárasztóbb volt, ám mindezek ellenére szintén tanulságos és vicces. :) A hód még mindig cuki, bár a medve és a jávorszarvas ábrázolása nekem picit fura, ahogy a környezet „üressége” is.

Katica12

A jávorszarvas jelzőtüzet akart rakni a kenuból
A medve át akarta dobni a partra a hódot, hogy hozzon segítséget.
A hód akkor inkább már kiúszott volna. A biztonságosabbnak tűnt.

Katica12

Ecc-pecc – kiszámolták, hogy a jávorszarvas legyen a kormányos.