A ​melegszívű medve (A medve, a jávorszarvas és a hód) 77 csillagozás

Nicholas Oldland: A melegszívű medve

Volt egyszer egy melegszívű medve, aki mindent és mindenkit megölelt, ami vagy aki az útjába került. Legjobban a fákat szerette ölelgetni. Azonban egy napon találkozott egy favágóval.
Nicholas Oldland meséje mese arra tanítja meg az olvasót, mekkora hatalma lehet egy szívből jövő ölelésnek.
A melegszívű medve felbukkan A jámbor jávorszarvas és A hebrencs hód című képeskönyvekben is.

Eredeti megjelenés éve: 2009

Tessloff és Babilon, Budapest, 2012
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632942094 · Fordította: Rozgonyi Sarolta · Illusztrálta: Nicholas Oldland

ziara P
Nicholas Oldland: A melegszívű medve

Ez nagyon helyes, és az üzenete is szívemből szólt!

HoneyBunny
Nicholas Oldland: A melegszívű medve

Ez az én öt csillagom, mert a gyereket nagyjából hidegen hagyta a melegszívű medve, de én nagyon imádtam! Ha most gyerek lennék, nagyon szeretném, hogy megöleljen ez a nagy barnamedv, de SAJNOS én már nyomi felnőtt vagyok, és eszembe jut amit egy régi barátnőm mesélt. Valami maciparkba ment látogatni, és marha drágán vett egy doboz fincsi málnát, aztán meg csak pislogott a kerítésnél, kezében a dobozzal, amikor látta, hogy a gondozók pont akkor dobálják be a nagy véres, cupákos cuccokat a medvéknek, etetés gyanánt. (Leszarom, hogy felnőtt vagyok, megyek megölelek valakit)

joopsy P
Nicholas Oldland: A melegszívű medve

Én is szoktam fákat ölelgetni. Imádom a fákat! Annyira édi ez a medve! :)

clarisssa P
Nicholas Oldland: A melegszívű medve

Aranyos, aranyos, aranyoooos ölelgetős medve koma, olvadozós olvasgatás, képtelenül kedves képek…
– Anyuuu, ugye kaphatok otthonra egy medvét?

gab001 P
Nicholas Oldland: A melegszívű medve

Egy medve, aki mindenkit és mindent megölel. Micsoda helyzetek adódhatnak ebből! Olykor jók, máskor kevésbé jók. Viszont van, amikor nem is találhatnánk jobb megoldást. A rajzok nem igazán szépek, mégis szívesen nézegettem őket. Egyszerű, mégis aranyos történet.

Röfipingvin MP

Pont ma olvastam:
Napi 4 ölelés kell a túléléshez, 8 a szinten tartáshoz és 12 a gyarapodáshoz!
(Virginia Satir 1916–1988, családterapeuta)

ggizi P
Nicholas Oldland: A melegszívű medve

És végre láttuk a medvét is! :) A faölelgetős medvét! Olvasás közben nagyon reméltem, hogy a favágós rész nem fog vérfürdőbe torkollani (mesénél sose lehet tudni), de medvénk példás önuralomról tett bizonyságot. Végül is az is elég rémisztő, ha egy bazi nagy medve ilyen slunggal ölelget…:)))

Mazsola_78 P
Nicholas Oldland: A melegszívű medve

Én is, én is, én is!!! Én is kérek egy medveölelést! :)

Annemary
Nicholas Oldland: A melegszívű medve

Nagyon aranyos medve. Valahogy csak a kezembe került barátnőmnél, kedvem támadt kiolvasni…. és a nagylányom nagyon odavolt (imádja a macikat :D). Szóval ölelgetős napunk lett ;)

Nicholas Oldland: A melegszívű medve

Hááát, az első pár mondat tetszett, még mosolyra is húzódott néha a szám, aztán valahogy egyre kevésbé… az ötlet jó, a színvilága, illusztrációja megfelel, a sztori lett valahogy lapos és érdektelen a végére… legalábbis számomra.

nagara

Élt egyszer egy medve, akinek a szíve csordultig volt szeretettel. Miközben járta az erdőt, minden élőlényt megölelt, ami csak az útjába került.

első 2 mondat

Trudiz

Élt egyszer egy medve, akinek a szíve csordultig volt szeretettel.

nagara

Egy napon éppen a hódot és egy fát próbált egyszerre magához ölelni, amikor észrevette, hogy a fák között egy ember közeledik, kezében fejszével.