Az ​óceán 2 csillagozás

Nicholas Harris: Az óceán

A Világító könyvek sorozat köteteit még sötétben is olvashatják, nézegethetik a gyerekek! Az egyes oldalakat néhány másodpercig fény alá téve olvashatóvá, láthatóvá válnak a betűk és a rajzok. Földünk több mint 2/3-át tengerek borítják. Otthont adnak több ezer különböző állatfajnak. A legtöbbjük a sekély parti vízben, de néhányuk a mélyebb részeken él. Elhullott állatok tetemeivel vagy a felszínről lesüllyedő elhalt növényekkel táplálkoznak, vagy éppen egymást eszik meg. A tenger mélye hideg és sötét. A mélytengeri állatoknak ezért saját fényforrásuk van. A könyv bemutatja a világító tengeri élőlényeket is.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világító könyvek

Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 2011
32 oldal · ISBN: 9789631969757 · Fordította: Jánosdeák Krisztina

danlin>!
Nicholas Harris: Az óceán

Alsó általános iskolásoknak ajánlom, játékosan tudnak tanulni a tenger élővilágáról. Nyilván bővebben is lehetett volna írni a témáról, de ízelítőnek és szórakozásnak elegendő, mellesleg így is tudnak olyan szavakat beletenni, amiről még nem hallottam (biolumineszcencia – mélytengeri állatok fényforrása). Még sosem olvastam világító könyvet, és ezzel az érdekességgel biztos hódítani fog a kisebb iskolások körében.