A ​füstlovag 26 csillagozás

Nicholas Evans: A füstlovag

A ​tűz, mely oly sokak életét fogja gyökeresen megváltoztatni, egyetlen villámcsapással kezdődött. Szélcsendes, holdtalan éjjelen csapott be egy hegygerincen, s csak az erdő állatai voltak tanúi, amint egy széthasadt fenyőből kígyózni kezdett a füst.

Egy közeli tisztáson fiatalkorú bűnelkövetők táboroztak, akiket azért hoztak ide vezetőik, köztük Julia Bishop, hogy megtalálják önmagukat. Valaki közülük azonban már soha nem fog hazatérni, hiába érkeznek idejében a füstlovagok, Connor Ford és Ed Tully, a hegyi erdőtüzekben különleges oltási és mentési feladatokat ellátó ejtőernyősök. Mindketten szerelmesek Juliába, és Julia is szereti mindkettőjüket, de a hegyen bekövetkezett tragédia választásra kényszeríti.
A másik férfi ezután fotóriporterként a világ háború dúlta részeit járja, de a sors kifürkészhetetlen akaratából mégis eltéphetetlen szállal kapcsolódik ahhoz a nőhöz, akit mindenkinél jobban szeret.

Vakmerő kalandokba menekül a boldogtalanság elől, hátha… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2001

Európa, Budapest, 2002
504 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630772140 · Fordította: Pék Zoltán

shadowhunter1975>!
Nicholas Evans: A füstlovag

Nagy kedvenc, fantasztikus könyv, olyan, amit évente olvasok. Nem lehet megunni.

vigili>!
Nicholas Evans: A füstlovag

Az író könyvei lebilincselőek. Érzelemdúsak, fordulatosak, izgalmasak. Mindenkinek ajánlom !

mokus75>!
Nicholas Evans: A füstlovag

Szépen fel van építve a történet, kibontva a karakterek. A nyelvezete is kellemes, jó volt olvasni. Fordulatos, hogy több helyszínen vannak a főhősök van benne háború, karrier, szerelmi szál.

eeddie>!
Nicholas Evans: A füstlovag

Evansnak egy olyan könyve, amit bármikor újraolvasnék – ahogy párszor már meg is tettem. A többi könyve nem fogott meg, a Suttogóra egyáltalán nem emlékszem, pedig az a legismertebb, a Csapda eléggé nyomasztott.

belata>!
Nicholas Evans: A füstlovag

Két jó barát ,füstlovagok, mind a ketten beleszeretnek Júliába,aki egy szerencsétlenség után választásra kényszerül.

Nicholas Evans: A füstlovag

Szenzációs, megható szerelmi történet három ember boldogságkereséséről. A romantika rajongóinak különösen ajánlom.

Nyctea P>!
Nicholas Evans: A füstlovag

A könyv eleje lebilincselő volt. A két barát és a nagy szerelem története, a füstlovagok mindennapjai, Skye története és lelki fejlődése, a sokkoló tragédia, majd a talpraállás. Ám a vége felé kezdett ellaposodni a sztori. Szeretem a sok szereplős, több szálon futó regényeket, amiben kicsit mindenki életét megismerjük, de ennél úgy éreztem, hogy túl sokszor tér el a fő száltól, és olyan eseményeket részletez, amik a történet szempontjából nem annyira lényegesek, és nem is túl izgalmasak. A végkifejlet is elég kiszámítható volt, bár szerencsére a könyv vége felé ismét akadt egy-két körömrágós rész…
Kellemes olvasmány volt, de A suttogót és A csapdát szerintem nem közelíti meg.

matraimelinda>!

A fontos dolgok az életben mindig véletlenül történnek.

matraimelinda>!

A többi képre még csak rá sem pillantott.