Véres ​Rózsa (A banda 2.) 0 csillagozás

Nicholas Eames: Véres Rózsa

IDEJE KÉT VÉGÉN ÉGETNI A GYERTYÁT

Betelt a pohár: Tam Hashfordnak elege van abból, hogy egy ardburgi kocsmában világhírű zsoldosok sörét csapolja, és közben bárdok dalait hallgatja, akik dicsőségről, legendás kalandokról és hőstettekről énekelnek. Amikre még véletlenül sem az álmos kisváros falain belül kerül sor.

Így amikor az egyik legnagyobb zsoldosbanda a hírhedt Véres Rózsa vezetésével Ardburgba érkezik, Tam kapva kap a lehetőségen, hogy dalnokként melléjük szegődjön. Mindig is ilyen kalandról álmodozott, és nem kell csalódnia: a banda olyan útra indul, amelynek csak kétféle végállomása lehet: dicsőséges győzelem, vagy halál. Esetleg mindkettő.

TURNÉ INDUL, LEHET WADULNI!

Nicholas Eames legújabb regénye ismét tökéletesen vegyíti a rock’n roll életérzést a cinikus humorral és a fantasyvel.

Fumax, Budapest, 2019
520 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634701163 · Fordította: Matolcsy Kálmán

Fumax KU

– Közeleg a Télkirálynő! – kiáltozta egyikük, egy tar kopaszra nyírt fejű nő. A hír persze senkit sem lepett meg igazán. A Télkirálynő követői szerint úrnőjük folyamatosan közeleg (és állítólag az Örök Tél jár a nyomában). Tam úgy vélte, a papok ugyanúgy meglepődnének, mint bárki más, ha a Télkirálynő egy szép napon valóban betoppanna.

Fumax KU

Nem engedhettem meg magamnak, hogy megjavíttatom, és egyébként is úgy voltam vele, a régi csapatom keresni fog, úgyhogy eladtam valami kövér narmeeri kereskedőnek annyi aranyért, hogy három kolákot kellett vennem, csak hogy el tudjam vinni a pénzt.
Tam felemelte a kezét.
– Mi az a kolák?
– Olyan, mint valami pikkelyes teve, púp nélkül – adta vissza Cura a kupát.
– Mi az a teve? – kérdezte Tam.
– Olyan, mint valami szőrös kolák, csak púpja van – felelte Rose, de közben le sem vette a szemét Doshiról.