Japán 2 csillagozás

Nicholas Bornoff: Japán

„Illusztrációban, térképekben és történelmi információkban gazdag”
Los Angeles Times

-Beppu vulkanikus vidéke
-Hatalmas Buddha-szobrok
-Onszenfürdők
-A hirosimai Peace Memorial Park

A következő kiadói sorozatban jelent meg: National Geographic Traveler útikönyvek Geographia

Geographia, Budapest, 2009
400 oldal · ISBN: 9789639810556 · Fordította: Kada Júlia

_Lexy_ P>!
Nicholas Bornoff: Japán

Mindig is érdekeltek a távol keleti országok kultúrája, történelme. Legfőbb képpen Japán – a felkelő nap országa.
A könyv nagyon részletesen mutatja be magát az országot, tele színes képekkel, rajzokkal, térképekkel, útvonalakkal.
Külön-külön fejezetekben ismerhetjük meg az ország történelmét, kultúráját, és a modern Japánt. A szerző hitelesen és részlet gazdagon mutatja be az ország egyes régióit és főbb ismertetőit. A könyv olvasása közben rengeteg új információkat, ismereteket szerezhetünk magáról Japánról.
Többek között bepillantást nyerhetünk a szigetország vallásába és a híres japánkertekbe, fürdőkbe, illetve olvashatunk gésákról is (egykor és ma).
Külön plusz pont, hogy a könyv végén van egy úti kisokos, amiben szinte minden fontos információval el vagyunk látva. Mint például a beutazás, közlekedés, egészségügy, vásárlás, szállodák és éttermek, kulturális szórakozások és általános illemszabályok.
Összességében tetszett a könyv.