Belső ​alkímia – Gyakorlati útmutató a szellemi fejlődéshez 3 csillagozás

Ni Hua-Ching: Belső alkímia – Gyakorlati útmutató a szellemi fejlődéshez

Emberi ​lénynek lenni igencsak nehéz vállalkozás. Hogy miért? Mert sok mindent kell megtanulni, és rengeteget kell tapasztalni a személyes fejlődés folyamatában.

Az emberi életben mindhárom szféra jelen van: fizikai, mentális és szellemi. Nem tagadható, hogy minden életformának anyagi támogatásra van szüksége, de az egész életünk nem csak az anyagi szférára korlátozódik. Szellemünknek is fejlesztésre van szüksége. Az emberi társadalom iránya azonban radikálisan elfordult a szellemi törekvéstől az anyagi törekvés felé. A mai túlnépesedett modern világban az élet anyagi és mentális aspektusai túlhangsúlyozottak, különösen az intellektuális tudást értékelik túl, amely az embereket egyenesen az élet szellemi oldalának megtagadására készteti, nemhogy el-, illetve felismerné fontosságát.

Az embereknek szellemi gyarapodásra és fejlődésre van szükségük, hogy egésszé válhassanak, ám ők az emberi teljességet figyelmen kívül hagyó tudományos kutatás és ipari technológia… (tovább)

Lunarimpex, Veszprém, 2019
216 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156042002 · Fordította: Edelényi Gyula, Pásztor Gréta

Füge>!
Ni Hua-Ching: Belső alkímia – Gyakorlati útmutató a szellemi fejlődéshez

Ismét egy gyönyörű és határozott írás Ni mestertől, és ez már valóban az, ami: egy magas szintű tanításokat és útmutatást adó gyűjtemény. E tekintetben nem is érdemes úgy kézbe venni, hogy a taoizmus alaptanításaival és koncepcióival nincsen tisztában az olvasó; ha máshonnan nem, legalább Ni mester korábbi könyveiből.

Vékonyka kiadvány lett, és ennek megfelelően egy kicsit „csemegézősnek” tűnt a könyv: egy kis (magas szintű) elmélet, aztán pár oldal életvezetési útmutatás; majd néhány szent szöveg és invokáció; aztán néhány gyakorlat, kéz- és testtartások; majd újabb gondolatok… inkább szemezgetés a magasabb szintű tanításokból. (Bár mivel nem olvastam Ni mester összes könyvét, ezért lehet, hogy a teljes anyagot olvasva ezek valóban a korábbiak kiegészítései és pontosításai.) Ez alapján tehát nem érdemes átfogó rendszerleírást és teljes tanításokat várni tőle – de biztos vagyok benne, hogy nem is ez volt a mögöttes szándék a megírásakor.

Összességében számomra nagyon szép, hasznos és tiszta gondolatokat ad – sőt, gyanítom, hogy úgy működik, mint a legtöbb, magas szintű spirituális írás: pont azokat az üzeneteket találja meg benne minden kereső, amire az adott szintjén éppen szükséges van. Ami biztos, hogy érdemes legalább Ni mester korábbi könyveit is elolvasni, mielőbb bárki belekezdene.