Ivy ​az erdőben 3 csillagozás

Németh Márk: Ivy az erdőben

Egy könyvről sem állíthatjuk biztosan, hogy majd megváltoztatja a világról alkotott képünket vagy, hogy formálni fog személyiségünkön. Ugyanakkor szerintem mindegyiknek ez kell, hogy legyen a célja. Mindegy hogy milyen stílusban vagy eszközökkel, de hatással kell, hogy legyen ránk. Ez a könyv egy mesés történetet mesél el egy lányról, ki nem is olyan boldog és egy farkasról, ki nem is olyan gonosz, mint azt a mesékben megszokhattuk. Ugyanakkor kettejük fordulatokban gazdag, érzelmekkel teli, mesés történetébe beleszövődik a véres valóság is. Történetük közelebb áll a mi világunkhoz, s szereplői emberibbek, mint azt gondolnánk. A lányok és a rájuk leső gonosz farkasok. Ebben a könyvben a jó és rossz nem feltétlenül jelenik meg annyira szélsőségesen, mint azt már megszokhattuk. Azok figyelmébe ajánlanám, akik már elunták magukat az örökké boldog befejezéseken. Ugyanokkor a Happy End megszállottjai is értékes tapasztalatokkal gazdagodhatnak. Jó szórakozást kívánok!

Underground, Budapest, 2012

Tűz ki nem alhat,
Acél ki nem csorbulhat,
Család szét nem hullhat!

pelikanbence>!

– Semmi baj…. – nyöszörögte Farkas – legalább még egyszer utoljára láthattam azt a mosolyt, amiért annyit küzdöttem.

pelikanbence>!

Egyszer is épp elég fájdalmas meghalni. S még fájóbb csonka lélekkel tovább élni.