20. ​századi egyetemes történet II. – Európán kívüli országok 6 csillagozás

Németh István (szerk.): 20. századi egyetemes történet II. – Európán kívüli országok

A második kötet – magyarul szintén először – az Európán kívüli országok 20. századi történetét tárgyalja. Amerika, Ausztrália és Új-Zéland, Ázsia, Afrika, a Közel- és Közép-Kelet s Délkelet Ázsia történelmének fejleményeit a legismertebb hazai történészek írták meg. Izgalmas elemzéseik nyomán kirajzolódnak az egyes térségeket és sorsunkat meghatározó nagyhatalmi politika tendenciái, mozgatóerői és személyiségei. Külön fejezetben ismerkedhetünk meg a nemzetközi kapcsolatok 1945–2000 közötti történetével, valamint a 21. század elejének világjelenségeivel és problémáival. A kötet naprakészségét jelzi, hogy tematikája a 2001. szeptember 11. utáni új világrend elemzésével zárul.

A művek szerzői: Arany Éva, Anderle Ádám, Andor László, Balogh András, Búr Gábor, Egedy Gergely, Faludi Péter, Fiziker Róbert, Gazdik Gyula, Jordán Gyula, Kocsis András, Kovács Attila, Lugosi Győző, Szerdahelyi G. István, Németh István

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Osiris tankönyvek Osiris

Osiris, Budapest, 2006
Osiris, Budapest, 2005

Bibi_️3>!

Nagyon szeretem Németh István történelem könyveit. Érthető, jól összeszedett. Nagy segítség volt a beadandóhoz ismét.

Irasalgor>!

Mindig is szerettem olyan helyekről és országokról olvasni, amikről általában senki sem beszél, mert vagy túl messze van, vagy alapvetően a történelmük nincs olyan érdekes, hogy az nagyban befolyásolná a világpolitikát. De ha így vesszük, valakinek a magyarok történelme is nagyjából csak pár oldal lehet egy ilyen könyvben, mégis számunkra az egyik legérdekesebb dolog, amiről tanulhatunk. Éppen ezért tetszett ez a könyv nagyon, mert bár tény, hogy egy-két ország történelme felületesen megjelenített, míg például India szerintem kicsit túlságosan is részletes, de ettől függetlenül szerintem hiánypótló a magyar egyetemi tankönyvi piacon, bár megkockáztatom, hogy a történelem iránt érdeklődők számára kötelező olvasmány lehet – főleg, ha még érdekli őket is az első világháborútól egészen napjainkig ezeknek az egzotikus országoknak a történelme.