20. ​századi egyetemes történet II. – Európán kívüli országok 6 csillagozás

Németh István (szerk.): 20. századi egyetemes történet II. – Európán kívüli országok

A második kötet – magyarul szintén először – az Európán kívüli országok 20. századi történetét tárgyalja. Amerika, Ausztrália és Új-Zéland, Ázsia, Afrika, a Közel- és Közép-Kelet s Délkelet Ázsia történelmének fejleményeit a legismertebb hazai történészek írták meg. Izgalmas elemzéseik nyomán kirajzolódnak az egyes térségeket és sorsunkat meghatározó nagyhatalmi politika tendenciái, mozgatóerői és személyiségei. Külön fejezetben ismerkedhetünk meg a nemzetközi kapcsolatok 1945–2000 közötti történetével, valamint a 21. század elejének világjelenségeivel és problémáival. A kötet naprakészségét jelzi, hogy tematikája a 2001. szeptember 11. utáni új világrend elemzésével zárul.

A művek szerzői: Arany Éva, Anderle Ádám, Andor László, Balogh András, Búr Gábor, Egedy Gergely, Faludi Péter, Fiziker Róbert, Gazdik Gyula, Jordán Gyula, Kocsis András, Kovács Attila, Lugosi Győző, Szerdahelyi G. István, Németh István

Tartalomjegyzék

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Osiris tankönyvek Osiris

>!
Osiris, Budapest, 2006
388 oldal · keménytáblás · ISBN: 9633897612
>!
Osiris, Budapest, 2005
388 oldal · keménytáblás · ISBN: 9633897599

Várólistára tette 5

Kívánságlistára tette 14


Kiemelt értékelések

Bibi_️3>!
Németh István (szerk.): 20. századi egyetemes történet II. – Európán kívüli országok

Nagyon szeretem Németh István történelem könyveit. Érthető, jól összeszedett. Nagy segítség volt a beadandóhoz ismét.

Irasalgor>!
Németh István (szerk.): 20. századi egyetemes történet II. – Európán kívüli országok

Mindig is szerettem olyan helyekről és országokról olvasni, amikről általában senki sem beszél, mert vagy túl messze van, vagy alapvetően a történelmük nincs olyan érdekes, hogy az nagyban befolyásolná a világpolitikát. De ha így vesszük, valakinek a magyarok történelme is nagyjából csak pár oldal lehet egy ilyen könyvben, mégis számunkra az egyik legérdekesebb dolog, amiről tanulhatunk. Éppen ezért tetszett ez a könyv nagyon, mert bár tény, hogy egy-két ország történelme felületesen megjelenített, míg például India szerintem kicsit túlságosan is részletes, de ettől függetlenül szerintem hiánypótló a magyar egyetemi tankönyvi piacon, bár megkockáztatom, hogy a történelem iránt érdeklődők számára kötelező olvasmány lehet – főleg, ha még érdekli őket is az első világháborútól egészen napjainkig ezeknek az egzotikus országoknak a történelme.


Hasonló könyvek címkék alapján

Robert Capa: Kissé elmosódva
Amerikai elnökök könyve
John Lukacs: Az Egyesült Államok 20. századi története
David F. Schmitz: Brent Scowcroft
Kurt Rieder: Japán szamurájok a II. világháborúban
Hahner Péter: A Vadnyugat
David Faber: München 1938
Miloslav Stingl: Indiánok hadiösvényen
Rick Atkinson: Ágyúdörgés alkonyatkor
Julie Otsuka: Amikor isten volt a császár