Paks ​nagyközség monográfiája 0 csillagozás

Németh Imre – Somogyi György – Koch József: Paks nagyközség monográfiája

Évszázados tapasztalatok érlelték meg azt a meggyőződést, hogy a népeknek vagy nemzeteknek élete semmiben sem különbözik az egyes emberek életétől. Mint a népeket, nemzeteket, az egyéneket is emlékeik teszik napról napra gazdagabbá. Ezek az egyéni emlékek pedig elválaszthatatlanok a történelmi események láncolatától. a múltat azért tanulmányozzák, hogy tanuljanak belőle, és minél több hasznos tapasztalatot adhassanak a jövő nemzedéknek.
A történelemtudomány régen az elsárgult papírlapokból csupán a nagy egyéniségek hőstetteit olvasta ki. A századforduló kapitalista történetírása a már itt-ott felfigyelt a néptömegek fejlődésére is. A marxista-leninista történetszemlélet az első, mely komolyan foglalkozik a társadalmi tudat fejlődésével. Éppen a tudományos történelemszemlélet a biztosíték arra, hogy ez a munka felhasználhatta az előző korok haladó elemeit, a polgári történenettudomány konkrét eredményeit

412 oldal · keménytáblás · ISBN: 963030399X · Illusztrálta: Kovács Sára