Ez a a kis könyv az 1945 nyarától, a második világháború végétől megjelent hét országos olvasottságú folyóiratnak rajzát kívánja nyújtani, amelyek vagy eleve irodalmiként indultak, vagy, ha egyebet is nyújtottak, az irodalom akkor is hangsúlyosan volt bennük jelen, s így szóltak hozzá kérdéseihöz is. Rajtuk kívül, természetesen, volt néhány más kezdeményezés is, de azok ezekhez hasonló elterjedettségre nem tettek szert, s többnyire rövidebb életűek is voltak.
Az itt bemutatottak 1948-49-50-ben szűntek meg. A közművelődés kommunista pártirányítása teljessé lett, s annak jegyében került sor újabbak, ezen irányítás intencióinak megfelelően szerkesztettek indítására.
Ezeket a lapokat – mint a szűkebb olvasottsági körűeket is – az Akadémiai Kiadó A magyar irodalom története, 1945-75 című négykötetes munkájának első kötete egyenként néhány mondatos jellemzéssel fölsorolja, de gárdájukról, programjukról, vitáikról egymáshoz való viszonyukról, megszűnésük okairól csak… (tovább)
Hét folyóirat 1945–1950 0 csillagozás
Hasonló könyvek címkék alapján
- Fleisz János: Az erdélyi magyar sajtó története 1940–1944 ·
Összehasonlítás - Rapcsányi László (szerk.): Tolnai Világlapja 1901–1944 ·
Összehasonlítás - Bengi László: Az irodalom színterei ·
Összehasonlítás - Buzinkay Géza (szerk.): Mokány Berczi és Spitzig Itzig, Göre Gábor mög a többiek ·
Összehasonlítás - Karig Sára (szerk.): Barátok, rokonok ·
Összehasonlítás - Cseh Gergő – Krahulcsán Zsolt – Müller Rolf – Pór Edit (szerk.): Zárt, bizalmas, számozott II. Irodalom-, sajtó-, és tájékoztatáspolitika 1962–1979 ·
Összehasonlítás - Miskolczi Miklós: A Kiskegyed Nagynapjai
·
Összehasonlítás - Pál Zsombor Szabolcs: Portugália magyarországi megítélése a két világháború között ·
Összehasonlítás - Krausz Tamás (szerk.): Antikapitalista baloldal ·
Összehasonlítás - Jobst Ágnes: A nyelv kisajátítása ·
Összehasonlítás