Kényszerbetegség ​és határterülete 0 csillagozás

Németh Attila (szerk.): Kényszerbetegség és határterülete

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Filum, 2000
254 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638347791 · Illusztrálta: Nagy Frigyes

Wanita>!

A kényszert, […] valójában mint kozmikus rendező elvet kell szemlélnünk, amely a káosztól védi meg az egyént és közösségét. „Az a szükségszerűség, hogy az életet rituális cselekedetekkel szilárd formába kényszerítsük, az elmúlástól, a haláltól, a létezésmód változásától való félelemből ered. Az újnak a kezdése, amely a létező végét jelenti, ez az, ami a félelmet gerjeszti” (Benda, 1974). Valójában a legtöbb kényszerbetegnél felismerhető a változástól való félelem, a kezdéstől és a befejezéstől való rettegés.

Németh Attila (szerk.): Kényszerbetegség és határterülete anorexia, hajtépegetés, játékszenvedély, kleptománia, szexuális kényszerek, hipochondria

Kapcsolódó szócikkek: kényszer
Ninácska P>!

Több mint 10 éve kezdtem foglalkozni a pszichiátria egyik legtitokzatosabb korképével, a kényszerbetegséggel. A tüneteknek kimeríthetetlen a tárháza. Hiába ásunk egyre mélyebbre, mindig találkozunk valami újjal, valami meglepővel. Nagyon sokat tanultam a betegeimtől. Ők segítettek abban, hogy még jobban megérthessem a „kényszer rejtélyét”. Ezt a könyvet kollégáimmal, egyben barátaimmal írtuk közösen. Együtt dolgoztunk, bár más-más munkahelyen. Ez a csapat alapította hat éve a kényszerbetegséggel foglalkozó tudományos egyesületet. Szeretnénk, ha könyvünk segítene a betegeknek, hogy szakemberhez forduljanak, és a szakembereknek, hogy hatékonyabban kezeljék kényszeres betegeiket.