Kis ​magyar művelődéstörténet 6 csillagozás

1000-1945
Nemeskürty István: Kis magyar művelődéstörténet Nemeskürty István: Kis magyar művelődéstörténet Nemeskürty István: Kis magyar művelődéstörténet

A gyakran kényesnek mondott témákhoz egykor is bátran nyúló szerző ezúttal is különös „bátorságot”, felkészültséget igénylő feladatra vállalkozott – egyetlen kézikönyvben áttekinteni a magyar művelődés majd évezredes történetét.
A Széchenyi-díjas tudós és publicista a tőle megszokott eredetiséggel, alapossággal és könnyedséggel közelít hatalmas témájához – avatott vezetőként kalauzolja végig olvasóját az államalapítástól a második világháborúig terjedő évszázadok művelődéstörténetének szövevényes útvesztőjén. Impozáns stílusban tekinti át múltunkat: gondos kézzel „tisztogatva meg” annak nem egy olyan mozzanatát, vonulatát, melyet – méltatlanul és igaztalanul – az utóbbi évtizedekben már-már elfeledtünk, elfeledtetni, átértékeltetni akartak velünk.

Szent István Társulat, Budapest, 2003
200 oldal · ISBN: 963361337X
Szent István Társulat, Budapest, 2000
Szent István Társulat, Budapest, 1994

richabi
Nemeskürty István: Kis magyar művelődéstörténet

Jegyzettámogatásból vettem a főiskolai könyvesboltban, mert tudtam mit várhatok Nemeskürtytől. A szerző remekül érthető és emészthető alapműveltséget kínál ebben a kis munkájában.