Mennyi ​minden 27 csillagozás

Nemes Nagy Ágnes: Mennyi minden Nemes Nagy Ágnes: Mennyi minden

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Móra Kiadó: Nemes Nagy

Móra, Budapest, 2014
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631197648 · Illusztrálta: Schall Eszter
Móra, Budapest, 1975
40 oldal · ISBN: 9631102262 · Illusztrálta: Hincz Gyula

Rituga P>!
Nemes Nagy Ágnes: Mennyi minden

Csodás kis versek, melyek a gyemeki mágikus gondolkodást elevenítik fel. Pillanatképek városról, természetről.

Móra, Budapest, 1975
40 oldal · ISBN: 9631102262 · Illusztrálta: Hincz Gyula
dianna76 P>!
Nemes Nagy Ágnes: Mennyi minden

Mióta olvasni tudok, azóta szeretem Nemes Nagy Ágnes gyermekverseit. Nagyon sok ismerős volt, és akadtak kimondottan gyerekkori kedvencek is, mint az Ugróiskola, vagy a titkos útról szólóak, a Nyári rajz, s a címadó vers. Utóbbin elgondolkodtam. Ez voltaképp egy szomorú vers, mert arról szól, hogy mennyi mindent eldobunk, azaz szemetelünk. Na és Jeromosról, a remeterákról szóló… Ezt úgy, de úgy szerettem, ill. még ma is szeretem. Mert ez egy kis mese rímbe szedve. Gyakorlatilag annyiszor olvastam anno, hogy szinte kívülről tudom. Kevés olyan vers van a kötetben, ami új volt számomra. Az illusztrációk pedig csodaszépek. Hiába Schall Eszter nagyon tud!

Móra, Budapest, 2014
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631197648 · Illusztrálta: Schall Eszter
Nemes Nagy Ágnes: Mennyi minden

Kedves ismerős versek bukkantak elő a lapokról. Ebben a válogatásban is szerepel egyik kedvencem: A titkos út. Aranyos rajzok adják a további kellemes hangulatot.

anesz P>!

borító + ill.: 5
tartalom: 4
stílus: 5
líraiság: 5
élmény: 4
mondanivaló: 4

Ezt a kötetet szintén édesanyámnak hoztam ki, de ha már itt volt, én is elolvastam. Voltak benne ismerősök, amik megzenésítve Halász Judit lemezeiről még gyerekkoromban belemásztak a fülembe. Pl.: A Gondolj-rám- virág még felnőttként is sokszor eszembe jut. Az ismeretlen versek is bájosak, tényleg a legkisebbekhez szólnak, és az idő sem ártott nekik. Kedvencem A csiga lett, a gyermeki gondolkodást, a segítőkészséget fejezi ki, jót mosolyogtam rajta. A rajzok remekül kiegészítik a mondókákat, versikéket. Megállapítottam, hogy kellene még Nemes Nagy Ágnestől olvasnom, mert alulművelt vagyok belőle.

Kovaxka P>!
Nemes Nagy Ágnes: Mennyi minden

Nemes Nagy Ágnes egy kincs! Némelyik versét gyerekkoromból ismerem, némelyiket onnan, hogy a gyerekeimnek olvastam. Olyan is van, amelyik megzenésítve mászott a fülembe/fejembe és ma is ott él. Viccesek, gyönyörűek, kortalanok. Egy csepp mese mindegyik. Ezt a kötetet nem találtam meg otthon, így megvettem. Tündériek az illusztrációi is (Schall Eszter)!

Paulina_Sándorné P>!
Nemes Nagy Ágnes: Mennyi minden

Aranyos versek voltak, bár néhol furák voltak a rajzok számomra. Az Ugróiskola kellemes emlékeket idézet fel bennem. spoiler

Juci IP>!
Nemes Nagy Ágnes: Mennyi minden

Klasszikus versek (bár nem mindegyik igazán alkalmas felolvasásra szerintem, megzenésítve lehet, hogy jobban működnek), az új kiadásban nagyon szépek Schall Eszter illusztrációi.

Caty12>!
Nemes Nagy Ágnes: Mennyi minden

Nagyon szép gyermek versek vannak benne. Egy néhányat már innen-onnan olvastam. Az illusztrációk nagyon szépek voltak, színesek, kreatívak. Pár kedvenc versem ebben a Mindegy minden című könyvben a Hull a bodza, Mi van a titkos úton, a Mennyi minden és a Jeromos, a Remeterák.

Szilvi_F>!

Tavaszi felhők

Bodzavirágból, bodzavirágból
hullik a, hullik a sárga virágpor.
Fönt meg a felhők szállnak az égen,
bodzafehéren, bodzafehéren.

hullj le, te zápor,
égi virágpor,
égen nyíló bodzavirágból.

Kovaxka P>!

A nefelejcs azt mondja: nem,
a gondolj-rám: igen, igen,
azt mondja, hogy: igen.

(A gondolj-rám-virág)

A TITKOS ÚT

Hogyha most elindulok,
aztán balra fordulok,
egy kis útig, titkos útig
lábujjhegyen eljutok.

Egyik oldalt házak háta,
fal a másik oldalon,
és a lombok zöld szakálla
átömlik a kőfalon.

Nem jár erre senki, senki,
csak talán a Nem-tudom-ki,
az is akkor, hogyha kell,
kézenfogva Senkivel.

így lapul a –
titkos
út!

NYÁRI RAJZ

Hogy mit láttam? Elmondhatom.
De jobb lesz, ha lerajzolom.

Megláthatod te is velem,
csak nézd, csak nézd a jobb kezem.

Ez itt a ház, ez itt a tó,
ez itt az út, felénk futó,
ez itt akác, ez itt levél,
ez itt a nap, ez itt a dél.
Ez borjú itt, lógó fülű,
hasát veri a nyári fű,
ez itt virág, ezer, ezer,
ez a sötét gyalogszeder,
ez itt a szél, a repülés,
az álmodás, az ébredés,
ez itt gyümölcs, ez itt madár,
ez itt az ég,
ez itt a nyár.

Majd télen ezt előveszem,
ha hull a hó, nézegetem.

Nézegetem, ha hull a hó:
ez volt a ház, ez volt a tó.