Jó ​reggelt, gyerekek! 16 csillagozás

Nemes Nagy Ágnes: Jó reggelt, gyerekek! Nemes Nagy Ágnes: Jó reggelt, gyerekek! Nemes Nagy Ágnes: Jó reggelt, gyerekek!

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1961

Móra, Budapest, 2015
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631197662 · Illusztrálta: Szalma Edit
Móra, Budapest, 1975
Móra, Budapest, 1962

pipacstappancs>!
Nemes Nagy Ágnes: Jó reggelt, gyerekek!

Egy nagyon érdeklődő 4 hónapossal nyűvöm ezt a leporellót. Ő szó szerint falja, de a lekerekített kemény lapok miatt biztonsággal adom a kezébe, én pedig fejből fújom neki. Az élénk színek már neki is elég kontrasztosak szerintem, a ritmusát élvezi, a napi rutin pedig minden életkorban aktuális, csak ez a youtube-os verzióknál kicsit ötletesebb.

dianna76 P>!
Nemes Nagy Ágnes: Jó reggelt, gyerekek!

Egyszer már elolvastam könyvtárban az új kiadást. Aranyos volt a szöveg, s a képek is szépek, de nem rajongtam érte. Most neten bukkantam rá a régi kiadásra. Beleszerettem! Győrffy Anna rajzai a gyermekkoromat idézik, s legfőképpen a diavetítéseket. Nagyon szeretem a képeit! Sajnos a lányok nevei a végén elcsúsztak, s efelett nem sikerült szemet hunynom. Ettől függetlenül is szeretnék egy régi példányt!

Móra, Budapest, 1975
ap358 P>!

Mennyire idealizált kép!
Érdemes olvasni a kicsiknek, hátha legalább egy dolog rögzül bennük, már ami a reggeli készülődést illeti. (Kivéve a pizsiben cipőpucolással kezdjük a napot részt.)

Röfipingvin P>!
Nemes Nagy Ágnes: Jó reggelt, gyerekek!

Egy-két logikai bukfenctől eltekintve aranyos, E-nek is tetszik, de nem annyira, mint az állatos a szerzőtől.

loz>!
Nemes Nagy Ágnes: Jó reggelt, gyerekek!

Reggeli rutin, kedves rímek. De miért pucolnak cipőt pizsamában?

Millázs>!
Nemes Nagy Ágnes: Jó reggelt, gyerekek!

Régi világ. Oké, hogy maguk pucolták a cipőt a gyerekek, de pizsiben még a mosdás előtt? Tényleg ez volt a szokás?
És egy logikai bukfenc is van benne: Évi ébred elsőnek, ő segít Daninak, de Zsuzskó megy iskolába. Hogy is van ez?