Nemes István (szerk.)

Káosz ​és rend 28 csillagozás

Nemes István (szerk.): Káosz és rend

Zvdegor Devzevor egy különös faj tagja: drelf – drének és elfek keveréke. Dorvdre Skjördben élt, az ősök palotájában, a harcművész zevorok között, s titokzatos mágikus erőit az ősök szellemeitől kölcsönözte. Ám két évvel ezelőtt sorsa komor fordulatot vett. Népét lemészárolták, városát lerombolták és felgyújtották. Zvdegor bosszúszomjasan veti magát a gyilkosok nyomába. Egyetlen társa az árnyéka: Árnyék, amely még a háborodott drelfnél is kegyetlenebb és irgalmatlanabb gyilkos…

John Caldwell új regénye, A halál árnyéka mellet Colin J. Fayard kisregénye és több mint féltucatnyi novella kapott helyet ebben a kötetben. Valamennyi történet Worlukon, a Káosz Világán játszódik, és remek szórakozást nyújt.

Eredeti megjelenés éve: 1999

A művek szerzői: John Caldwell, Colin J. Fayard, Oszlánszky Zsolt, Robert Knight, Szántó Tibor, William MacGregor, Eric Muldoom, Alec Norwood

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Cherubion Fantasy Exkluzív Cherubion

Cherubion, Debrecen, 2006
394 oldal · keménytáblás · ISBN: 963956642X · Illusztrálta: Szendrei Tibor
Cherubion, Debrecen, 1999
394 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639110574 · Illusztrálta: Szendrei Tibor

ekphrasis>!
Nemes István (szerk.): Káosz és rend

Csak a Káosz és Rendre voltam kíváncsi, azt olvastam.
Kb ennyit ér, fél csillag.
A Káosz kincsébe kezdtem először bele, és azt hittem, az e-book valami kalózpéldányból származik, azért ennyire f*s a minősége. De aztan rájöttem, hogy az nem lehet, ez tényleg szimplán ennyire sz*r. Nemes nem tud magyarul. (Először azt gondoltam, hogy fogok példát hozni, aztán rájöttem, hogy 140 oldalt nem érdemes bemásolni. A 160-ból.)
Ismeritek az olyan embereket, akik kalandjáték oldalakon írnak történetbetéteket és „novellákat”? Esetleg meg is kérnek, hogy olvass bele és véleményezd, te megteszed, és befagysz, hogy ezt hogy öntsd szavakba, hogy ne döngöljék a földbe az illetőt. Már amennyiben képes felfogni, hogy mit akarsz azzal mondani, hogy „inkabb soha, soha többé ne vess ilyet papírra”, hogy ez nem valami misztikus szabadkőműves jelszó, hanem könyörgés az ízlés nevében.
Mert én szeretem a fantasy-t és nem gondolom, hogy feltétlen irodalmi hulladéknak kell lennie.
Azért akartam Caldwell-t olvasni, mert úgy emlékeztem tinikoromból, hogy jól szórakoztam az elfek (?) és az orkok futballmeccsén, meg úgy Caldwell írásain. Ezt az élményt – finoman szóva – nem sikerült megtalálnom.
Azért én nem adom fel, de ha jót akarsz magadnak, ezt a darabot elkerülöd.
Mert úgy szaglik, mint egy ork csárda.