Nemes István (szerk.)

Ezüstláng 9 csillagozás

Nemes István (szerk.): Ezüstláng

Az Ezüstláng egy vírus, mely belülről nyúzza meg áldozatát. Ha a nyiroktól csillogó, betegesfehér, csupasz kollagén az „ezüst”, akkor a lázat, a szervezet ösztönös védőreakcióját és az ezzel járó fájdalmat nevezik „lángnak”, mert olyan lehet, mintha élve égetnék meg az embert. Tízből kilenc beteg meghal…vagy inkább a boldogság ösvényére lép?

Jim Dalton kétezer éven át utazik az űrben, s amikor a hibernálásból felébredve leszáll a célpont bolygóra, hihetetlen meglepetés várja: egy McRonald's gyorsétterem. E világvégi hely különös vendégei sorra mesélik el történetüket, melyekből kiderül a fájdalmas igazság…

Peter Sanawad „Gyorsbüfé a Szíriuszon” c. regénye mellett Greg Egan, Kim Lancehagen, Allen Newman, Brandon Hackett, Taylor A. Crabe és Kyra Potter rövidebb írásai nyújtanak izgalmas és tartalmas szórakozást a sci-fi kedvelőinek.

Eredeti megjelenés éve: 2004

A művek szerzői: Peter Sanawad, Greg Egan, Taylor A. Crabe, Allen Newman, Brandon Hackett, Kim Lancehagen

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Cherubion Science Fiction Cherubion

Cherubion, Debrecen, 2004
356 oldal · ISBN: 9639566152 · Fordította: Juhász Viktor

Anonymusx>!
Nemes István (szerk.): Ezüstláng

Greg Egan miatt kötelező – főleg a Hogyan legyünk boldogok c. novellája miatt, a címadó Ezüstláng nem lett olyan erős.

Gyorsbüfé a Sziriuszon: 160 oldal, nem sokáig bírtam, mivel nem szeretem a paródiákat.

A többi tölteléknek jó, még Kim Lancehagen ami kiemelkedő.