Nemes István (szerk.)

Csillaghajók 5 csillagozás

Nemes István (szerk.): Csillaghajók

Az ​ifjú Devon eretneknek számít Cypress Corners kicsiny közösségében, mivel nem akarja elfogadni isten akaratát. A falubeliek hajtóvadászatot indítanak ellene, a fiúnak menekülnie kell, és egy titokzatos helyre jut. Hamarosan rádöbben, hogy a világuk valójában egy gigászi méretű generációs csillaghajó, s azt is megtudja hogy a sorsuk megpecsételtetett. A hajó letért a pályájáról, és öt éven belül bele fog zuhanni egy G-típusú csillagba. Devonra, az eretnekre vár a feladat, hogy megértesse a fanatikus istenhívőkkel a probléma jellegét, és megtalálják a megoldást. Vagy egyedül kell boldogulnia?
Harlan Ellison & Edward Bryant izgalmas regénye mellett számos érdekes és szórakoztató történet várja az olvasót ebben, ahol az ismert nyugati írók mellett tehetséges magyar alkotók művei is helyet kaptak. Több remek novellával bemutatjuk az ausztrál Greg Egant, akit a modern science fiction egyik legnagyobb tehetségének tartanak. Jeffrey Stone paródiájából pedig kiderül, hogyan… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1997

A művek szerzői: Greg Egan, Márki István, Anthony Sheenard, Poul Anderson, Christopher Sethfield, Viszokay Tamás, Juhász György, Tristan de Luca, Pap Viola, Mihaleczky Péter, Liam Strong, Trenka Csaba Gábor, Joe Szakmáry, Hüse Lajos, Jeffrey Stone

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Cherubion Science Fiction Cherubion

Cherubion, Debrecen, 1997
394 oldal · ISBN: 9637841946

Gavallér_Márk>!
Nemes István (szerk.): Csillaghajók

Hmm…. összességében tetszett! Mivel több mű is van benne így nehéz összefüggő véleményt alkotni róla! Nekem nagyon tetszik az alapkoncepció hogy több kisebb regény egyben, főleg Sci-fi :D Most totózhatnék hogy első tetszett, második nem, harmadik… de felesleges van benne egy-két gyengébb sőt volt egy amit nagyon nem tudtam követni XD De összességében jók vannak benne! Érdemes elolvasni, mert ami viszont jó benne, az nem egyszerűen jó hanem nagyon jó! :D