Nemes István (szerk.)

Az ​öröklét nyomában 13 csillagozás

Nemes István (szerk.): Az öröklét nyomában

2871. ​A Csillagliga időszaka…
Marcuss Barbess és társa, Alex Konrad az egykori keresztes lovag fáradhatatlanul kutatnak a Vándorok, a titokzatos idegen lények után, akik kiválasztották őket rejtélyes céljaikra. Az egymáshoz kapcsolt űrhajókból és roncsokból álló, gigászi űrbázison, az Athonell Kolóniaszövetségben találkoznak egy újabb kiválasztottal, valakivel, aki nem kivételes ajándéknak, hanem átoknak tekinti a kapott halhatatlanságot…

(A címadó regény az Én, a halhatatlan-ciklus része, de önállóan is olvasható történet.)

Titokzatos módon eltűnik egy tizennyolcadik századbeli ikon, egy ismert Madonna-ábrázolás. A rendőrség tehetetlen. A multimilliomos tulajdonos egy mindenre elszánt magánnyomozót bérel fel a műkincs visszaszerzésére… Ismét vallási és faji háború dúlja fel Európát, s ezúttal a kereszténység és a fehér faj túlélése a tét. Ám van egy fegyver, egy tökéletesen pusztító biológiai bomba, amely megfordíthatja a történelem kerekét… A Fin-de-siécles… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2003

A művek szerzői: Brandon Hackett, Greg Egan, Kim Lancehagen, Allen Newman, Chuck Palmer, Peter Sanawad

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Cherubion Science Fiction Cherubion

Cherubion, Budapest, 2003
390 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639346837 · Fordította: Juhász Viktor

fekiyeti79 P>!
Nemes István (szerk.): Az öröklét nyomában

Kicsit lázadó módon vettem kezembe a könyvet, ami abban nyilvánult meg, hogy a címadó regényt hagytam a végére. És milyen jól tettem! Na nem azért, mert magasan ez az írás volt a legjobb a kötetben*, hanem az utána következő három miatt, amik majdnem elvették a kedvem az egésztől…
Bár, ha jobban belegondolok,
Richard Hell: Álmod is tudom című novellája egész jóra sikeredett, igazi „koppanós” befejezéssel. De ebben, és
Greg Egan: Csernobili Miasszonyunk című írásában erősebb volt a krimi vonal, és mint ilyenek, lassabban bontakoztak ki bennük az események, ráadásul utóbbi lezárása egy kicsit elvontra is sikerült.
A kettő között,
Kim Lancehagen: Dzsihád című novellája – hogy is fogalmazzam – egy kicsit idegesített. Nagyon nem tetszett a szerkezete, a felépítése. De lehet, hogy csak én nem tudtam ráhangolódni, ki tudja. Minden esetre nem sok maradt meg belőle. :/

„Negyedik” a sorban,
Frank Mobile: Az Interaktív Egy Háza.
Nem tudom, miért, de ez nagyon tetszett. Igaz, szintén egy kicsit lassan indult be a sztori, de utána olyan fordulatot vett, hogy húú! :)

Következett két, pár oldalas „szösszenet”:
Allen Newman: Valóságshow
és
Georges Benoit: Galaktikus játék.
Ezek szintén tetszettek, előbbi egy picit jobban. Utóbbi elég kiszámítható.

Chuck Palmer: Becsapódás című kisregénye abszolút megvett magának! Végül is amolyan „kettő az egyben”, hiszen az első fele egy kemény akció-sci-fi, a másik fele pedig inkább katasztrófa, de abszolút izgalmas volt elejétől a végéig.

Kyra Potter: A pecsét című novellája megint csak egy kicsit elvont lett, régészes-nyomozósdi. Nem tudom hova tegyem.

Forest Nighthole: Hajótöröttek
Erről nehéz spoilermentesen írni… Kicsit klisés de élvezetes novella, jóféle csavarral a végén. Tetszett.

Peter Sanawad: A vadmacska
Erről sem árulok el semmit. Személy szerint jót derültem a végén. Élvezetes, koppanós írás. Szintén tetszett. :)

Greg Egan: Az Akarat Ura
Na „eeeegen”, ehhez az én IQ-m kevés.

Allen Newman: Verlaine testőre
Hmm. Érdekes volt.

*El is érkeztem Brandon Hackett aktuális Halhatatlan -sztorijához.
Marcus Barbess és Alex Conrad hozta a formát, nem csalódtam bennük. Igaz kicsit túlzásnak éreztem az indokolatlanul részletes erotikus jeleneteket, de ezekből nem volt sok, így nem mentek a sztori rovására.
Egyet sajnálok; befejezetlen a ciklus, és ahogy utána néztem, már sajnos így is marad.

Összességében erős négyesre értékeltem ezt a válogatást.

CoyoteStarrk>!
Nemes István (szerk.): Az öröklét nyomában

A címadó mű kicsit elmarad ugyan elődjétől, de nagyon élvezhető olvasmány. Marcus Barbess kalandjai tovább bonyolódnak néhány új és régi szereplővel egyaránt. Elolvasva sem jutottam közelebb az előző rész fő kérdéseihez, sőt ahogy lenni szokott még inkább bővültek. Keserű szájízzel tettem le, mert az utalásokból világosan látszik, hogy tervezve volt egy folytatás, de az eltelt évek alatt semmi nem lett belőle.