Nemes István (szerk.)

Aranypiramis 15 csillagozás

Nemes István (szerk.): Aranypiramis

Martin ​Ethelwolf professzor az egyiptológia nemzetközi hírnévnek örvendő szaktekintélye felnyit egy II. Amenhotep fáraó sírkamrájából származó kamópusz-tégelyt, ennek következtében nem mindennapi élményben lesz része – meghal! Különös módon miután jobblétre szenderül, ellenállhatatlan kényszert érez arra, hogy eljusson Kheopsz piramisáig. A vállalkozás koránt sem veszélytelen. A rettenthetetlen Brett Shaw akcióba lép…
Harrison Fawcett a Mysterious Universe sorozatot felvezető regényével Atlantisz titkait kutatva az iszlám és az ókori Egyiptom világába kalauzol minket, a történet nem mindennapi izgalmakat ígér, a klandos-misztikus SF kedvelői számára.
York Katchikan egy Novus Ordo Seclorum korabeli ereklye nyomában érkezik az E'emelekre barátja, Jacques de Molay társaságában. Kissé megnehezíti a dolgukat, hogy a bolygón kitör a polgárháború, és a kivándorolt olasz maffia is szeretné az ereklyét megszerezni. Mindezt anélkül, hogy igazából tudnák, mit is keresnek…
A… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2000

A művek szerzői: Harrison Fawcett, Anthony Sheenard, Thomas A. Tyler, Allen Newman, Susan Salina, Jeffrey Stone, Kim Lancehagen

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Cherubion Science Fiction

Cherubion, 2000

Lauranna

:)))))))))
jó sztori érdekes átívelés, álleesős végkifejlet
és amúgy imádom Egyiptomot

Khadris
Nemes István (szerk.): Aranypiramis

Jó könyv volt. Az Aranypiramis hiánypótló, rég hiányzott már ez a rész a MU-ismereteimből, mindig tudni akartam, hogyan is zajlott ez a dolog konkrétan :) Sheenard sztorija pedig a szokásos szórakoztató írás volt, a többi felejthető.

Noro P
Nemes István (szerk.): Aranypiramis

Csillagozás a címadó regénynek szól, ami az MU klasszikusai közé tartozik. Lancehagen morbid poszt-apokaliptikus-szerű novellája is egész jó, de az antológia többi része felejthető