Nemes István (szerk.)

A ​sárkány könnyei 14 csillagozás

Fantasy antológia
Nemes István (szerk.): A sárkány könnyei

Ragarr ​Ghagarr a varázsló egy nap levelet ír egykori kalandortársainak egy rendkívül fontos és halaszthatatlan probléma megoldásának ügyében. Úgy érzi, sötét árnyak gyülekeznek körülöttük, és valamennyiük életét halálos veszély fenyegeti. A régi harcostársak előkerülnek, a találkozó összejön, ám akad egy csekélyke probléma: Gahagarr akut amnéziában szenved, és már nem emlékszik, miért rángatta össze az ütőképes csapatot. Még arra sem emlékszik, mi köze ennek az egésznek a négy hónappal korábban együtt megszerzett mágikus kristályhoz, a Sárkány Szeméhez, s az abból csöpögő nedvekhez, a Sárkány könnyeihez…

Az Úr 427. évének tele Fekete Kullgant a tulfúr havasokban találja, ahol úttalan utakon menekül üldőzői, a sahrai emír bérgyilkosai elől. A lutarnita paplovagot a Sors szeszélye egy különös várkastélyba veti, ahol természetfölötti hatalmak kezére kerül…

Danwa és Lánghajú mindenre elszánt tolvajnők Mitheróniában. Egy észveszejtő kincset hajszolva bajba kerülnek, s… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2001

A művek szerzői: John Caldwell, Benjamin Rascal, Allen Newman, Douglas Rowland, Susan Salina, Robert Knight, Colin J. Fayard, Eric Muldoom, Bán Mór, Daniel Duncan Parker

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Cherubion Fantasy Exkluzív Cherubion

Cherubion, Debrecen, 2001

Gerel>!
Nemes István (szerk.): A sárkány könnyei

Az előző Cherubion antológiás tapasztalatom alapján úgy álltam neki a kötetnek, hogy biztos szörnyű lesz, ám szerencsére kellemesen csalódtam.
De azért érdekes, nekem pont az első történet volt a legszörnyűbb, annyira erőltetett és ostoba, hogy néha kín volt olvasni.
A többiben nagyon jó az atmoszférateremtés, bár egy-kettőnek a vége nem túl logikus vagy kissé hatásvadász, de ennek ellenére, értékeltem a felvetett témákat, mint például az ember-sárkány lét közötti átváltozás, vagy a manó nép közé való beszivárgás. :) Sikerült kikapcsolnia ebben a kissé melankolikus időszakomban.
Viszont a lidérckirályos novella volt számomra a kötet másik mélypontja, kiborított ez a magyarkodós, saját-vállveregetős attitűd. De ezután jött a legjobb, az ellenségek: vérszlávok. Értitek, VÉRSZLÁVOK!!!!! Kiégtem, komolyan. Aztán színre lépnek a vitézség etalonjai, a hargAtai székely legények! Az ugrunok, azaz magyarok (i guess) pedig megváltódnak a csata közben, mert az ugrun király szelleme így meg úgy, mindenkit elintéz. Persze fantasy… igen, hogyne, de akkor miért hajaz ennyire a valóságra, miért érzem azt, hogy ez a jelenlegi szánalmas helyzetünk fantáziavilágban való feloldása?
Na jó, lenyugszom, indokolatlanul sokat beszélek erről az egy novelláról. :D

Szóval, összességében a könyvre, 5 vérszlávból 2 ugrun királyt és 1 hargatai legényt adok.

Jenci_néni>!
Nemes István (szerk.): A sárkány könnyei

Csak fekve lehetett olvasni mert annyira röhögtem (A sárkány könnyei novellán). A többire nem emlékszem, azok olyan felejthetőek voltak, hogy csak 1-2x olvastam el, a Sárkány könnyeit évente újraolvasom és remekül röhögök rajta. Most már ki merem vinni az utcára, mert nem fogok elesni a röhögéstől mint amikor először olvastam.

Veron P>!
Nemes István (szerk.): A sárkány könnyei

Hát az összes novella elég vegyes színvonalú, de a címadó írás miatt nem lehet 5-nél kevesebb csillag sztem… az egyik legidiótább írás amit olvastam – a szó legjobb értelmében:D