Titkok ​könyve 57 csillagozás

Nemere István: Titkok könyve Nemere István: Titkok könyve Nemere István: Titkok könyve

Fantasztikus kérdőjelek. Nemere István könyveiről – pedig szép számmal írt science fictiont, politikai krimit, ifjúsági regényt – nem olvastam még szakértő kritikát. A „szakma” észre sem veszi. Gondolom, nem a személyének vagy a műveinek szól ez a semmibevétel, hanem az általa művelt műfajoknak, hiszen tucatnyi jó író jár hasonló cipőben. A többiektől abban különbözik Nemere, hogy „mellesleg” újságokban, folyóiratokban is publikál, mintegy kipróbálva a valóság meghökkentő töredékeit későbbi novellái, regényei megírása előtt. S lássunk csodát: alig emlékszem olyan publicisztikára, ami ne kavarta volna fel az indulatokat. Ádáz sajtóviták robbantak ki jónéhány cikke után, akár a mentőkocsik „sebességéről” írt (Élet és Irodalom), akár a kisvárosban élők hátrányos helyzetéről (Új Tükör).

Eredeti megjelenés éve: 1986

>!
Kódexfestő, 2014
204 oldal · ISBN: 9789632380896
>!
210 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635712197
>!
196 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635711425

Kedvencelte 4

Most olvassa 5

Várólistára tette 8

Kívánságlistára tette 8


Kiemelt értékelések

Roszka>!
Nemere István: Titkok könyve

Másodszor olvastam. Olyan dolgokat feszeget, ami zsenge fiatalságomban engem is nagyon érdekelt, és ez nem is múlt el. Még mindig van benne számomra döbbenetes dolog. Jó néha az ilyeneket is elővenni, hogy vajon mi is változott azóta, vagy kiderült e már valami róluk.

metahari P>!
Nemere István: Titkok könyve

már maguk a kérdések is figyelemre méltóak, vajon honnan jönnek, micsoda észjárás kell ehhez? az adott válaszok mindenképpen utánajárásra ösztönöznek, vagy legalábbis nyitottabb szemre a világban. a tévékorszak szellemi rágógumija helyett érdemes legalább egyszer belelapozni.

10 hozzászólás
fareszgood>!
Nemere István: Titkok könyve

Igazán jó kezdőkönyv azoknak akiket érdekelnek ezek a dolgok. A lényeg, hogy semmit sem kell kötelezően elhinni a történetekből, de egyiket sem kell csipőből visszautasítani. El kell olvasni, közben kicsit izgulni vagy elgondolkozni azon, hogy mekkora valóságtartalma lehet a történeteknek. Nekem a kedvencem az eltűnt személyekről szóló fejezet.

Annie_Lang I>!
Nemere István: Titkok könyve

Az összeesküvés-elméletekkel egyfajta love-hate kapcsolatban állok; imádok olvasni róluk (főleg, ha olyan jól vannak megírva, mint tiboru és Nemere munkái), és pár pillanatra elhinni, hogy mi van ha…, miközben nem lennék képes tényleg elhinni.
Mindenesetre szerintem sokat elmond a műről, hogy a példányom gyakorlatilag lapokra esett szét a gyakori olvasástól.

Péter_Szombati>!
Nemere István: Titkok könyve

1986-ban ez a könyv nagyot szólhatott, most már annyira nem aktuális jelenségeket tárgyal, de sok kérdést feltesz, amire máig nincs válasz. A megszokott tárgyilagos és időnként spekulatív Nemere-stílusban íródott :-)


Népszerű idézetek

Rebecca_Darinchen>!

Mint tudjuk, az emberiség a számára legjobb, leghasznosabb eszmék elterjedésétől idegenkedik a leghosszabb ideig.

184. oldal

Rebecca_Darinchen>!

A tudós sohasem helyezkedhet arra az álláspontra, hogy azért tagadja egy jelenség létét, mert nem tudja megmagyarázni.

210. oldal

Rebecca_Darinchen>!

Amikor a káldeus papok felismerték és kimondták, hogy az emberi élet alakulása függ a bolygók mozgásától, kivették az emberi élet és a sors irányítását az istenek kezéből.

67. oldal


Hasonló könyvek címkék alapján

A huszadik század rejtélyei
Hargitai Károly: Társbérlők a naprendszerben?
Charles Berlitz: Nyomtalanul
Philip J. Corso – William J. Birnes: A roswelli titok
Baranyi Tibor Imre: Fejlődő létrontás és örök hagyomány
Farkas Henrik: Fantasztikus természetrajz
Krekó Péter: Tömegparanoia
Carl Sagan: Korok és démonok
Michael Gienger: Gyógyító kövek katalógusa
Csomai Zita: Gyógyító kristályok