Terra 37 csillagozás

Nemere István: Terra

Intergalaktikus tévéadás a távoli jövőben: Yarkos az űrvándor mesél. Emberek milliárdjai csüggenek a szavain, pedig ugyancsak ráérősen szövögeti meséje fonalát. Éjsötét, izzó napok, óriás hajók, okos műszerek, végtelen magány. És még valami: egy bolygó, ahol nem szívesen látják az idegent, ahonnan nem tért még vissza senki, ahol zöld fű nő, és egészen másképp élnek az emberek. Egy bolygó amely fura vágyakat ébreszt mindenkiben. Úgy hívják, Terra, és egykor talán az egész emberiség hazája volt….

Eredeti megjelenés éve: 1987

Adamo Books, 2013
Gondolat, Budapest, 1987

dwistvan P>!
Nemere István: Terra

A filozófiai tárgyú fejtegetések mellett egy kis társadalom kritika és sok környezetvédelmi intelem olvasható, olyan korból, amikor még nem is volt a környezet pusztulása annyira nyilvánvaló és érezhető. Mind ezek ellenére egészében véve nagyon jó kerek kis történet és a vége különösen élvezhető.

bfg3 P>!
Nemere István: Terra

Nemere István írt jó könyveket, pocsék könyveket és határozottan fura könyveket. Ez fura.

Nemere István: Terra

Felvet érdekes kérdéseket, de megvallom, nekem ez eléggé katyvaszos volt, nehezen követtem, hogy miről van szó. Talán majd egyszer megpróbálkozom vele megint, de most ez nem tetszett. Nemerétől amúgy is tartottam, hogy nem igazán nekem ír.

Xul P>!
Nemere István: Terra

Picit soknak éreztem a felvezetést, néha untatott is az olvasás, de a kötet második fele kifejezetten megtetszett. Volt benne pár főleg technológiát érintő logikai furcsaság is, de végül mikor a könyv végére értem, még így is elégedetten tettem le. Lehet nagy szerepe volt ebben annak, hogy teljesen váratlanul ért ez az egész filozofálgatósdi (bár sok regényét még nem olvastam Nemerének, de azokban egyikben sem volt ilyen, így itt sem számítottam semmi hasonlóra).

VirusSouljah>!
Nemere István: Terra

Egy barátom ajánlotta. Nehezen ugrottam neki, de meglepően megnyerő volt!
Szerintem ez egy csodálatosan felépített scifi, okos ötletekkel, eszmefuttatásokkal.

nandras>!
Nemere István: Terra

Valamikor tizenévesen olvastam először majd huszas éveim elején újra és először nagyon másodszor csak simán tetszett.

Blissenobiarella>!

A Terráról akartatok hallani. Minden ember lakta galaxis központi memóriaegységei azt állítják, hogy ilyen nevű bolygó nem létezik, hogy sohasem létezett. Tizenkét nagyegységnyi idővel ezelőtt a Kambrio naprendszerben egy tudós közvéleménykutatást rendezett. Ötvenezer embert kérdezett meg, hisznek–e a Terrában. A többség persze azt válaszolta: nem hisz, a Terra mítosz. De mégis elgondolkodtatóán nagy volt azoknak a száma, akik hitték, hogy egy ilyen nevű égitest létezett, vagy talán most is létezik. Tudjuk, hogy nincs benne a csillagatlaszokban. Világok százezreit ismerjük már, jól vagy kevésbé jól, de a Terra nincs köztük. Nem járt ott egyetlen űrhajós, egyetlen kutató sem. Én viszont hiszek a régi mondákban.

Blissenobiarella>!

A hatalmas, átlátszó kupola alatt sorban kigyúltak a fények.