Skorpió (Zuhanás... 4.) 35 csillagozás

Nemere István: Skorpió

(Beszélgetés valahol tízezer méteres magasságban, 440 évvel történetünk kezdete előtt.) – Tábornok úr, harminc perc múlva leszállunk. – Rendben van, Turner. Azt hiszem, most végre van egy kis időnk. Már régen szerettem volna megkérdezni, mi a véleménye erről a tervezetről. – Tábornok úr, az én csoportom dolga az volt, hogy végrehajtsa a feladat egy kis részét. – Tudom, Turner. Pontosan tisztában vagyok az ön szerepével: Most az érdekel, jósol-e sikert az akciónak.

Eredeti megjelenés éve: 1987

Népszava, Budapest, 1987
206 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633226198 · Illusztrálta: Vass Mihály

Mwokar
Nemere István: Skorpió

… kellemes nosztalgikus érzés … majd 30 éve olvastam már ?! … 12évesen … el sem hiszem… a sorozatból anno ezt találtam a leghátborzongatóbbnak :)),… újraolvasva ezt is alig hiszem … de kikapcsolódásnak kellemes volt most is … talán csak a közben megelevenedett emlékképek miatt, kit érdekel … Nemerének ez a sorozata a gyerekkorom … már pedig azt szeretem.

Szaniszló_Zsolt
Nemere István: Skorpió

Anno elég félelmetesnek tűnt, 20 évvel később került a kezembe ismét, akkor már kevésbé. :-)
Egyébként nem rossz könyv, egy olvasást megér.

szilva81
Nemere István: Skorpió

Nem is tudom, eddig a Zuhanás sorozatból ez tetszett a legkevésbé, bár nem volt rossz. Vártam a megszokott család történetet sci-fi szállal átszőve, ahhoz képest ez egy kaland-akció epizód volt számomra. Adott egy „gonosz”, amit a Dorg ikrek és bajba jutott társaik a tudásukat és logikájukat használva próbálnak leteríteni, közben sok izgalmon mennek keresztül és kudarc és veszteség is éri őket. És aztán vége a történetnek.

Szédültnapraforgó

Itt körös-körül mostanában a legtöbb pár nem is jár együtt ilyen sokáig. Azt mondogatják, a huszonötödik század a gyors tempó korszaka…

Szédültnapraforgó

A félelem, amit eddig egyszerűen nem ismertek, most savként marta magát mellükbe.

Szédültnapraforgó

…ahány ember, annyi világ. Mindenki másképpen látja a dolgokat, ugyanazokat a dolgokat és másképpen, tehát az aktuális feladat vagy probléma is sokféleképpen közelíthető meg. Minél többen mérlegelik a dolgot, annál jobb megoldás található, csak egy kis szerencse és idő kell hozzá.

Zuhanás... sorozat · Összehasonlítás